Imperatorius Akihito (Akihitas), imperatorienė Michiko (Mičiko), premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė) ir kiti Tokijuje vykusios nacionalinės ceremonijos dalyviai nulenkė galvas – kaip ir daugelis gyventojų tos stichinės nelaimės nuniokotame regione.

Ceremonija prasidėjo 14 val. 46 min. vietos (7 val. 46 min. Lietuvos) laiku, tiksliai tuo pačiu momentu, kai 2011 metų kovo vienuoliktąją Ramiojo vandenyno dugną supurtė 9 balų žemės drebėjimas.


Tie požeminiai smūgiai sukėlė milžinišką bangą, nušlavusią ištisas gyvenvietes. Pasaulį apskriejo neužmirštami vaizdai, kuriuose matoma, kaip panikos apimti gyventojai sprunka į aukštesnes vietas, o miestų gatves liejosi vandens srautai, nešdami automobilius ir laivus.

Bangos taip pat sugadino Fukušimos 1-osios atominės elektrinės aušinimo sistemas, todėl vėliau išsilydė jų šerdys, o į aplinką pasklido didelis kiekis radioaktyvių teršalų.

Ši branduolinė krizė buvo pavojingiausia po Černobylio atominės elektrinės katastrofos 1986 metais, o kai kurie jos paveikti Japonijos regionai iki šiol lieka netinkami gyventi žmonėms.