Sirijos kariai, juos palaikantys Libano sukarinto šiitų judėjimo „Hizbollah“ nariai ir vietos bei užsienio kovotojai užėmė Atmano miestelį, esantį vos už 2 km nuo Daraa miesto, kuris yra Daraa provincijos sostinė, nurodė padėtį šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

„Sukilėliai naudojo Atmaną atakoms prieš Daraa rengti, todėl jis buvo svarbus režimui“, – naujienų agentūrai AFP sakė SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas.

Pasak jo, per pastarąsias dvi dienas surengti apie 80 Rusijos lėktuvų antskrydžių padėjo režimo pajėgoms išvyti islamistus kovotojus iš to miestelio, o mažiausiai 10 jų buvo nukauti.

Sirijos prezidento Basharo al Assado vyriausybė stengiasi susigrąžinti iš sukilėlių visą Daraa provinciją, kuri ribojasi su Jordanija ir Izraelio okupuotomis Golano aukštumomis.

NATO vadovas: Rusija žlugdo Sirijos taikos pastangas

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas penktadienį pareiškė, kad Rusijos aviacijos smūgiai Sirijoje, daugiausiai nutaikyti į sukilėlių pajėgas, žlugdo pastangas rasti to konflikto politinį sprendinį.

„Matome, kad šie intensyvūs Rusijos aviacijos smūgiai Sirijoje, nutaikyti daugiausiai į opozicijos grupes, žlugdo pastangas rasti šio konflikto politinį sprendinį“, – sakė J.Stoltenbergas, atvykęs į Amsterdamą dalyvauti pasitarime su Europos Sąjungos gynybos ministrais.

Jensas Stoltenbergas

Kaip reikiant dar neįsibėgėjusiose Sirijos taikos derybose Ženevoje anksčiau šią savaitę buvo paskelbta pertrauka, kai ilgametis Maskvos sąjungininkas prezidentas Basharas al Assadas atnaujino puolimą prieš sukilėlių pajėgas šiaurinėje Alepo provincijoje, padedant intensyviems Rusijos aviacijos smūgiams.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba vėliau penktadienį rengia susitikimą padėčiai aptarti po to, kai derybos buvo įšaldytos iki vasario 25 dienos.

J.Stoltenbergas sakė, kad NATO tvirtai palaiko pastangas užbaigti konfliktą Sirijoje, kuris jau nusinešė daugiau negu 250 tūkst. žmonių gyvybių, o pusę šalies gyventojų privertė palikti savo namus. Dalis tų žmonių plūstelėjo į Europą, prisidėdami prie didžiausios migrantų krizės Senajame žemyne nuo Antrojo pasaulinio karo.

Pasak NATO vadovo, aviacijos smūgiai ir Maskvos karinių pajėgų stiprinimas Sirijoje bei Viduržemio jūros rytinėje dalyje yra iššūkis JAV vadovaujamam Aljansui, ypač jo svarbiai narei Turkijai, kurios oro erdvę ne kartą pažeidė Rusijos kariniai lėktuvai.

„Padidėjęs Rusijos dalyvavimas (ir) aviacijos veiksmai Sirijoje didina įtampą ir lemia Turkijos oro erdvės pažeidimus“, – sakė J.Stoltenbergas.

„Visa tai kelia pavojų ir kursto įtampą; akivaizdu, kad tai yra iššūkis NATO“, – pabrėžė jis.