Kaip teigiama neseniai paskelbtame propagandiniame filmuke, teroristai žada – jau labai greitai Rusijoje tekės „kraujo upės“, skelbia meduza.io.

Apie propagandinio filmuko egzistavimą skelbia „Reuters“, remdamasis stebėsenos grupe SETI.

„Islamo valstybės“ išplatintame penkių minučių trukmės vaizdo įraše kovotojai grasina Rusijai išpuoliais ir žada nuversti Kremlių. Filmuotoje medžiagoje gausu grafinių vaizdų, iliustruojančių ankstesnes grupuotės surengtas egzekucijas.

Vaizdo įrašą paviešino „Islamo valstybės“ žiniasklaidos padalinys „Al Hayat“. Vaizdo įraše džihadistai grasina nuversiantys Kremlių ir įkursiantys kalifatą įvairiose Rusijos dalyse, pavyzdžiui, Kaukaze, Uralo kalnuose ir Tatarstano Respublikoje. Kovotojai priduria, kad ne islamą išpažįstantys asmenys privalės sumokėti specialų mokestį.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas nurodė, kad Rusijos saugumo tarnybos ištirs vaizdo įrašą, kuriame taip pat grasinama atakomis Europoje.

„Islamo valstybė“ pradėjo skelbti tokio pobūdžio įrašus po rugsėjo 30 dieną Maskvos pradėtos oro antskrydžių kampanijos Sirijoje.

DELFI primena, kad su „Islamo valstybe“ susijusi teroristinė grupuotė „Wilayat Sinai“ jau prisiėmė atsakomybę už spalio 31 d. 224 gyvybes nusinešusią Rusijos lėktuvo katastrofą Egipte, Sinajaus pusiasalyje.

Pirmadienį Didžiosios Britanijos žiniasklaida paskelbė įtariamo Rusijos lėktuvo „А321“ sprogimo organizatoriaus vardą.

Laikraštis „The Sunday Times“ tvirtina, kad išpuolį organizavo Sinajaus pusiasalyje veikiantis „Islamo valstybės“ sparnas „Wilayat Sinai“ ir jo vadovas Abu Osama al-Masri. Jis anksčiau prekiavo drabužiais, paskui pasitraukė į pogrindį.

Laikraštis tvirtina, kad Didžiosios Britanijos valdžia ne tik patvirtino A. O. al-Masri kaip įtariamąjį, bet ir pažadėjo Egipto ar Rusijos jėgos struktūroms padėti jį sugauti ar likviduoti. Tai gali pareikalauti įtraukti į šią operaciją Didžiosios Britanijos specialiosios paskirties „SAS“ karius.

Jungtinių Amerikos Valstijų specialiųjų tarnybų atstovai pirmadienį pareiškė, kad neatmeta galimybės, jog „Islamo valstybės“ padalinys Egipte – teroristinė grupuotė „Sinajaus provincija“ – galėjo suorganizuoti Rusijos lėktuvo „Airbus A321“ katastrofą be „Islamo valstybės“ lyderių žinios.

Rusijos skrydžių bendrovės „Kogalymavia“ lėktuvas A321, skridęs iš Šarm aš Šeicho į Sankt Peterburgą, sudužo spalio 31 dieną. Lėktuvu skrido 217 keleivių ir septyni ekipažo nariai – visi žmonės žuvo.

Praeitą savaitę Egipto specialiosios tarnybos pradėjo analizuoti Šarm aš Šeicho oro uosto stebėjimo kamerų įrašus, darytus lėktuvo A321 pakilimo dieną. Pagrindinis pareigūnų tikslas – nustatyti, ar į lėktuvą buvo patekę įtartinų asmenų. Jie taip pat renka duomenis apie visus, kurie prieš pakilimą buvo lėktuvo viduje. Skelbiama, kad atliekama detali analizė degalų, kurie buvo naudojami lėktuve, apklausti ir maistą tiekiančios bendrovės atstovai.

Savaitgalį Egipto pareigūnai pareiškė: tikimybė, kad Rusijos lėktuve „Airbus А321“, nukritusiame Sinajaus pusiasalyje, sprogo bomba, siekia net 90 proc.