Dėl to esą pasienyje įvyko susišaudymas.

Pasak Pietų Korėjos gynybos ministerijos Seule, artilerija paleido dešimtis sviedinių Šiaurės kryptimi, kai ši Pietų link iššovė raketą, praneša agentūra AFP.

Prieš tai Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi kariniais šaltiniais, informavo, kad Šiaurės Korėja pasienyje apšaudė pietų korėjiečių dalinį.

Pietų Korėjos gynybos ministerijos teigimu, šalies karinės pajėgos šūviais sureagavo į Šiaurės Korėjos provokaciją: Pchenjanas į Pietų Korėjos pasienio miestą paleido artilerijos sviedinį, skelbia abcnews.com.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 20 dieną, paskelbtame pranešime Pietų Korėjos gynybos ministerija teigia, kad jų stebėjimo įranga užfiksavo iš Šiaurės Korėjos paleistą artilerijos sviedinį.

Pranešama, kad, reaguodama į provokaciją, Pietų Korėja į kaimyninės šalies teritoriją iššovė kelias dešimtis sviedinių.

Ministerijos atstovas sakė, kad Pietų Korėja užfiksavo raketos, kuri buvo paleista iš Šiaurės Korėjos prieš 16 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku vakariniame abiejų šalių sienos sektoriuje, trajektoriją.

„Mūsų kariuomenė atsakydama iššovė dešimtis 155 mm (kalibro) sviedinių į tą vietą, iš kurios Šiaurės Korėjos kariuomenė paleido reaktyvinės artilerijos“ sviedinį, sakoma gyvybės ministerijos pranešime.

Daugiau informacijos kol kas nepateikiama. Nežinoma, kas tiksliai nutiko minėtame Pietų Korėjos mieste.

DELFI primena, kad pirmadienį Šiaurės Korėja pagrasino susprogdinti pasienyje, Pietų Korėjos pusėje, esančius garsiakalbius, kuriais vykdomas „psichologinis karas prieš Šiaurę“, skelbia AP.

Prieš tai Pietų Korėja po 11 metų trukusios pertraukos vėl pradėjo transliuoti prieš Pchenjaną nukreiptą propagandą.

Tai buvo atsakas į Šiaurės Korėjus neigimus, kad jos kariai demilitarizuotoje zonoje pietuose padėjo sausumos minų. Šioje zonoje sausumos minos kiek anksčiau suluošino du Pietų Korėjos karius.

Šeštadienį Šiaurės Korėjos armija pareiškė, kad tokios transliacijos per garsiakalbius prilygsta karo paskelbimui ir, jų tuojau pat nenutraukus ir nenukėlus garsiakalbių, bus imtasi „visapusiškų karinių veiksmų teisingumui atkurti ir sunaikinti visas priemones, kuriomis vykdomas „psichologinis karas prieš Šiaurę“.

Seulas skelbia apie gyventojų evakuaciją

Po apsišaudymo su Šiaurės Korėja Seulas įsakė gyventojams evakuotis iš teritorijos netoli šalies vakarinės sienos, skelbia BBC.

Šiaurės Korėja ketvirtadienį apšaudė Pietų Korėjos kariuomenės dalinį, įžiebdama Pietų Korėjos atsaką, nurodė Seulo gynybos ministerija.

Pietų Korėjos nacionalinio saugumo taryba netrukus surengs neeilinę sesiją.

Vakarinė jūra einanti siena tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų yra nuolatinis įtampos židinys.

Dvi valstybės oficialiai vis dar kariauja, kadangi 1950-1953 metais trukęs karas baigėsi paliaubomis, o ne taikos sutartimi. Pastaraisiais metais Pchenjanas ir Seulas neretai apsikeičia artilerijos ugnimi.