Prieš įvykstant nelaimei, Berlyno gatvėje tvyrojo šventiška ir džiugi atmosfera, kurią sukurti padėjo įvairūs Kalėdų šventėms būdingi atributai. Staiga kilo panika: į kalėdinėje mugėje besibūriuojančių žmonių minią rėžėsi sunkvežimis. Neatrodė, kad vairuotojas būtų bandęs sustabdyti transporto priemonę. Nelėtinamu greičiu važiuojantis sunkvežimis parbloškė nemažai jo kelyje pasitaikiusių žmonių.

„Viskas įvyko taip greitai, kad nebuvo įmanoma nieko padaryti“, – sakė iš Birmingamo, Anglijos, į Vokietijos sostinę atvykęs turistas Mike‘as Foxas, tragedijos akimirką su drauge mėgavęsis tradiciškai Kalėdų laikotarpiu mugėje parduodamu karštu vynu. – Įvykis tikrai atrodė tarsi suplanuotas.“

Policijos tvirtinimu, tragedija įvyko maždaug 20.00 val. vietos laku.

„Jis griovė viską, kas pasitaikė pakeliui, tada trenkėsi į prekeivių palapines“, – pasakojo nelaimę matęs M. Foxas, kalbėdamas apie įvykį sukėlusį „Scania“ sunkvežimį.

Kai transporto priemonė pagaliau sustojo, pro sudužusius jos langus styrojo kalėdinės dekoracijos.

Policija praneša, kad po sunkvežimio ratais žuvo 12 žmonių. Dar 48 buvo sužaloti. Incidentas nutiko šalia 1891–1895 metais pastatytos žymiosios atminimo bažnyčios, gerokai nukentėjusios nuo bombardavimo per Antrąjį pasaulinį karą. Kaip tik šioje vietoje vyko tradicinė kalėdinė mugė.

„Kalbėjausi su dviem žmonėmis, kurie gulėjo ant grindinio su sulaužytomis galūnėmis, bet su jais viskas turėtų būti gerai“, – sakė M. Foxas. Jis stovėjo per maždaug tris metrus nuo pro šalį lekiančio sunkvežimio.

„Mačiau, kaip vienas vaikinas buvo nutemptas į šalį. Jo veidas buvo kruvinas. Pats padėjau keliems žmonėms pakelti prekystalį, kad iš po jo pavyktų ištraukti du nukentėjusiuosius“, – sakė M. Foxas.

Dar viena į Berlyną atvykusi turistė, Emma Rushton, sakė, kad pati vos netapo nelaimės auka. Ji matė, kaip sunkvežimis, traukydamas kalėdines girliandas, įvažiavo į mugėje šurmuliuojančią minią.

„Kalbėjausi su dviem žmonėmis, kurie gulėjo ant grindinio su sulaužytomis galūnėmis, bet su jais viskas turėtų būti gerai“, – sakė M. Foxas. Jis stovėjo per maždaug tris metrus nuo pro šalį lekiančio sunkvežimio.

„Jis pravažiavo maždaug per pusantro ar tris metrus nuo mūsų. Jei išeiti būtume nutarę bent dviem minutėmis anksčiau, tikrai būtume stovėję jo kelyje“, – sakė ji BBC žurnalistams.

„Jis tikriausiai važiavo maždaug 65 km/h greičiu. Neatrodė, kad lėtintų greitį, – sakė moteris. – Manau, tai nebuvo nelaimingas atsitikimas.“

Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere sakė, kad įvykio aplinkybės vis dar neišaiškintos, ir pridūrė: „Dar nenoriu vartoto žodžio „išpuolis“, nors daug kas rodo, kad būtent taip ir buvo.“

Vietinė Vokietijos gyventoja, kuri grįždama namo paprastai užsuka į kalėdinę mugę, sakė, kad tą vakarą tragedijos jai pavyko išvengti tiesiog per atsitiktinumą: „Atvykstu čia kone kas vakarą. Tik šiandien dirbau vėlesnėje pamainoje.“

Anot tragedijos liudininkų, sunkvežimiui pagaliau sustojus, „Breitscheidplatz“ aikštėje trumpam įsivyravo tyla, praneša naujienų agentūras „Press Association“.

