Stebėtojai Rusijos vykdomus bombardavimus aiškina Maskvos beprotybe ir žiaurumu. Bet daug analitikų laikosi kitos nuomonės: jie mano, kad Rusijai ir jos sąjungininkams Sirijos vyriausybėje taikių Alepo gyventojų naikinimas gali būti apgalvota strategija, kurios tikslai driekiasi už šio miesto ribų.“

„Ko gero tikimasi, kad ši strategija, susijusi labiau su politika, nei su fronto linijos perkėlimu, privers sukilėlius tapti ekstremistų sąjungininkais ir tokiu būdu panaikins sukilėlių teisėtumą. Taip pat tikimasi, kad tai suteiks Rusijai veto teisę į kokį aukščiausio lygio diplomatinį klausimą; visiškai išsekins taikius Sirijos gyventojus, kurie kitu atveju gali palaikyti opoziciją, – svarsto žurnalistas. – Nors taikių gyventojų žudymas per karą paprastai brangiai atsieina, šiuo atveju tai gali būti veiksmingas žingsnis.“

Straipsnio autorius paaiškina kodėl.

1) Išsitrina ribos tarp sukilėlių ir džihadistų

Alepas yra viso šito karo metafora. Šis miestas Sirijos šiaurėje – vienas iš nedaugelio likusių nedžihadistinių sukilėlių grupuočių tvirtovių. Tačiau mėnesių mėnesius trunkanti apgultis privertė sukilėlius rinktis – kreiptis pagalbos į ekstremistus ar badauti. Kadangi kitos išeities neliko, rugpjūtį tokios grupuotės, kaip su džihadistais susijusi „Ahrar al-Sham“, padėjo Alepo sukilėliams trumpam pralaužti apgultį.“

2) Pašalinami alternatyvūs lyderiai

„Versdama sukilėlius jungtis su džihadininkais, Sirijos vyriausybė siekia atimti iš pasaulio bet kokių kitų priimtinų šalies vadovybės formavimo alternatyvų galimybę“, – rašoma straipsnyje.

3) Rusija siekia jėga išsimušti vietą prie derybų stalo

„Rusija nori pasiekti diplomatinį tikslą – tapti gyvybiškai svarbia bet kokio susitarimo dėl paliaubų ar taikos dalyve. Alepas suteikia tokią galimybę, nes Rusijos lėktuvai naudingi palaikant jo apgultį, kuri tapo vienu iš siaubingiausių sukrėtimų šiame kare. Rusija jėga išsikovojo vietą prie derybų stalo, užsitikrinusi savo žodžio svarumą esant bet kokiam rezultatui“, – rašo autorius.

4) Pagaliau sukilėliai netenka palaikymo – ir pergalės

„Alepo subombardavimas, žinoma, neįtikins jo gyventojų palaikyti veikiančios Sirijos vyriausybės. Greičiau tai atims iš jų galimybę ar norą padėti sukilėliams, nes dauguma taikių gyventojų bus priversti bėgti iš savo namų. O tai susilpnins sukilėlius – nebūtinai taip stipriai, kad vyriausybės pajėgos galėtų susigrąžinti rytinę Alepo dalį, bet užtektinai tam, kad sukilėliams būtų sunku veikti už miesto ribų, jei apgultis baigsis.“

„Versti taikius gyventojus badauti – karo nusikaltimas, tačiau kaip ir dauguma karo nusikaltimų, tai yra labai veiksminga taktika“, – Alepo apgultį pakomentavo Sirijos analitikas Aronas Lundas iš Carnegie fondo už tarptautinę taiką.