Laikraštis „The Sunday Times“ tvirtina, kad išpuolį organizavo Sinajaus pusiasalyje veikiantis „Islamo valstybės“ sparnas „Wilayat Sinai“ ir jo vadovas Abu Osama al-Masri. Jis anksčiau prekiavo drabužiais, paskui pasitraukė į pogrindį, skelbia newsru.com.

Laikraštis tvirtina, kad Didžiosios Britanijos valdžia ne tik patvirtino A. O. al-Masri kaip įtariamąjį, bet ir pažadėjo Egipto ar Rusijos jėgos struktūroms padėti jį sugauti ar likviduoti. Tai gali pareikalauti įtraukti į šią operaciją Didžiosios Britanijos specialiosios paskirties „SAS“ karius.

Tikrina viešbučius

Egipto teisėsaugos pareigūnai renka duomenis apie viešbučių, kuriuose buvo apsistoję per lėktuvo katastrofą žuvusieji Rusijos piliečiai, personalą, skelbia Rusijos naujienų agentūra ITARR-TASS, remdamasi naujienų portalu „Almasryalyoum“.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, pareigūnus labiausiai domina tie viešbučių darbuotojai, kurie darbo metu turi teisę įeiti į svečių kambarius – kambarinės ir kitas aptarnaujantis personalas.

Skelbiama, kad pareigūnai jau apklausė 30 Šarm aš Šeicho oro uosto darbuotojų. Teigiama, kad pareigūnai kalbėjosi su Oro navigacijos, techninio aptarnavimo darbuotojais ir skrydžių bendrovės „Egypt Air“ atstovais.

Rusijos skrydžių bendrovės „Kogalymavia“ lėktuvas A321, skridęs iš Šarm aš Šeicho į Sankt Peterburgą, sudužo spalio 31 dieną. Lėktuvu skrido 217 keleivių ir septyni ekipažo nariai – visi žmonės žuvo.

Praeitą savaitę Egipto specialiosios tarnybos pradėjo analizuoti Šarm aš Šeicho oro uosto stebėjimo kamerų įrašus, darytus lėktuvo A321 pakilimo dieną. Pagrindinis pareigūnų tikslas – nustatyti, ar į lėktuvą buvo patekę įtartinų asmenų. Jie taip pat renka duomenis apie visus, kurie prieš pakilimą buvo lėktuvo viduje. Skelbiama, kad atliekama detali analizė degalų, kurie buvo naudojami lėktuve, apklausti ir maistą tiekiančios bendrovės atstovai.

Savaitgalį Egipto pareigūnai pareiškė: tikimybė, kad Rusijos lėktuve „Airbus А321“, nukritusiame Sinajaus pusiasalyje, sprogo bomba, siekia net 90 proc.