Kalbėdamas per parlamento posėdį, kuriame dėmesys buvo sutelktas į 2013 metais Rygoje įvykusį pražūtingą incidentą, kai įgriuvo Zuolitūdės rajono prekybos „Maxima“ stogas, 84 metų kardinolas Janis Pujatas nukrypo nuo temos, pareiškęs, kad „šlyjanti moralė“, o ne architektų arba inžinierių klaidos buvo pagrindinė tos katastrofos priežastis.

„Tos nelaimės priežastys ne vien techninės“, – teigė J.Pujatas.

„Galbūt tai nuskambės griežtai, bet netgi (Vokietijos nacių diktatorius Adolfas) Hitleris ir (Sovietų Sąjungos diktatorius Josifas) Stalinas neiškėlė pederastijos iki valstybės politikos lygmens“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje, kad tuose abiejuose totalitariniuose režimuose homoseksualumas laikytas baudžiamuoju nusikaltimu.

„ES pradėjo vidinį kryžiaus žygį prieš krikščioniškąjį tikėjimą“, – sakė kardinolas.

Šie pareiškimai nuskambėjo likus mėnesiui iki Rygoje planuojamo surengti didžiausio Europoje gėjų festivalio „Europride“, kuris vyks birželio 15–21 dienomis.

Birželio 17 dieną, minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją, Latvijos sostinėje taip pat bus surengti keli renginiai šia tema.

„Viena vertus, galime tai nuleisti juokais, nes tai absurdiškas pranešimas, bet iš kitos pusės, toks žmogus daro įtaką viešajai nuomonei, todėl manau, kad jis turėtų elgtis labiau apgalvotai“, – naujienų agentūrai sakė Rygoje įsikūrusios gėjų ir lesbiečių teisių organizacijos „Mozaika“ vadovė Kristynė Garina.

Latvijoje požiūris į homoseksualumą išlieka konservatyvus, nors šalies užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius buvo daugelio giriamas, kai praeitais metais atskleidė esantis gėjus.