36-erių metų Janas Hollitzeris prisimena girdėjęs riksmus, kai transporto priemonė įvažiavo į prekeivių palapines, bet kai tai, kas baisiausia, įvyko, aikštė tiesiog nuščiuvo po patirto sukrėtimo.

J. Hollitzeris, vietinio naujienų leidinio „Berliner Morgenpost“ redaktoriaus pavaduotojas, sakė matęs daugiau nei vieną žmogų, gulintį po sunkvežimiu.

Jis pats incidento akimirką buvo per 40–50 metrų nuo „Breitschiedplatz“ aikštėje surengtos Berlyno miesto kalėdinės mugės.

„Pirmiausia išgirdau triukšmą, tada griuvo mugėje stovėję prekystaliai. Girdėjau riksmus. Kairėje pasirodė iš mugės išvažiuojantis sunkvežimis“, – prisimena J. Hollitzeris.

J. Hollitzeris sakė kaip tik ėjęs per gatvę ir ketinęs apsilankyti mugėje, bet kai ją pasiekė, rado tik sulaužytus prekystalius, šukėmis ir įvairiomis nuolaužomis nuklotą grindinį. Ant žemės taip pat gulėjo sužeistieji.

„Artėdamas prie įvykio vietos pamačiau užpakaliu į mane stovintį sunkvežimį, – sakė J. Hollitzeris. – Po juo mačiau gulinčius žmones. Vaizdas buvo kraupus, tiesiog siaubingas. Paėjau gatve, kad matyčiau sunkvežimį iš priekio. Priekis buvo visiškai sulamdytas.“

Pasak Berlyne gyvenančio J. Hollitzerio, atvykus greitosios pagalbos automobiliams, vėl kilo triukšmas: žmonės atsigavo po akimirksniu sustingdžiusio šoko.

