„Nėra nieko, kas galėtų pateisinti šio vizito atšaukimą“, – sakoma federalinės vyriausybės pareiškime, kuriame pažymima, kad planuota Turkijos užsienio reikalų ministro M.Cavusoglu kelionė į Ciurichą „nekelia kokios nors ypatingai padidintos“ grėsmės saugumui.

Praėjusią savaitę Vokietijoje buvo atšaukti keli mitingai, kuriuose Ankaros vyriausybės ministrai ketino raginti išeivius iš Turkijos balandžio 16 dieną vyksiančiame referendume pritarti siūlomiems politinės sistemos pakeitimams, kurie sustiprintų vykdomąją prezidento Recepo Tayyipo Erdogano galias.

Nors Berlynas tvirtino, kad savivaldybės tuos mitingus atšaukė dėl logistikos priežasčių, savaitgalį R. T. Erdoganas dar pakurstė įtampą, pareiškęs, jog sprendimas atšaukti mitingus prilygsta „nacių tvarkai“.

Ciuricho kantono laiške Bernui pabrėžiamas prieštaringas turkų ministrų vizitų vertinimas Vokietijoje.

„Atsižvelgus į itin kontroversiškas diskusijas apie turkų atstovų lankymąsi Vokietijoje, galima tikėtis masinių mitingų dar renginiui neprasidėjus“, – buvo perspėta laiške.

„Net sutelkus dideles policijos pajėgas, negalime garantuoti, kad renginys vyks taikiai“, – sakyta laiške bei pabrėžtas nerimas dėl galinčio kilti pavojaus daugeliui institucijų Ciuricho mieste, jeigu vizitas įvyktų.

Turkija prieš svarbų balandžio referendumą planuoja organizuoti daugiau mitingų Vokietijoje, nors yra piktai susiginčijusi su Berlynu dėl kelių miestų sprendimo uždrausti šios kampanijos renginius.

Ketvirtadienį M. Cavusoglu sakė planuojamų mitingų sąrašą jau įteikęs Vokietijos užsienio reikalų ministrui Sigmarui Gabrieliui.

„Tikimės, kad Vokietija išspręs šią problemą. Planuojame maždaug 30 mitingų. Apie visus juos informavome Vokietijos pareigūnus“, – sakė Turkijos ministras.

Turkijos politikai prieš balandžio 16-osios referendumą dėl prezidentinės sistemos įvedimo Turkijoje labai trokšta susirinkti balsus Vokietijoje, kurioje gyvena didžiulė turkų bendruomenė.