„Šiandien galiu jums pasakyti, kad Sirijos kariuomenė sustabdė kovines operacijas rytiniame Alepe, nes vyksta didžiulė civilių evakuacijos operacija“, – Rusijos naujienų agentūros citavo jo žodžius, pasakytus Hamburge, Vokietijoje, kur vyksta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) susitikimas.

„Eis 8 000 evakuojamų asmenų kolona“, kuri keliaus penkis kilometrus, pridūrė S.Lavrovas.

Tuo tarpu Vašingtone Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas sakė, kad šis pareiškimas „rodo, kad gali nutikti kažkas teigiama“.

S. Lavrovas pareiškė, kad šeštadienį Ženevoje JAV ir Rusijos vyks kariškių ir diplomatų derybos, kur bus „pabaigtas darbas... nustatant priemones problemoms spręsti rytų Alepe“.

Per šias derybas bus nagrinėjami planai, kaip evakuoti norinčius išvykti sukilėlių kovotojus ir civilius, sakė Rusijos diplomatijos vadovas.

S. Lavrovas ketvirtadienį trumpai kalbėjosi su savo kolega amerikiečiu Johnu Kerry ESBO susitikimo kuluaruose, tačiau JAV diplomatijos vadovas nurodė, kad nebuvo padaryta jokios pažangos ar sprendimų dėl Alepo.

Politikai buvo susitikę ir ankstesnį vakarą Hamburge, tačiau jiems nepavyko susitarti dėl kovų nutraukimo bei Alepo sukilėlių ir civilių evakuacijos plano.

Rusijos ir Irano remiamos Sirijos kariuomenės puolami sukilėliai baigia prarasti paskutines savo tvirtoves.

Anksčiau šią savaitę šešios Vakarų valstybės, tarp jų ir JAV, pareikalavo nedelsiant nutraukti ugnį, nes Alepe vyksta humanitarinė katastrofa. Rusija ir Iranas paragintos pasinaudoti savo įtaka Sirijos režimui ir užtikrinti, kad paliaubų būtų laikomasi

JAV prezidentas B. Obama atšaukė draudimą tiekti į Siriją ginkluotę ir karinę įrangą

JAV prezidentas Barackas Obama atšaukė draudimą tiekti į Siriją ginkluotę, karinę įrangą ir techniką, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.

Šis žingsnis faktiškai atšaukia ginkluotės embargą Sirijai, kurios režimą Vašingtonas laiko „terorizmo rėmėju“.

Visgi prezidento įsake Pentagonui ir Valstybės departamentui aiškinama, kad draudimas tiekti ginkluotę Sirijos režimui lieka galioti, o karinio pobūdžio įranga ir paslaugos bus prieinama tik „užsienio pajėgoms, nereguliariosioms pajėgoms, grupėms arba asmenims, dalyvaujantiems arba prisidedantiems prie šiuo metu vykdomų JAV karinių kovos su terorizmo operacijų, kurios yra būtinos Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo interesams, arba jas palaiko“.

Apie kiekvieną planuojamą ginklų, įrangos arba technikos perdavimą, taip pat paslaugų suteikimas turės būti perspėjama prieš 15 dienų, kad būtų galima nuspręsti, ar toks žingsnis atitinka minėtos antiteroristinės misijos tikslus.

Pasak kai kurių analitikų, šis B. Obamos sprendimas susijęs JAV administracijos pastangomis oficialiai padidinti paramą Sirijos opozicijos kovotojams, stumiamiems iš vyriausybės pajėgų atakuojamų Alepo miesto rytinių rajonų.