Abiejų šalių lėktuvai skrido tolyn vieni nuo kitų ir tarp jų nebuvo jokio incidento, antradienį teigė JAV vadovaujamos koalicijos atstovas spaudai, pulkininkas Steve`as Warrenas.

„Visi rūpinosi savo reikalais“, - sakė jis.

Nepaisant to, S. Warrenas Rusijos antskrydžius Sirijoje pavadino „neatsargiais ir keliančiais sumaištį“, taip pat „neatsakingais“, rašo cnn.com.

Be to, Rusijos lėktuvai toliau persekioja JAV bepiločius orlaivius.

Iš 80 smūgių, kuriuos iš oro sudavė rusai, JAV manymu tik „maža dalelė“ buvo nukreipta prieš „Islamo valstybės“ taikinius, sakė S. Warrenas.

Jo teigimu, Rusijos antskrydžiai nedemonstruoja progreso, tik stiprina Sirijos prezidento Basharo al Assado režimą.

Rusija pirmadienį pripažino, kad savo bombardavimais siekia padėti Sirijos prezidentui, artimam savo sąjungininkui, bet Maskva taip pat tvirtina, kad dauguma jos taikinių buvo teroristinės grupuotės, įskaitant ir „Islamo valstybę“.

Gindamas JAV oro kampaniją, S. Warrenas nurodė, kad nuo gegužės mėnesio JAV antskrydžiais buvo nukauta 70 aukšto ir vidutinio rango „Islamo valstybės“ lyderių.

Tai verčia grupuotę nuolat ieškoti naujų vadų.

Jis pakartojo JAV vertinimus, kad „Islamo valstybė“ tampa vis labiau paranojiška dėl operatyvinio saugumo, turinčio apsaugoti lyderius nuo atakų iš oro.

JAV tikisi netrukus susitarti su Rusija dėl Sirijos oro erdvės saugumo

JAV tikisi netrukus pasiekti susitarimą su Rusija dėl Sirijos oro erdvės saugumo taisyklių, skelbia Laisvosios Europos radijas.

Rusijos pradėta aviacijos kampanija Sirijoje sukėlė susirūpinimą dėl atsitiktinių Maskvos ir Vašingtono orlaivių susidūrimų ore. Nuo Rusijos oro antskrydžių pradžios Sirijoje jau užfiksuota pustuzinis vos per plauką neįvykusių susidūrimų.

Jungtinės Valstijos teigia, kad nekeis karinių oro operacijų prieš „Islamo valstybę“ ir nesikeis žvalgybine informacija su Maskva, atsižvelgdamos į Rusijos teikiamą paramą Sirijos prezidentui Basharui al-Assadui. Tačiau Pentagonas sutiko tartis su Maskva dėl pagrindinių oro erdvės saugumo procedūrų Sirijoje.

„Net jei mes ir toliau nesutariame dėl Sirijos politikos, mes turime bent jau susitarti dėl mūsų lakūnų saugumo užtikrinimo“, – teigė Pentagono vadovas Ashtonas Carteris.

Vašingtonas siūlo Maskvai susitarti dėl saugaus atstumo išsaugojimo tarp JAV ir Rusijos orlaivių ir bendro radijo dažnių naudojimo.

A. Carteris pranešė, kad trečias derybų etapas tarp JAV ir Rusijos kariuomenių įvyks trečiadienį.

Rusija: Vašingtonas atsisako išplėsti derybas

Rusijos užsienio reikalų sekretorius Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos atsisako siųsti aukšto rango kariuomenės pareigūnų delegaciją į Maskvą aptarti griežtesnio kovos veiksmų Sirijoje koordinavimo, kaip siūlo Maskva.

Pasak S.Lavrovo, tokį pasiūlymą pateikė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, lankydamasis Niujorke rugsėjo pabaigoje.

Taip pat buvo numatyta, kad antrajame etape į JAV būtų siunčiama Rusijos delegacija, kuriai vadovautų ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas, sakė ministras ir pridūrė, kad antradienį Vašingtonas taip pat pranešė nepriimsiantis Rusijos delegacijos.

Honkongo oro linijos dėl Rusijos karinių veiksmų laikinai nutraukė skrydžius virš Irano

Honkongo oro linijos „Cathay Pacific“ laikinai nutraukė skrydžius virš Irano ir Kaspijos jūros, reaguodama į Rusijos karinius veiksmus Sirijoje.
Bendrovė praėjusį ketvirtadienį pradėjo keisti savo lėktuvų maršrutus, Europos aviacijos saugos agentūrai (EASA) paskelbus, kad Kaspijos jūroje dislokuotų Rusijos karo laivų į Sirijos teritoriją leidžiamos raketos galėtų kelti didelį pavojų civilinės aviacijos lėktuvams, informuoja DW.

Rusija praėjusią savaitę iš Kaspijos jūroje dislokuotų karo laivų apšaudė taikinius Sirijoje, kur Maskva vykdo oro antskrydžius, siekdama paremti prezidento Basharo al Assado režimą. Paleistos raketos kirto Irano ir Irako oro erdves.

EASA, išplatinusi pranešimą, kad rusų raketos kelia pavojų keleiviniams lėktuvams, nepateikė konkrečių rekomendacijų.

„Cathay Pacific“ jau vengia skrydžių virš Irako, Sirijos, Ukrainos ir Afganistano.

Antradienį Nyderlandų saugumo taryba pristatė ekspertų išvadas dėl Malaizijos oro linijų lėktuvo MH17 katastrofos Rytų Ukrainoje. Tarptautiniai tyrėjai nustatė, kad pernai liepos 17 dieną lėktuvą numušė rusiška raketa, paleista iš zenitinės sistemos „Buk“. Per nelaimę žuvo 298 keleiviai.