„Praėjo beveik keturi šimtmečiai, kai laivas „Mayflower“ pakėlė bures, tačiau pasaulis vis dar pilnas piligrimų – vyrų ir moterų, kuriems nereikia nieko daugiau tik saugesnės ir geresnės ateities sau ir savo šeimoms“, – sakė B.Obama savo savaitinėje kalboje, primindamas apie laivą, kuriuo piligrimai atvyko į Naująjį pasaulį.

Pirmieji Padėkos dieną Amerikoje šventė piligrimai, pabėgę nuo religinio persekiojimo Anglijoje. Daugeliui amerikiečių ši diena tapo šeimos švente prie valgiais apkrauto stalo, kurio pagrindinis atributas – keptas kalakutas.

„Mane jaudina dosnumas amerikiečių, kurie pastarosiomis savaitėmis parašė man, siūlydami atverti savo namų duris pabėgėliams, bėgantiems nuo ISIL žiaurumo“, – sakė B.Obama, kalbėdamas apie „Islamo valstybės“ grupuotę.

Imigracija jau kurį laiką yra vienas pagrindinių klausimų, artėjant 2016 metų prezidento rinkimams, tačiau po teroro išpuolių Paryžiuje dėmesys imigrantams dar labiau išaugo.

Šaudymai ir mirtininkų sprogdinimai pažadino nerimą Šiaurės Amerikoje ir Europoje, kad džihadistai gali mėginti įsimaišyti tarp pabėgėlių, kad galėtų vėl smogti.

Pats B.Obama susiduria su opozicijos priešinimusi jo planams kitais metais perkelti į šalį apie 10 tūkst. pabėgėlių.

„Žmonės turi žinoti, kad nė vienas pabėgėlis nekirs mūsų sienų be kruopščiausio visų atvykstančių į Jungtines Valstijas patikrinimo , – sakė B.Obama. – Taip buvo prieš Paryžiaus įvykius ir taip yra dabar“.

B.Obama taip pat priminė klausytojams, kad Padėkos diena suteikia žmonėms ne tik progą padėkoti už asmeninę sėkmę.

„Per šią unikalią Amerikos šventę mes taip pat turime prisiminti, kad mūsų didybė labai priklauso nuo mūsų dosnumo“, – kalbėjo prezidentas.