Sh. Abe buvo pagerbtas ir garbės sargybos, kai jis atvyko derybų, kuriomis siekiama užmegzti asmeninius ryšius su nenuspėjamu naujuoju JAV prezidentu ir išvengti ginčų.

„Stiprios rankos“, – tarė D. Trumpas, kai abu paspaudė vienas kito ranką.

Japonijos ministras pirmininkas Vašingtone žavesio puolimu tikisi pataisyti ryšius, kurie tapo įtempti dėl D. Trumpo noro persvarstyti seniai galiojančius gynybos susitarimus ir dėl JAV dalyvavimo Ramiojo vandenyno partnerystėje (TPP) nutraukimo.

Abu lyderiai kalbėsis Ovaliajame kabinete, vakarieniaus Baltuosiuose rūmuose, dalyvaus spaudos konferencijoje, o vėliau išskris prezidentiniu lėktuvu „Air Force One“ į Floridą, kur jiedu bendraus šeštadienį neformalioje aplinkoje D. Trumpo rūmose „Mar-a-Lago“, gal žais golfą.

Žaisdamas golfą Sh. Abe taip pat turės galimybę išvengti nepatogių momentų, su kuriais kiti pasaulio lyderiai jau susidūrė bendraudami su ekscentrišku naujuoju JAV vadovu.

„Iki šiol Trump apibūdindavo Japoniją kaip įsivaizduojamą priešą“, – sakė Tokijo universiteto JAV politikos ekspertas Fumiaki Kubo.

Sumanymas surengti asmeninį susitikimą „yra geriau negu bartis telefonu“, pridūrė jis, aiškiai turėdamas omenyje įtemptą pokalbį tarp D. Trumpo ir Australijos premjero Malcolmo Turnbullo – pasak kai kurių šaltinių, šiurkščiai nutrauktą.

„Skrendant „Air Force One“ neįmanoma išvengti pokalbio padedant telefono ragelį“, – pažymėjo F. Kubo ir pridūrė, kad Sh. Abe turės galimybę supažindinti D. Trumpą su JAV ir Japonijos ryšių pagrindiniais faktais.

Per daugiau kaip septynis dešimtmečius po pralaimėjimo Antrajame pasauliniame kare Japonija tapo ištikima Jungtinių Valstijų sąjungininke.

Japonijoje šiuo metu laikoma 47 tūkst. JAV karių.

Jie prisideda prie priimančios šalies gynybos, o Vašingtonas gali naudotis neįkainojamomis priešakinėmis pozicijomis Rytų Azijoje savo interesams apsaugoti.

Abi šalis sieja itin svarbūs prekybos ryšiai: metinė dvišalė prekių ir paslaugų apyvarta vertinama maždaug 200 mlrd. JAV dolerių.

Vis dėlto D. Trumpo neįprasta rinkimų kampanija iš dalies buvo pagrįsta pažadu, kad bus iš naujo peržiūrėti Amerikos ryšiai tiek su draugais, tiek su priešais.

Buvęs televizijos realybės šou žvaigždė, kalbėdamasis su verslo lyderiais, peikė Japoniją, esą dirbtinai palaikančią žemą jenos kursą.

D. Trumpas priskiria Japoniją prie grupės kitų šalių, esą „išnaudojančių“ ryšius su JAV.