Šimtai turistų buvo uždaryti saugiose vietose Luvro muziejuje, viename didžiausių turizmo traukos centrų Prancūzijos sostinėje. Į užpuoliką apie 10 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku komplekso viduje buvo paleistos penkios kulkos.

Prancūzijos premjeras Bernard'as Cazeneuve'as pavadino šią ataką buvusią „teroristinio pobūdžio“.

Vienas karys „nesunkiai sužeistas“ ir nugabentas į ligoninę, o užpuoliko būklė sunki, tačiau jis tebėra gyvas, nurodė saugumo pajėgos.

Dvi kuprines, kurias turėjo užpuolikas, patikrino įvykio vietoje buvę bombų šalinimo specialistai, tačiau jose sprogmenų nerasta.

Šis incidentas sukėlė liūdnų prisiminimų apie teroro išpuolius per pastaruosius dvejus metus Prancūzijoje, kuri lig šiol nuo jų dar natsigavo. 2015-ųjų lapkritį šalyje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis ir sustiprintas saugumas.

„Liūdna ir sukrečia“

Sostinei saugoti pasitelkta tūkstančiai karių, automatiniais šautuvais ginkluotų karių grupės patruliuoja Luvre ir šalia esančiuose skulptūromis papuoštuose soduose.

„Labai liūdna ir sukrečia..., negalime jiems leisti laimėti, tai siaubinga“, – naujienų agentūrai AFP sakė britų turistė Gillian Simms, kuri atvyko į Paryžių su savo dukromis.

Didžiuliuose rūmuose miesto širdyje eksponuojamas žymusis paveikslas „Mona Liza“ ir kiti meno kūriniai, be to, ten veikia prekybos pasažas ir daugybė parodų erdvių.

Užpuolikas buvo pašautas prekybos pasaže, kuris veda muziejaus link.

„Muziejuje buvę žmonės – apie 250 – buvo uždaryti atokesnėse ir saugiose Luvro vietose“, – žurnalistams sakė miesto policijos vadas Michelis Cadot.

Sulaikytas dar vienas vyras, nes jo elgesys pareigūnams pasirodė „įtartinas“, sakė jis, tačiau daugiau detalių nepateikė.

Atakų virtinė

Prancūzija pastaraisiais metais patyrė ištisą virtinę atakų. 2015 metų sausį į prancūzų satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją Paryžiuje įsiveržę ginkluoti džihadistai šaudė į žmones, keršydami už leidinyje išspausdintas pranašo Mahometo karikatūras.

Dar vienas užpuolikas surengė žudynes žydų prekybos centre. Iš viso per tris kruvinas dienas buvo nužudyta 17 žmonių.

Dešimčia mėnesių vėliau, 2015-ųjų lapkričio 13 dieną, „Islamo valstybės“ grupuotės šauliai ir sprogdintojai mirtininkai užpuolė kelis Paryžiaus barus, restoranus, vieną koncertų salę bei nacionalinį stadioną, ir nužudė 130 žmonių.

Praėjusią liepą Prancūzijos Nicos kurorte per Bastilijos paėmimo dienos šventę buvo dar vienas teroro išpuolis, – džihadisto tunisiečio vairuotas sunkvežimis minioje mirtinai sužalojo 86 žmones.

Lapkritį Prancūzijos policija sulaikė įtartą teroristų gaują, kuri veikiausiai planavo išpuolį Paryžiuje.