Tūkstančiai policininkų pirmadienį patruliuoja Atėnų centre, kuriame eismas bus uždarytas kelioms valandoms antradienį, kol B.Obama bendraus su Graikijos ministru pirmininku Aleksiu Cipru (Alexis Tsipras) ir prezidentu Prokopiu Pavlopulu.

Saugumo priemonių imtasi „nes to reikalauja aplinkybės“, sakė naujienų agentūrai AFP vienas policijos pareigūnų.

Planuota, kad B. Obama iš Vašingtono išvyks pirmadienį į paskutinę prezidentinę savo kelionę po Europą, prieš perduodamas pareigas Donaldui Trumpui sausį.

Atėnuose jis bus antradienį ir trečiadienį; susitikimų dienotvarkėje – šalies ekonomikos rūpesčiai ir migracijos krizė Europoje.
Paskui JAV prezidentas vyks į Vokietiją, kur mėgins nuraminti nervus dėl D. Trumpo būsimos kadencijos.

Graikų profesinės sąjungos, kairiosios ir anarchistų partijos ragino žmones protestuoti antradienį Atėnuose, smerkti „imperialistinį“ JAV kišimąsi į karus Artimuosiuose Rytuose.

„Per dvi B. Obamos vizito dienas protestai, sueigos draudžiamos dėl saugumo ir viešosios tvarkos užtikrinimo“, – sakoma pirmadienį paskelbtame policijos pareiškime.

Policijos pajėgas sutelkti verčia ir praėjusią savaitę Atėnuose buvęs išpuolis prie Prancūzijos ambasados, į kurią nenustatyti asmenys metė granatą. Policija įtaria anarchistus dėl šio išpuolio.

Viešėdamas Vokietijoje B. Obama taip pat susitiks su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u, anksčiau sakiusiu, kad D. Trumpo „išsišokimai“ žmonėms „kelia šleikštulį“, Britanijos premjere Theresa May ir Italijos ministru pirmininku Matteo Renzi. Be kita ko, lyderiai planuoja aptarti krizes Sirijoje ir Ukrainoje, tai pat kovą su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS).

Amerikos prezidentas šią kelionę užbaigs vizitu Peru, kur vyks Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimas. Tarp ten dalyvausiančių lyderių taip pat laukiama Kinijos prezidento Xi Jinpingo (Si Dzinpingo).