Sprogimai įvyko „Atatiurko" oro uoste.

Šaudyta iš automobilių stovėjimo aikštelės, esančios šalia oro uosto. Taksi darbuotojai padėjo išgabenti nukentėjusiuosius iš įvykio vietos, praneša liudininkai.

„Associated Press" skelbia, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 32. „NBC News" praneša, kad aukų skaičius padidėjo iki 36. Sužeisti 147 žmonės, aukų skaičius gali dar augti.

Ministras pridūrė, kad „vienas teroristas prie tarptautinio terminalo įėjimo pirmiausiai pradėjo šaudyti iš Kalašnikovo (automato), o po to susisprogdino“, — sake B. Bozdagas.

Kitas pareigūnas sakė, kad du užpuolikai detonavo sprogmenis prie įėjimo į terminalą, kai ten budėję policininkai pradėjo į juos šaudyti.

Turkijos oro uostuose saugumo patikros atliekamos tiek prie įėjimo į terminalo pastatus, tiek išvykimo zonoje.

Keliolika greitosios pagalbos automobilių skubiai nuvažiavo prie terminalo, nurodė televizija „CNN-Turk“.

Šis naujienų kanalas citavo incidento liudininkus, kurie pasakojo, kad terminale driokstelėjo du galingi sprogimai, sukėlę keleivių paniką.

„Jie buvo labai stiprūs; visus apėmė panika, žmonės pradėjo bėgti visomis kryptimis“, – vienas liudininkas sakė „CNN-Turk“.

Policija apsupo išpuolio vietą. Pasak turkų pareigūnų du mirtininkai susisprogdino, kai į juos pradėjo šaudyti oro uoste budėję policininkai.

Pastaraisiais mėnesiais Turkiją sukrėtė virtinė teroro išpuolių, už kuriuos atsakomybę prisiėmė tiek „Islamo valstybė", tiek ir Kurdistano darbininkų partija. Kol kas nė viena grupuotė neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį.

Oro uostas uždarytas, skrydžiai sulaikomi. „Atatiurko" oro uostas yra vienas užimčiausių Europoje. Pagal keleivių srautą jis nusileidžia tik Londono „Heathrow" ir Paryžiaus „Charlio de Golio" oro uostams. Pernai jis aptarnavo 61 milijoną žmonių, praneša BBC.

Turkijoje tai jau aštuntasis teroristinis išpuolis šiais metais, nsuinešęs žmonių gyvybes.

D. Grybauskaitė sprogdinimą Stambule vadina „niekingu teroro aktu“

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė „niekingu teroro aktu“ pavadino sprogdinimus Stambulo oro uoste, ir išsakė solidarumą su Turkijos žmonėmis.

„Niekingas teroro išpuolis Stambulo oro uoste. Esame kartu su Turkijos žmonėmis“, — socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidentė.

Mažiausiai dešimt žmonių antradienio vakarą žuvo, mirtininkams susisprogdinus Stambulo oro uoste, pranešė vietos pareigūnai.

Po mirtininkų išpuolio atšaukiami skrydžiai į Stambulą

Po mirtininkų išpuolio antradienio vakarą buvo sustabdyti visi skrydžiai į Stambulo „Atatiurko" tarptautinį oro uostą ir iš jo, pranešė Turkijos televizija.

Kol kas nėra skelbiama, kada skrydžiai bus atnaujinti.

Artimiausias skrydis iš Stambulo į Vilnių numatytas ketvirtadienį 10 val. 30 min., o valanda vėliau planuotas skrydis iš Vilniaus į Stambulą. Šiuos skrydžius vykdo avialinijų bendrovė „Turkish Airlines“.

Per mirtininkų sprogdintojų ataką antradienio vakarą Stambulo oro uoste žuvo bent 10 žmonių, o dar apie 20 buvo sužeisti.

Ši ataka papildė virtinę išpuolių, šiais metais supurčiusių Turkiją, dėl kurių atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ arba kurdų kovotojai.

Lietuvos URM neturi duomenų, kad Stambule būtų nukentėję lietuviai

Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia neturinti duomenų, kad per mirtininko išpuolį Stambulo oro uoste būtų nukentėję lietuviai.

„Žinių, kad būtų nukentėję Lietuvos Respublikos piliečiai, neturime“, — BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius.

A Turkish official says two explosions have caused multiple injuries at Ataturk Airport in Istanbul, Turkey https://t.co/AAqww4Ggxo