Pasak K.Iohanniso, dėl šio dekreto jis kreipsis į Konstitucinį Teismą, kuris yra paskutinė teisinė priemonė įsako įsigaliojimui sustabdyti.

Šį nepaprastąjį dekretą vyriausybė priėmė ankstų trečiadienio rytą, dekriminalizuodama pareigūnų nusižengimus, jei jų padaryta finansinė žala yra mažesnė nei 200 000 lėjų (beveik 45 000 eurų).

Sostinėje prasidėję protestai per dvi paskutines dienas išplito į kitus Rumunijos miestus. Vidaus reikalų ministrės Carmen Dan (Karmen Dan) teigimu, trečiadienio vakarą 200 tūkst. žmonių išėjo į gatves Bukarešte ir dešimtyse kitų šalies miestų, kilus vienam didžiausių protestų šalyje po komunistinio režimo žlugimo šalyje 1989 metais.

Per protestus buvo sužeisti aštuoni žmonės, iš kurių keturi – du riaušių policijos pareigūnai ir du protestuotojai – trečiadienį pateko į ligoninę dėl nesunkių sužeidimų, kuriuos patyrė susirėmimų metu. Protestuotojams pradėjus šaudyti petardas, svaidyti akmenis ir dūmines granatas, pareigūnai suėmė 20 žmonių.

K.Iohannisas sukritikavo Vidaus reikalų ministeriją, kuriai pavaldžios policijos pajėgos, nesugebėjus sutramdyti „kurstytojų“. Jis paprašė C.Dan pateikti ataskaitą, kaip buvo prižiūrimi protestai.

Pasak protestų dalyvių, naujai priimtas dekretas yra naudingas vyriausybės sąjungininkams bei kitiems korupcija kaltinamiems asmenims. Be to, jis skatina valstybės pareigūnus grobstyti lėšas.

Beveik trečdalis korupcijos bylų yra susiję su piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.