Naujienų agentūros AFP žurnalistas matė, kaip pirmadienio rytą nuo lėktuvnešio denio kilo naikintuvai „Rafale“ su bombomis.

Kol kas šaltiniai nepateikė smulkesnės informacijos apie operaciją, kuri vykdoma praėjus 10 dienų po kruvinų teroro išpuolių Paryžiuje, nusinešusių 130 žmonių gyvybes.

„Mes suintensyvinsime mūsų (aviacijos) smūgius, rinkdamiesi taikinius, kad būtų padaryta daugiausia žalos šiai teroristų armijai“, – anksčiau sakė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as Paryžiuje.

26 naikintuvus turinčio „Charles De Gaulle“ dislokavimas Viduržemio jūroje daugiau nei du kartus padidino Prancūzijos kovinį pajėgumą, dalyvaujant JAV vadovaujamoje misijoje prieš „Islamo valstybės“ teroristus.

Prancūzija turi po šešis „Mirage“ ir „Rafale“ naikintuvus, dislokuotus Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Jordanijoje.

Pasak vieno šaltinio kariuomenėje, prancūzų lėktuvai į operacijas skraidys virš Turkijos arba Jordanijos teritorijos, kad apeitų Sirijos priešlėktuvinės gynybos sistemas.

Siekiant išvengti susidūrimo su Rusijos lėktuvais, Prancūzija koordinuos savo veiksmus su Maskva per JAV koalicijos būstinę Katare.

Prancūzijos ir Rusijos karinio jūrų laivyno vadai pradėjo keistis informacija praėjusios savaitės pabaigoje, dar prieš tai, kai lėktuvnešis įplaukė į rytinę Viduržemio jūros dalį, kurioje Rusija turi dislokavusi kelis laivus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę nurodė savo kariuomenei bendradarbiauti su prancūzais „kaip su sąjungininkais“.

Po operacijos Viduržemio jūroje „Charles de Gaulle“ bus siunčiamas į Persijos įlanką, kur dabar dislokuotas JAV lėktuvnešis.