Vienu metu net buvo sutrikusi oficialaus parlamentinių peticijų interneto puslapio veikla, nes labai daug žmonių norėjo pasirašyti šią peticiją reaguodami į ketvirtadienio referendumo rezultatus.

„Mes, pasirašiusieji, raginame Jos Didenybės Vyriausybę įtvirtinti tokią taisyklę: jeigu už šalies išstojimą ar tolesnę narystę balsuoja mažiau nei 60 proc. žmonių, esant mažesniam nei 75 proc. rinkėjų aktyvumui, turi būti rengiamas naujas referendumas“, – rašome peticijos tekste.

Rinkėjų aktyvumas ketvirtadienį referendume siekė 72,2 proc.

Šeštadienio rytą šią peticiją jau buvo pasirašę maždaug 1 mln. 40 tūkst. žmonių, tai yra daugiau nei 10 kartų daugiau negu reikia parašų, kad pasiūlymą svarstytų šalies parlamento žemieji rūmai – Bendruomenių Rūmai.

Kitas parlamentinio Peticijų komiteto, sprendžiančio, ar peticija turi būti svarstoma parlamente, posėdis vyks ateinantį antradienį.

Penktadienį Bendruomenių Rūmų atstovė sakė, kad minėtas tinklalapis buvo laikinai išjungtas, nes „neįprastai daug žmonių vienu metu norėjo pasirašyti vieną peticiją“.

Pagal galiojančią tvarką, vyriausybė reaguoja į visas peticijas, kurias pasirašo daugiau nei 100 tūkst. žmonių.

Ketvirtadienį Britanijoje įvykusio referendumo dėl šalies ateities Europos Sąjungoje 51,9 proc. rinkėjų balsavo už išstojimą, o 48,1 proc. pasisakė už šalies narystę 60-uosius metus skaičiuojančioje Bendrijoje.

Šis rezultatas atskleidė ryškų pasidalijimą tarp jaunimo ir pagyvenusiųjų, šiaurės ir pietų, miestų ir kaimo vietovių, universitetus baigusiųjų ir žemesnė kvalifikacijos žmonių.

Peticiją pasirašiusiųjų išsidėstymas žemėlapyje rodo, kad dauguma jų yra iš didžiųjų Anglijos miestų, o daugiausia – iš Londono, kurio gyventojai paskelbė savą peticiją, kuria raginamas meras Sadiqas Khanas paskelbti sostinę nepriklausomą nuo Jungtinės Karalystės ir prašytis priėmimo į Europos Sąjungą.

Londone prasidėjo prieš „Brexit“ nukreipti protestai

Londone vyksta protestas, kuriuo siekiama surengti dar vieną referendumą. Protestuojantys žmonės tikisi, kad valdžia atsižvelgs į jaunų žmonių nuomonę dėl referendumo balsavimo rezultatų kurie nuvylė daug jaunų žmonių.

Londone vyksta protesto akcija prieš „Brexit“. Dalis žmonių mano, kad politikai juos nuvylė.

Šiandien Londone, prie Parlamento rūmų vyksta protesto akcija „**** Brexit Rally“.

Viena iš akcijos dalyvių – 24 m. britė tikisi, kad ši akcija paskatins jaunų, nusivylusių žmonių dialogą.

„Politikai šūkauja, švaistosi statistika, – sakė Billie leidiniui „Newsbeat. – Tai suskaldė šalį, žmonės ėmė vieni kitus nušvilpinėti, (vieni kitus) tildyti.“

Billie tikisi pritraukti politiškai sąmoningų jaunų žmonių, kurie nukreips savo interesus į tai, kas vyksta JK.

„Šiais laikais internetas globalizavo jaunus žmones, – teigė ji. – Jie jaučiasi susiję su visu pasauliu, tačiau nebūtinai (susiję) su savo šalimi. Norėčiau pradėti dialogą tarp žmonių, kurie gal padėti, visi drauge imtų svarstyti, kaip galime reaguoti į sprendimą, kuris baugina. Man baugu.“