Išpuolis Berlyno Kalėdų mugėje
„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybęGrupuotė „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už įvykdytą teroro išpuolį Berlyne, per kurį žuvo 12 žmonių. Per savo naujienų agentūrą „Amaq“ grupuotė išplatino pareiškimą, kuriame skelbia, kad ataką organizavo „Islamo valstybės karys“, skelbia „Independent“.Kol kas nėra aiškus ryšys tarp užpuoliko ir grupuotės, nes pastaroji praeityje prisiimdavo atsakomybę ir už „vienišų vilkų“ rengtus išpuolius.
L. Linkevičius laiške pasmerkė Berlyne įvykdytą teroristinį išpuolįLietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius savo laiške federaliniam Vokietijos užsienio reikalų ministrui F. – W. Steinmeier pasmerkė gruodžio 19 d. Berlyne įvykdytą teroro išpuolį, kurio metu sunkvežimiui įsirėžus į Kalėdų mugėje buvusių žmonių minią, žuvo 12 žmonių ir daugiau nei 50 asmenų buvo sužeista. L. Linkevičius taip pat pareiškė užuojautą žuvusiųjų ir nuo teroro išpuolio nukentėjusiųjų asmenų artimiesiems.Anot L. Linkevičiaus, Lietuva solidarizuojasi su Vokietija kovojant su terorizmu ir bet kokiomis neapykantos apraiškomis.Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad šio tragiško įvykio Berlyne metu būtų nukentėję Lietuvos Respublikos piliečiai.Lietuvos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje susisiekė ir palaiko ryšį su kompetentingomis šalies institucijomis.
Sulaikytas įtariamasis paleidžiamas„Reuters“ praneša, kad pirmadienio vakare sulaikytas pakistanietis, kuris, kaip buvo įtariama, vairavo sunkvežimį, įsirėžusį į kalėdinę mugę Berlyne, yra paleistas, nes policijai neužteko įrodymų apkaltinti jį dėl šios atakos.
Brandenburgo vartai nušvito Vokietijos spalvomisBerlyno simbolis Brandenburgo vartai buvo nušviesti Vokietijos vėliavos spalvomis. Tai, kad pagrindinis miesto objektas nušviečiamas vėliavos spalvomis, jau tapo įprastu pagarbos gestu po to, kai yra įvykdomas teroro aktas.
24 sužeistieji išleisti iš ligoninės
Atpažintas sunkvežimyje nušautas žmogusKrovinių gabenimo įmonės, kuriai priklausė sunkvežimis, savininkas Arielis Zurawskis patvirtino, kad sunkvežimyje rastas nušautas žmogus - jo pusbrolis 37 metų Lukaszas Urbanas.  
Prokuroras: užpuolikas gali būti laisvėje Vokietijos prokuroras per spaudos konferenciją Miunchene teigė, kad „turime būti pasiruošę tam, kad ginkluotas užpuolikas vis dar yra laisvėje ir būti tam pasirengę. 
Identifikuoti 6 per išpuolį žuvę žmonės,  teigiama, kad jie visi yra vokiečiai. 
Vokietijos policija: mes suėmėme ne tą vyrą Vokietijos policijos pareigūnai teigia, kad suimtas įtariamasis pakistanietis yra ne tas vyras, kuris įvykdė ataką ir tikrasis įtariamasis vis dar gali būti laisvėje ir yra labai pavojingas bei ginkluotas. Tokią informaciją paskelbė Vokietijos žiniasklaidos portalas welt.de. Berlyno policijos viršininkas patvirtino, kad nėra tikras, ar suimtasis asmuo tikrai buvo ataką įvykdžiusio sunkvežimio vairuotojas, skelbia „Guardian“. Pasak Berlyno policijos vadovo Klauso Kanto, kurį cituoja naujienų agentūra „The Associated Press“, tikrasis piktadarys, nukreipęs vilkiką į žmonių minią per kalėdinę mugę, dar gali būti laisvas.„Tyrimas dar vyksta, reikia patikrinti DNR pėdsakus, atlikti kitus veiksmus. Šiuo metu aš nesu tvirtai įsitikinęs, kad sulaikytasis tikrai yra teroro akto vykdytojas“, - sakė žurnalistams K. Kantas.Pirmadienio vakarą Berlyno centre teroristas sunkvežimiu rėžėsi į minią per kalėdinę mugę. Mažiausiai 12 žmonių žuvo, dar 48 buvo sužeisti. Sunkvežimio vairuotojas buvo sulaikytas. Laikraščio „Welt“ duomenimis, tai - pakistanietis Navedas B. (Naved B.). Naujienų agentūra DPA, remdamasi valdžios atstovais, praneša, kad jis pateko į Vokietiją vasario mėnesį Balkanų maršrutu.
