Respublikonų milijardierius dieną pradėjo nuo kelių tradicinių žinučių socialiniame tinkle „Twitter“.

„Kelionė prasideda. Aš labai atkakliai dirbsiu ir kovosiu, kad tai būtų didi kelionė Amerikos žmonėms. Neabejoju, kad mes, kartu, padarysime Ameriką vėl didžią!“ – parašė jis.

Išvykęs iš „Trump Tower“ dangoraižio Manhatane, kur buvo ne tik jo namai, bet ir rinkimų kampanijos būstinė, būsimasis prezidentas pasuko į Niujorko oro uostą „La Guardia“, kuriame sėdo į prezidentinės flotilės lėktuvą, palikdamas savo privatų orlaivį.

Penktadienį, prezidentui Barackui Obamai užbaigus savo antrąją kadenciją, D.Trumpas iš jo perims garsųjį prezidentinį „Air Force One“ lėktuvą.

15 val. 30 min. vietos (22 val. 30 min. Lietuvos) laiku respublikonas padės vainiką Arlingtono nacionalinėse kapinėse, po to persikels per Potomako upę ir sakys kalbą prie Abrahamo Lincolno memorialo – apeigų iki inauguracijos epicentro, kur vyks kantri muzikos koncertai ir bus leidžiami fejerverkai.

Prezidento priesaiką D.Trumpas ištars penktadienio vidurdienį ant Kapitolijaus laiptų – ši data ir vieta numatyta JAV konstitucijoje, nors meteorologai pranašauja lietų. Visą ceremoniją tiesiogiai transliuos ir užsienio šalių televizijos.

Šimtai tūkstančių žmonių, D.Trumpo šalininkų ir priešininkų, plūsta į sostinę stebėti demokratinių apeigų. Dalyvaus daugybė įžymybių, tarp kurių bus ir jo varžovė prezidento rinkimuose Hillary Clinton bei trys buvę prezidentai.

Paprašė apie 50 B. Obamos paskirtų pareigūnų likti vyriausybėje

D. Trumpas paprašė apie 50 B. Obamos administracijos aukšto rango pareigūnų likti savo postuose ir po jo prisaikdinimo, kad būtų užtikrintas vyriausybės veiklos tęstinumas, pranešė ketvirtadienį D. Trumpo atstovas spaudai Seanas Spiceris.

Tarp tų pareigūnų yra aukščiausio rango karjeros tarnautojų pagrindinėse valstybės saugumą užtikrinančiose agentūrose, kaip Pentagonas bei Valstybės departamentas.

Pasak S.Spicerio, gynybos sekretoriaus pavaduotojas Robertas Workas ir trečiasis pagal rangą Amerikos diplomatas, valstybės sekretoriaus pavaduotojas politiniams reikalams Thomas Shannonas eis savo agentūrų vadovų pareigas, kol į šiuos postus Senatas patvirtins naujus vadovus.

Tikimasi, kad penktadienį tuoj po D.Trumpo inauguracijos Pentagono vadovu bus patvirtintas dimisijos generolas Jamesas Mattisas, o teritorinio (krašto) saugumo sekretoriumi – taip pat buvęs generolas Johnas Kelly.

D.Trumpas „labai trokšta įžengti į Baltuosius rūmus ir pradėti dirbti Amerikos žmonėms“, sakė viceprezidentas 57-erių Mike'as Pence'as iš Indianos, uolus krikščionis, konservatyvių pažiūrų.

Naujųjų Amerikos lyderių tonas, stilius, jų prezidentavimo darbotvarkė paprastai išryškėja jau pirmosiomis dienomis, atvykus į Vašingtoną eiti pareigų.

70-metis D.Trumpas, nekilnojamojo turto magnatas, neturintis nei politinės, nei karinės patirties, buvo išrinktas prezidentu iš dalies dėl savo kandumo. Jo rėmėjai iš darbininkų klasės pasiuntė jį į federalinės valdžios bastioną, kad užverstų B.Obamos laikotarpiu puslapį ir susprogdintų ligšiolinę politinę padėtį. D.Trumpas pažadėjo veikti, ir greitai.