Užpuolikai buvo ginkluoti granatomis ir automatiniais šautuvais, sakė vienas armijos karininkų.

Per susirėmimą su saugumo pajėgomis buvo nukauti ir keturi sukilėliai. Palapinės ir kiti laikini kariams skirti statiniai užsidegė, nurodoma armijos pranešime.

Mūšyje patirta „didelių nuostolių; mes pagerbiame 17 per operaciją žuvusių karių auką“, sakoma pranešime.

Šis antpuolis yra kruviniausias šioje teritorijoje nuo 1989 metų, kai kilo ginkluotas sukilimas prieš Indijos valdymą.

2014-ųjų gruodį sukilėliai atakavo armijos stovyklą Urio regione ir nukovė 11 karių ir policininkų.

Kašmyras buvo padalytas Indijai ir Pakistanui, kai 1947 metais baigėsi britų kolonijinis valdymas, bet abi šalys reiškia pretenzijas į visą šį regioną.

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi prisiekė nubausti „niekingą ir bailų“ išpuolį prieš Indijos karinę bazę Kašmyre sekmadienį surengusius asmenis.

Abdelis-Fattahas el-Sissis ir Narendra Modis
Foto: AP / Scanpix

„Mes griežtai smerkiame bailų teroro išpuolį Uryje. Aš užtikrinu tautą, kad šią niekingą ataką rengusieji neliks nenubausti“, – parašė socialiniame tinkle „Twitter“ N.Modi po susirėmimų Kašmyre, Uryje, kur nukauta 17 Indijos karių.

Indijos vidaus reikalų ministras Rajnathas Singhas seną Indijos varžovą Pakistaną pavadino „teroristine valstybe“; taip jis reagavo į sekmadienį priešaušriu surengtą ginkluotą, 17 karių gyvybes nusinešusį sukilėlių puolimą prieš kariuomenės bazę Indijos administruojamame Kašmyre.

„Pakistanas yra teroristų valstybė; būtent taip ji turi būti apibūdinama ir izoliuota“, – parašė R.Singhas socialiniame tinkle „Twitter“, nors tiesiogiai ir neapkaltino branduolinės kaimynės dėl pastarojo išpuolio.