„Aš skyriu Dacianą Ciolosą į ministro pirmininko postą“, – pareiškė prezidentas Klausas Johanisas po pasitarimų su politinėmis partijomis dėl vyriausybės formavimo.

„Mums reikia nepriklausomo ministro pirmininko, arba vadintino technokratu principingo asmens, neįsivėlusio į jokius skandalus ir pademonstravusio, kad gali suvaldyti komplikuotas situacijas“, – pasakė K. Iohannisas.

Tūkstančiai rumunų išėjo į gatves dalyvauti masiniuose protestuose prieš vyriausybę po spalio 30 dieną Bukarešto naktiniame klube „Colectiv“ įvykusio tragiško gaisro, per kurį žuvo 46 žmonės, dar daug sužeista, 15-os sužeistųjų būklė tebėra kritinė.

Daugelio nuomone, nepakankamas saugumo standartų laikymasis šiame klube atspindi vienos neturtingiausių Europos Sąjungoje šalies didesnes problemas, ypač dėl klestinčios korupcijos.

Rumunijos prezidentas sekmadienį paprašė protestuotojų palaikymo reformuojant šalį, bet buvo pasitiktas minios skanduojamais šūkiais ir švilpimu, kai aplankė „esminių pokyčių“ reikalaujančius demonstrantus Universiteto aikštėje Bukarešto centre, tapusioje jau beveik savaitę nesiliaujančių protestų židiniu.

Premjeras Victoras Ponta, kuris kelias savaites anksčiau patyrė spaudimą dėl jam iškeltos korupcijos bylos, atsistatydino trečiadienį, sakydamas, kad aukščiausio rango pareigūnai turi prisiimti atsakomybę dėl tos tragedijos.

D.Ciolosas, ES žemės ūkio komisaru buvęs nuo 2010 iki 2014 metų, nuo liepos dirbo specialiuoju Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude'o Junckerio patarėju maisto tarptautinio saugumo srityje.

46-erių D.Ciolosas yra buvęs ir Rumunijos žemės ūkio ministru centro dešiniųjų vyriausybėje 2007-2008 metais.