Dviejų tarptautinių finansų institucijų bendro projekto „Gyvenimas pereinamuoju laikotarpiu“ ataskaita rodo, jog nuo 2010-ųjų šis rodiklis krito daugiau nei 10 procentinių punktų.

Tik 15 proc. respondentų tvirtino, kad jų gyvenimas per pastaruosius ketverius metus pagerėjo. 2010-aisiais taip teigiančiųjų dalis buvo dukart didesnė – 30 procentų.

Vos 9 proc. apklausoje dalyvavusiųjų teigė esantys tikri, jog dabar ekonominė padėtis šalyje yra geresnė nei prieš ketverius metus. 2010 metais taip manančiųjų dalis buvo triskart didesnė – 27 procentai.

22 proc. šiemet atliktos apklausos dalyvių tvirtino, kad politinė padėtis šalyje per pastaruosius ketverius metus pagerėjo, o korupcijos sumažėjimą per šį laikotarpį įžvelgusiųjų buvo dar mažiau – 13 procentų.

Daugiau kaip trečdalis respondentų pripažino esantys autoritarinio valstybės valdymo, o beveik pusė – planinės ekonomikos šalininkai.

Tokius pat sociologinius tyrimus Pasaulio banko bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas rengė 2006 ir 2010 metais. Jie buvo atliekami Rusijoje ir dar 33-ose valstybėse.