„Mūsų draugai amerikiečiai puikiai žino, kad jūsų tonas Europos ir NATO atžvilgiu turi tiesioginės įtakos mūsų žemyno sanglaudai“, – sakė ministrė per Miuncheno saugumo konferenciją.

„Stabili Europos Sąjunga atitinka ir Amerikos interesus, kaip ir stipri, vieninga ir ryžtinga NATO", – pridūrė ji, regis, norėdama papriekaištauti JAV prezidentui Donaldui Trumpui dėl jo pagyrų Didžiosios Britanijos sprendimui trauktis iš Europos Sąjungos nei jo kritikos NATO narių atžvilgiu.

JAV taip pat nereikėtų vienodai elgtis ir su sąjungininkėmis ir su Rusija, dar pažymėjo U.von der Leyen.

„Negali būti vienodos politikos sąjungininkių atžvilgiu ir tų, kurie atvirai abejoja mūsų vertybėmis, mūsų sienomis ir tarptautine teise“, – sakė ji.

„Vadinasi, mes privalome siekti patikimų santykių su Rusija, užuot bandę apeiti partneres dvišalėmis derybomis“, – pažymėjo ministrė.

A. Merkel: Jungtinėms Valstijoms NATO taip pat yra svarbi

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį, prasidedant Miuncheno saugumo konferencijai, pareiškė, kad NATO yra svarbi ne tik Europai, bet ir Jungtinėms Valstijoms.

„Manau, kad turime suvokti bendrą NATO vertę“, – sakė ji spaudos konferencijoje Berlyne, kurioje dalyvavo ir Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau.

„Tokia yra tiesa mums Vokietijoje ir Europos valstybėms, transatlantinio aljanso narėms“, – kalbėjo ji.

„Bet aš manau, kad Jungtinių Valstijų galia taip pat gerokai sustiprėjo dėl NATO, ir NATO yra svarbi organizacija ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms“, – kalbėjo A. Merkel.

Foto: AFP/Scanpix

Vokietijos kanclerė pridūrė, kad su Aljansu susiję klausimai turi būti aptariami „mūsų bendro intereso dvasioje“.

Vėliau A. Merkel turi išvykti į Miuncheno saugumo konferenciją, kur pagrindinis dėmesys bus skiriamas užsienio politikos klausimams, kuriuos kelia naujojo JAV prezidento D.Trumpo administracija.

Neseniai D.Trumpas šį Aljansą pavadino „atgyvena“ ir ne kartą ragino kitas nares didinti išlaidas gynybai, jeigu jos nori, kad JAV pajėgos padėtų jas apsaugoti.

A. Merkel pakartojo, kad Vokietija planuoja padidinti savo išlaidas gynybai iki dviejų procentų savo bendrojo vidaus produkto, kaip buvo susitarta 2014 metų NATO viršūnių susitikime Velse.