Šis skaičius bus „viršutinė riba“ karių, kurių reikia žvalgybos, degalų papildymo ir karo lėktuvų, kuriuos Vokietija siunčia į šį regioną, eksploatacijai, sakė gynybos ministerijos atstovas Jensas Flosdorffas.

Po Paryžiaus išpuolių Vokietijos kanclerė Angela Merkel sutiko patenkinti Prancūzijos prašymą ir prisidėti prie jos karinių operacijų prieš IS kovotojus Sirijoje. Vokietija jau tiekia ginklus kurdams, kovojantiems su IS Irake, ir juos apmoko.

Ministrų kabinetas antradienį turėtų pritarti šiai misijai ir perduoti šį klausimą svarstyti parlamentui. Vokietijos kariai aktyviuose kovos veiksmuose nedalyvaus.

Pareigūnai atmeta bet kokią galimybę Vokietijai bendradarbiauti su Sirijos prezidentui Basharui al Assadui ištikimomis pajėgomis, tačiau gali būti, kad Vokietija prisidės prie kovos su IS koalicija.

„Su Assadu nėra jokios ateities, tai yra akivaizdu“, – sakė gynybos ministrė Ursula von der Leyen sekmadienį, kalbėdama per ZDF televiziją.

Vokietija nori, kad Sirijos valstybė nebūtų sugriauta, kad joje neatsirastų erdvės ekstremistams, kaip tai įvyko Libijoje ir Irake, sakė užsienio reikalų ministerijos atstovas Martinas Schaeferis.

„Mes vis dar išgyvename to pasekmes“, – pridūrė jis.

„Viena iš išvadų yra ta, kad valstybines institucijas, egzistuojančias prie autoritarinio prezidentinio kelis dešimtmečius valdžiusio Assadų režimo, bandoma išsaugoti, nes būtent šių struktūrų pagrindu galėtų susitarti visos Sirijos visuomenės grupės“, – sakė M. Schaeferis.