Airija taip pat patarė savo piliečiams, kurių Tunise esama daug mažiau, išvykti, o Paryžius paragino ten viešinčius arba gyvenančius prancūzus būti budrius.

Tuniso premjeras sakė telefonu pasikalbėsiantis su Britanijos ministru pirmininku Davidu Cameronu  ir aptarsiantis Londono paskelbtą rekomendaciją, kuri, pasak jo, sukels neigiamų pasekmių šiai Šiaurės Afrikos šaliai, smarkiai priklausomai nuo turizmo.

Ketvirtadienį Britanijos užsienio reikalų ministerijos paskelbta rekomendacija paskatino šalies, kurios piliečių žuvo daugiausiai per minėtą šaudymą paplūdimyje, kelionių agentūras atšaukti visas keliones į Tunisą, tačiau šis sprendimas yra skaudus smūgis svarbiam šios valstybės ekonomikos sektoriui.

Manoma, kad apie 3 000 britų turistų, jau anksčiau atvykusių į Tunisą, nutraukia savo atostogas, o kai kurie iš jų jau parskrido namo.

Premjeras Habibas Essidas ketvirtadienio vakarą sakė parlamentui, kad Britanijos rekomendacija „sukelia atgarsių, atgarsių kitose šalyse“.

„Paskambinsime Britanijos premjerui ir pasakysime jam, kad padarėme viską, ką galime, kad apsaugotume visus Britanijos ir kitų šalių interesus – tai mūsų pareiga“, – pabrėžė jis.

Britanija turi teisę priimti bet kokį sprendimą – ji suvereni šalis. Tačiau mes taip pat esame suvereni šalis ir turime savo požiūrį“, – pridūrė H.Essidas.

Tuniso užsienio reikalų ministras sakė, kad jo vyriausybė sutelks pastangas, jog įtikintų Londoną pakeisti savo poziciją.

Didelė naujos atakos grėsmė

Vis dėlto Danija taip pat patarė savo piliečiams išvykti, sakydama, kad naujos atakos „grėsmė yra didelė“.

„Jeigu esate Tunise ir neturite primygtinų priežasčių ten būti, jums patariama išvykti, – sakoma Danijos užsienio reikalų ministerijos pranešime. – Teroro atakų grėsmė yra didelė.“

Tuo tarpu Prancūzija, kitaip negu Britanija, pareiškė neraginsianti savo piliečių palikti Tuniso, bet perspėjo žmones būti „ypač budrius“.

Paskelbta nepaprastoji padėtis

Tunisas ėmėsi naujų saugumo priemonių – be kita ko, pasiuntęs budėti ginkluotus policininkus turizmo objektuose – po to, kai vienas džihadistas birželio 26 dieną pajūrio kurorte Port el Kantavyje nužudė 38 užsieniečius, iš jų 30 britų.

Šeštadienį Tunisas paskelbė 30 dienų nepaprastąją padėtį visoje šalyje.

Tačiau Britanijos URM sakė nemananti, kad buvo užtikrinta „adekvati apsauga“ ir patarė susilaikyti nuo bet kokių kelionių į Tunisą, išskyrus būtiniausius atvejus.

Suomija penktadienį taip pat pakoregavo savo rekomendacijas vykstantiems į Tunisą, perspėdama apie „padidėjusią naujos teroro atakos prieš turistus riziką“.

Praėjus kelioms minutėms nuo Britanijos URM perspėjimo, kelionių agentūros „Thomson“ ir „First Choice“ pareiškė atšaukiančios visus skrydžius į Tunisą iki spalio 31 dienos.

Agentūra „Thomas Cook“ taip pat priėmė tokį patį sprendimą, pažadėjusi, isus savo klientus išskraidinti iš Tuniso šį savaitgalį.

Tuniso užsienio reikalų ministras Taiebas Baccouche'as sakė, kad jo šalis nekaltina Londono dėl to sprendimo, bet sieks, kad jis būtų atšauktas.

„Ketiname susisiekti su jais ir paaiškinti, kad suprantame ... bet pamažu stengsimės juos įtikinti, kad galbūt tai reikia atšaukti“, – aiškino jis.