Filadelfijos meras Michaelas Nutteris sakė, kad po avarijos judriame JAV šiaurės rytų geležinkelio koridoriuje žuvusiųjų dar gali padaugėti, nes dalis iš 243 traukinyje buvusių žmonių dar nerasti.

„Tai absoliučiai pragaištinga sumaištis. Gyvenime nesu matęs nieko panašaus, o dauguma darbuotojų pasakys tą patį“, – žurnalistams sakė M.Nutteris.

Pasak jo, visi septyni traukinio vagonai, įskaitant lokomotyvą, yra „įvairių sudužimo stadijų“. Kai kurie iš jų „visiškai nuvirtę, guli ant šono sudužę“.

„Vaizdas pribloškiantis, – pasakojo meras. – Praėjau išilgai viso traukinio: lokomotyvas visiškai atsiskyręs nuo likusios traukinio dalies; vienas vagonas guli skersai kitų. Neįtikėtina.“

Jis sakė, kad sužeistųjų buvo apie 65, bet vietos žiniasklaida naktį pranešė, kad jų skaičius perkopė 140, remdamasis vietos ligoninių informacija.

Įvykio liudininkai pasakojo, kad traukinys sudrebėjo, įvažiavęs į posūkį, ir sudužo.

Geležinkelių bendrovės „Amtrak“ tinklo „Northeast Regional“ 188-ojo reiso traukinys išvyko iš Vašingtono 19 val. 10 min. vietos (trečiadienį 2 val. 10 min. Lietuvos) laiku ir turėjo atvažiuoti į Niujorką 22 val. 34 min. (5 val. 34 min.).

„Amtrak“ nurodė, kad nuo bėgių nulėkusiame traukinyje buvo 238 keleiviai ir penki įgulos nariai.

Šios nacionalinės tolimųjų geležinkelių reisų bendrovės keleiviniuose traukiniuose saugos diržų nėra.

Nacionalinė transporto saugumo valdyba (NTSB) sakė renkanti informaciją apie šią avariją.

Pritrenkti ir kraujuojantys keleiviai buvo matomi šlubčiojantys iš katastrofos vietos, o gelbėtojų komandos naršė nuvirtusius vagonus, iš kurių vienas buvo visiškai suplotas.

Ant geležinkelio sankasos buvo pabirę traukinio ratai.

Avarijos, įvykusios lanko pavidalo geležinkelio ruože, priežastis kol kas nežinoma. Jokių teroro išpuolio žymių nebuvo, o M.Nutteris atsisakė spėlioti, ar traukinys galėjo važiavo per dideliu greičiu.

19-metis Maxas Helfmanas, važiavęs su savo motina galiniame vagone, sakė staiga pajutęs smarkų kratymą, o tuomet vagonas nuvirto.

„Žmonės buvo parblokšti ant grindų, – M.Helfmanas pasakojo laikraščiui „The Philadelphia Inquirer“. – Traukinio viduje atitrūko krėslai, o ant žmonių krito lagaminai. Mano motina įsirėžė į mane – tiesiogine prasme turėjau ją sugauti ore. Žmonėms buvo sukruvintos galvos. Buvo siaubinga.“

Kai kuriuos keleivius iš smarkiai apgadintų vagonų teko vaduoti hidrauliniais įrankiais, sakė ugniagesiai.

„Tokio nuniokojimo dar nebuvau matęs. Jų būklė išties bloga“, – sakė ugniagesių komisaras Derrickas Sawyeris, turėdamas omenyje traukinio vagonus.

Tuo traukiniu važiavęs buvęs JAV Kongreso narys Patrickas Murphy, atstovavęs Pensilvanijai.

„Man viskas gerai. Padedu kitiems. Melskitės už sužeistuosius“, – jis parašė „Twitter“ žinutėje.

P.Murphy, kuris avarijos metu buvo vagone restorane, sakė, kad traukinys atrodė važiuojantis 97–113 km per valandą greičiu, kai staiga nulėkė nuo bėgių, o vagonai nuvirto.

Kai kurie sužeistieji, kurių daugeliui buvo sukruvinti veidai ir rankos, negalėjo judėti, pridūrė P.Murphy.

51 metų Jeremy Wladisas buvo paskutiniame traukinio vagone, kai pajuto smarkų smūgį. Tuomet jis pamatė „telefonus, nešiojamuosius kompiuterius – viskas skraidė“, rašo „The Philadelphia Inquirer“.

Traukinių reisai tarp Filadelfijos ir Niujorko tikriausiai bus sustabdyti iki šios savaitės pabaigos, nurodė Pensilvanijos meras.

Kita „Amtrac“ traukinio avarija įvyko sekmadienį, kai į Naująjį Orleaną važiavęs keleivinis sąstatas rėžėsi į sunkvežimį geležinkelio sankryžoje Amito mieste. Per tą incidentą žuvo sunkvežimio vairuotojas, o du traukinyje buvę žmonės buvo sužeisti.

Kovą mažiausiai 55 žmonės buvo sužeisti, kai „Amtrak“ traukinys rėžėsi į vilkiką, įstrigusį ant bėgių Šiaurės Karolinoje.