Vokietijos vidaus reikalų ministras: tai tikrai buvo teroro ataka Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maizière pabrėžė, kad „nėra jokios abejonės“, kad tai yra teroro ataka. Jis patvirtino, kad įtariamasis kilęs iš Pakistano, taip pat jis teigė, kad iš 48 sužeistų žmonių 18 būklė yra labai sunki. Vokietijos vidaus reikalų ministras taip pat pažymėjo, kad įtariamasis saugumo pareigūnų nebuvo įtrauktas į pavojingų sąrašą. Jo paraiška dėl pabėgėlio statuso dar tik buvo nagrinėjama. 
Įtariamasis kaltinimus neigia Vokietijos žiniasklaida skelbia, kad įtariamasis neigia bet kokius jam metamus kaltinimus dėl Berlyno Kalėdinės mugės metu įvykdyto išpuolio. Apie tai informuoja DPA naujienų agentūra, kuri cituoja Vokietijos saugumo pareigūnus. Asmuo, įtariamas nukreipęs sunkvežimį į žmonių minią Kalėdų mugėje Berlyne, neigia dalyvavęs atakoje, antradienį pranešė Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere'as„Jis tai neigia“, – žurnalistams sakė Th. de Maiziere'as ir pridūrė, kad įtariamasis iš Pakistano į Vokietiją atvyko 2015 metų gruodžio 31 dieną ir paprašė suteikti jam prieglobstį.Jo prašymas vis dar svarstomas, nurodė ministras.Pasak Th. de Maiziere'o, kol kas nei džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, nei jokia kita grupuotė neprisiėmė atsakomybės už kruviną pirmadienio ataką.Tačiau vidaus reikalų ministras pabrėžė, jog „neturima abejonių, kad šis siaubingas įvykis buvo ataka“.Pirmadienio vakarą sunkvežimiui įsirėžus į daug turistų pritraukdavusią kalėdinę mugę aikštėje šalia Kaizerio Vilhelmo Atminimo bažnyčios, žuvo mažiausiai 12 žmonių. Dar 48 asmenys buvo sužeisti, 18 iš jų – sunkiai.Pagerbiant išpuolio aukas prekyba Berlyno kalėdinėse mugėse antradienį buvo vienai dienai sustabdyta. Tačiau Th. de Maiziere'as pabrėžė, kad mugės ir masiniai renginiai kitose šalies vietose neturėtų būti atšaukti.„Būtų neteisinga juos atšaukti“, – sakė ministras.https://twitter.com/dpa/status/811164065418674176
Įtariamasis išpuoliu Berlyne nuo 2016 metų liepos mėnesio turėjo laikiną leidimą gyventi Vokietijoje, skelbia laikraštis „Die Welt“, cituodamas policijos raportą.Šaltiniai Vokietijos saugumo tarnybose sako, kad įtariamasis – 23 metų imigrantas iš Pakistano, policijai žinomas dėl įvykdytų smulkių nusikaltimų.
Skaičiuojami su pabėgėliais siejami išpuoliai VokietijojeVokietijoje pradėti skaičiuoti su pabėgėliais siejami nusikaltimai. Kaip praneša „The Guardian“, 2016 metų vasarį 15 metų Safia S centrinėje Hamburgo stotyje subadė policininką, teigdama, kad veikia „Islamo valstybės“ vardu.Birželio mėnesį Diuseldorfe buvo sulaikyti trys sirai, kaltinami teroristinio išpuolio planavimu.Liepą vyras, registruotas kaip 17-metis pabėgėlis iš Afganistano, Duisburgo traukinyje peiliu badė keleivius, rimtai sužeisdamas keturis turistus iš Honkongo.Po kelių dienų 27 metų siras Ansbache vykusiame muzikos festivalyje detonavo sprogstamųjų medžiagų prikištą liemenę. Jis žuvo, 15 žmonių buvo sužeista.
Berlyno kalėdinė mugė liks uždarytaPranešama, kad pagerbiant kruvino išpuolio aukas Kalėdų mugė Berlyne antradienį liks uždaryta. Kitos panašios šventinės mugės Vokietijoje turėtų veikti kaip įprasta.
