Pasak organizacijos, liudininkai pranešė apie aštuonis tokius incidentus, kai užpuolikai „sulaikė ir išvedė iš rikiuotės laivus, kuriais iš Turkijos į Graikijos salas plaukė prieglobsčio ieškotojai ir migrantai; kiek anksčiau tokių išpuolių buvo buvo užregistruota spalio 7 ir 9 dienomis“.

Septyniolikmetis afganas Ali pasakojo, kad spalio 9 dieną penki šautuvais ginkluoti vyrai, atplaukę greitaeigiu kateriu, rėžėsi į jų guminę valtį.

„Iš pradžių jiems priartėjus pamanėme, kad jie atplaukė mums padėti“, – pasakojo Ali organizacijai HRW.

„Tačiau iš to, kaip jie elgėsi, mes supratome, kad jie čia atplaukė ne padėti. Jie elgėsi agresyviai. Jie nelipo į mūsų valtį, bet paėmė mūsų valties variklį ir paspruko“, – sakė jis.

Paauglys pasakojo, kad kaukėti vyrai netrukus po to užpuolė dar tris valtis ir greitai nuplaukė prie Graikijos krantų.

„Jie kalbėjo mums nesuprantama kalba, bet ji tikrai nebuvo turkų, nes mes, afganai, truputį suprantame turkų kalbą“, – sakė jis.

Per vasarą panašių skundų pasigirsdavo ir iš kitų migrantų bei žmogaus teisių grupių.

Pasak HRW, naujausi incidentai buvo netoli Lesbo salos.

Graikijos pakrantės apsaugos pareigūnai sakė, kad dėl šių pranešimų pradėtas tyrimas, tačiau nepaisant įtariamų užpuolikų paieškos jūroje ir sausumoje, kol kas neturima jokių įkalčių.

Rugpjūčio mėnesį pakrantės apsaugos pareigūnai Samo saloje sulaikė tris vyrus, kurie įtariami tykoję iš Turkijos plaukiančių migrantų.

Jie buvo apsirengę kaip Graikijos pakrantės apsaugos pareigūnai ir buvo užsimaukšlinę gobtuvus, sakė pakrantės apsauga.

Tuo metu Koso saloje keletas pabėgėlių iš Sirijos ir Irako naujienų agentūrai AFP papasakojo, kad jūroje juos taip pat buvo užpuolę kaukėti vyrai. Kai kurie tikino, kad užpuolikai pavogė jų degalus arba valčių variklius.

Kai kurie jų dėl tokių užpuolimų kaltino Graikijos pakrančių apsaugos pareigūnus.