Policija buvo iškviesta į Berlyno vakarinį Špandau rajoną, kai vienoje gatvėje buvo pastebėtas peiliu grasinantis vyras. Atvykus pareigūnams, 41 metų įtariamasis sunkiai sužeidė vieną policininkę, bet kitas pareigūnas jį nukovė.

Kalbėdamiesi su naujienų agentūra „The Associated Press“ saugumo pareigūnai, nesutikę viešinti savo vardu, patvirtino, kad užpuolikas buvo irakietis Rafikas Mohamadas Yousefas.

Berlyno žemės vidaus reikalų ministras Frankas Henkelis sakė, kad šio išpuolio priežastys kol kas neaiškios. „Esama ženklų, kad tai nebuvo suplanuota ataka“, – sakoma F.Henkelio pranešime. Ministras pridūrė, kad dėl to vyro biografijos „religinis motyvas negali būti atmestas“.

R.M.Yousefas buvo suimtas 2004 metų gruodį, Vokietijos pareigūnams kilus įtarimų, kad jis kartu su kitais dviem asmenimis dalyvavo grupuotės „Ansar al Islam“ sąmoksle nužudyti buvusį Irako premjerą Ayadą Allawi per jo vizitą Berlyne.

Kai tas vyras buvo paleistas 2013 metais, Vokietijos pareigūnai norėjo jį deportuoti į Iraką, bet negalėjo to padaryti, nes ten jam būtų grėsusi mirties bausmė dėl dalyvavimo pasikėsinime nužudyti, aiškino F.Henkelis.

R.M.Yousefui buvo liepta dėvėti elektroninę apyrankę, kurią jis nusiėmė ketvirtadienio rytą.

Policijos atstovas Stefanas Redlichas sakė, kad sužeistos pareigūnės būklė stabili, bet ji gydoma intensyviosios terapijos skyriuje.