ES lyderiai šio savaitgalio viršūnių susitikime, kuris rengiamas bloko įkūrimo 60-ųjų metinių proga, planuos ateitį po „Brexit“.

Pagrindinė siūlomos „kelių greičių“ sąjungos idėja – kad kai kurios narės gali pasirinkti europinę integracija vykdyti sparčiau arba lėčiau už kitas.

„Sąjungai reikia keistis, pataisyti, kas neveikia optimaliai, bet mes to nepasieksime skirtingais greičiais. Užuot sutvarkę šį projektą (ES), mes jį išardysime“, – Varšuvoje per konferenciją dėl Europos integracijos sakė B. Szydlo.

Konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vyriausybės vadovė sakė, kad „skirtingų greičių“ Europa „į mūsų bendradarbiavimą įneštų dar daugiau netikrumo ir chaoso“.

„Tai paskata kurti pogrupius, neįtraukti, atsisakyti bendrų sprendimų. Tai gali atrodyti patrauklu kai kurioms narėms, bet ne sąjungai kaip visumai“, – pridūrė B.Szydlo.

Anksčiau ketvirtadienį privačiai televizijai TVN24 ji sakė, kad Lenkija gali nepasirašyti viršūnių susitikimo deklaracijos, „jei nebus konsensuso“ ir jei nebus paminėti klausimai, kuriuos ji laiko labai svarbiais.

„Jei iki penktadienio negalėsime susitarti, jokio dokumento nebus, nes šeštadienį jokių diskusijų nesitikime“, – pridūrė ji.