A. Merkel: turime pagrindo manyti, kad tai buvo teroristinė atakaVokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį įvykdytą ataką Berlyne pavadino „baisiu poelgiu“. „Turime pagrindo manyti, kad tai buvo teroristinė ataka“, – sako ji. Vokietijos kanclerė patikino, kad už šią ataką bus nubausta taip griežtai, kaip leis įstatymas.A. Merkel sakė, kad „milijonai, įskaitant ją pačią, klausia savęs, kaip galime gyventi su faktu, kad per Kalėdų mugę žmogžudys gali atimti tiek daug gyvybių“. Ji taip pat teigė, kad „nenorime gyventi su blogio baime“.A. Merkel teigimu, būtų ypatingai bjauru, jei paaiškėtų, kad, kad išpuolio kaltininkai į Vokietiją pateko kaip pabėgėliaiJi sakė, kad ataka būtų ypač bjauri, jei jos kaltininkai į Vokietiją buvo įleisti kaip pabėgėliai.Ji sakė, kad daug sužeistų asmenų kovoja dėl savo gyvybių.A. Merkel taip pat padėkojo pagalbos tarnyboms ir pareiškė, kad pasitiki tiriančiais šį išpuolį. Vokietijos kanclerė informavo, kad po ministrų kabineto posėdžio vyks į nelaimės vietą.
Berlyno policija stiprina patruliavimąPolicija sako, kad mieste patruliuojančių pareigūnų skaičius buvo padidintas imantis atsargumo priemonių po 12 gyvybių nusinešusios atakos.Patruliuojantys policininkai bus ginkluoti automatiniais pistoletais ir vilkės neperšaunamas liemenes.
Vienas iš asmenų buvo nušautasVienas iš rastų negyvų Breitscheidplatze buvo nušautas, sako Vokietijos Brandenburgo žemės vidaus reikalų ministras. Spėjama, kad tai – lenkas sunkvežimio vairuotojas, kuris buvo išpuolio auka ir neturėjo nieko bendra su ataka, sakė Karlas-Heinzas Schröteris.
Sunkvežimyje buvęs lenkas mirė nuo gausybės žaizdųApie sunkvežimyje buvusį Lenkijos pilietį gaunama labai įvairios informacijos. Po įvykusio incidento, kaip tvirtina policija, transporto priemonėje jis buvo rastas negyvas.
Vokietijoje specialiosios pajėgos apieškojo oro uosto angarąVokiečių transliuotojas N24 praneša apie specialiąsias pajėgas, apieškojusias angarą, esantį Berlyno Tempelhof oro uoste
Vokietijos žiniasklaida įvardijo įtariamąjį Dienraštis „Die Welt“ įtariamąjį įvardijo kaip 23 metų Navedą B. iš Pakistano, teigiama, kad jis gimė 1993 m. sausio 1 d.  Die Welt teigia, kad įtariamasis galėjo glaustis pabėgėlių prieglaudoje. 
URM: nėra duomenų, kad Berlyne būtų nukentėję lietuviaiUžsienio reikalų ministerija (URM) kol kas neturi duomenų, kad per pirmadienio vakarą įvykusį išpuolį Vokietijos sostinėje Berlyne būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.Užsienio reikalų ministro atstovas Kęstutis Vaškelevičius Eltai teigė, kad ambasada Vokietijoje nuolat palaiko ryšį su vietos institucijomis, kol kas pagalbos į ambasadą nesikreipė nė vienas Lietuvos pilietis.
Policija: Berlyne sunkvežimis į Kalėdų mugę buvo nukreiptas tyčiaSunkvežimis, kuriam pirmadienio vakarą Vokietijos sostinėje įsirėžus į Kalėdų mugę žuvo mažiausiai 12 žmonių, į minią buvo nukreiptas tyčia, antradienį anksti ryte nurodė Berlyno policija.„Mūsų tyrėjai mano, kad sunkvežimis buvo tyčia nukreiptas į žmonių minią kalėdinėje mugėje“, – rašoma policijos pareiškime, paskelbtame socialiniame tinkle „Twitter“.Didžiulis vilkikas „Scania“ užlėkė ant šaligatvio aikštėje šalia Kaizerio Vilhelmo Atminimo bažnyčios. Vyras, kuris, kaip įtariama, vairavo Lenkijoje registruotą sunkvežimį, buvo sulaikytas.
Aukų skaičius išaugo Naujausiais duomenimis, išpuolio Berlyne aukų skaičius išaugo iki 12, dar 48 žmonės buvo sužeisti, antradienio rytą skelbia BBC.