Vienas iš tų numanomų užpuolikų mirė, o kito būklė kritinė.

Į autobusą Jeruzalės priemiestyje Beit Šemeše jų neįleido vairuotojas ir kiti žmonės. Tada tie vyrai subadė ir vidutiniškai sunkiai sužalojo 25 metų izraelietį vyrą netoli autobusų stoties, sakė policijos atstovas Micky Rosenfeldas.

Policija nepateikė daugiau detalių apie autobusą – pavyzdžiui, ar tai buvo mokyklinis autobusas.

Pareigūnai nurodė, kad užpuolikai vilkėjo marškinėlius su palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ sukarinto sparno – Ezzedine'o al Qassamo brigadų simboliu..

Beit Šemešo mieste, esančiame už maždaug 30 km į vakarus nuo Jeruzalės, gyvena daugiausiai žydai ortodoksai.

Bent 47 palestiniečiai ir vienas izraelietis arabas žuvo paaštrėjus smurtui, kuris įsiplieskė šio mėnesio pradžioje. Taip pat buvo nužudyti aštuoni izraeliečiai.

JT vadovas „nėra optimistiškai nusiteikęs“ dėl Izraelio ir palestiniečių krizės

JAV generalinis sekretorius Ban Ki-moonas trečiadienį pareiškė Saugumo Tarybai, kad jis „nėra optimistiškai nusiteikęs“ po derybų su Izraelio ir palestiniečių lyderiais, kuriuos ragino sumažinti įtampą, pranešė vienas diplomatas.

Amane viešintis Ban Ki-moonas kalbėjosi per vaizdo konferenciją su Saugumo Tarybos posėdžio, vykusio už uždarų durų, dalyviais, tęsdamas savo misiją deeskaluoti tą krizę.

JT vadovas išvyko į tą regioną antradienį, norėdamas paraginti izraeliečius ir palestiniečius sustabdyti „pavojingą eskalavimą“, kuris gali peraugti į didelio masto palestiniečių sukilimą.

Po susitikimo su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu ir palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu Ban Ki-moonas pateikė realistinį perspektyvų vertinimą, sakė tame posėdyje dalyvavęs diplomatas.

JT vadovas sakė Saugumo Tarybai, kad padėties šventuosiuose kompleksuose sureguliavimas yra esminis uždavinys, galintis sumažinti įtampą, tačiau pažymėjo, kad yra labai susirūpinęs dėl abiejų stovyklų vykdomo kurstymo.

Ban Ki-moonas atvirai pripažino, kad po tų susitikimų „nėra optimistiškai nusiteikęs“, ir sakė, kad reikia negaištant laiko daryti spaudimą, kad įtampa būtų sumažinta ir būtų atitolta nuo pavojingo konflikto slenksčio.

Bent 47 palestiniečiai ir vienas izraelietis arabas žuvo paaštrėjus smurtui, kuris įsiplieskė šio mėnesio pradžioje. Taip pat buvo nužudyti aštuoni izraeliečiai.

„Ypatingai svarbu“ nutraukti bet kokį smurtą, sako J. Kerry Izraeliui ir palestiniečiams

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry paragino Izraelį ir palestiniečius nutraukti „bet kokį kurstymą“ ir smurtą - šį raginimą jis paskelbė tarptautinei bendrijai vis labiau nerimaujant, kad jau tris savaites besitęsiantys neramumai gali peraugti į naują palestiniečių intifadą (sukilimą).

„Ypatingai svarbu užbaigti bet kokį kurstymą, nutraukti smurtą ir rasti būdą sukurti galimybę, kurios šiandien nėra, didesniam procesui“, - sakė J.Kerry žurnalistams, greta stovint Izraelio vyriausybės vadovui Benjaminui Netanyahu.

J.Kerry ir B.Netanyahu Berlyne susitiko aptarti aštrėjančio smurto tarp izraeliečių ir palestiniečių.

Abu politikai, kurie pastarąjį kartą buvo susitikę Niujorke rugsėjo pabaigoje, tikriausiai kalbėsis kelias valandas, kiek anksčiau sakė vienas amerikiečių diplomatas.