Pagrindiniu liudininku įvardijamas čečėnas, figūruojantis išgalvotais Rustamo Daudovo vardu ir pavarde, šiuo metu gyvenantis Vakarų Europoje. Kaip rašo newsru.com, šis asmuo turi vaizdo įrašą, kuriame nufilmuota Gruzijoje esančio Metechų kaimo gyventoja Vera Putina, kuri teigia esanti tikroji V. Putino motina.

Dar 2000 m. rinkimų, kuriuos V. Putinas surinkęs didžiąją balsų daugumą laimėjo dar pirmajame ture, išvakarėse R. Daudovas, jo paties teigimu, ketino perduoti šiuos įrodymus rusų žurnalistui Artiomui Borovikui, tačiau tų pačių metų kovo 9 d. A. Borovikas kartu su čečėnų verslininku Zija Bažajevu žuvo per asmeninio į Tbilisį turėjusio skirsti lėktuvo katastrofą. Taigi susitikimas neįvyko.

Kaip rašo „Die Zeit“, žurnalisto A. Boroviko tėvas dėl katastrofos kaltina Rusijos federalinę saugumo tarnybą (FST). Žuvusio žurnalisto tėvo teigimu, jo sūnus nužudytas dėl tuo metu jo vykdytų tyrimų.

R. Daudovas taip pat tikėjosi, kad turkų žiniasklaidos bendrovė „Ihlas Holding“ sutiks šią temą gvildenti, o tada galbūt į tai atkreiptų dėmesį ir Rusijos žiniasklaida.

Vis dėlto po straipsnio viename turkų laikraštyje ir Rusijos ambasados įsikišimo buvo uždrausta rodyti šį vaizdo įrašą.

Draudimo priežastimi buvo įvardijamas „Blue Stream“ dujotiekis, turėjęs padėti Turkijai išspręsti energetikos problemas.

Vėliau su R. Daudovu susisiekė italų karo žurnalistas Antonio Russo, kuris buvo pasirengęs atvykti į Gruziją ir peržiūrėti vaizdo medžiagą apie V. Putiną.

2000 m. spalio mėn., kitą rytą po susitikimo su R. Daudovu, kuriame jis gavo vaizdo įrašo kopiją, A. Russo rastas negyvas 35 km nuo Tbilisio – jis buvo pagrobtas ir jį pervažiavo sunkvežimis.

Iš viešbučio kambario, kuriame jis buvo apsistojęs, dingo jam priklausęs kompiuteris, mobilusis telefonas ir tas pats vaizdo įrašas.

Šis nužudymas taip ir nebuvo iki galo ištirtas. Maža to, žuvo du A. Russo bylą tyrę Gruzijos policininkai.

Leidinys „Die Zeit“ kreipėsi į V. Putino administraciją su prašymu pakomentuoti V. Putinos teiginius. Administracijos darbuotoja išgirdusi, apie ką norima pasikalbėti, patikino, kad tai – sudėtinga tema. Vėliau ji pranešė, kad tokio pobūdžio informaciją pateikti gali tik asmeninis V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Kai D. Peskovui buvo pateikti klausimai apie V. Putino vaikystę ir galimą Rusijos valdžios ryšį su Z. Bažajevo, A. Boroviko ir A. Russo mirtimis, D. Peskovas į juos niekaip nereagavo keletą dienų.

Nepateikė jokios informacijos apie žuvusiuosius jis ir vėliau. Vienas iš administracijos darbuotojų jo nurodymu pranešė, kad apie V. Putiną yra žinoma tik oficialioje Kremliaus internetinėje svetainėje publikuojama informacija.

Vis dėlto praėjus dešimčiai dienų po „Die Zeit“ užklausos apie V. Putiną žurnalas „Russkij pioner“ išpublikavo V. Putino pasakojimą apie oficialiai žinomus jo tėvus.

„Galbūt tai mėginimas 70-ųjų karo pabaigos metinių proga nuteikti rusų tautą šventiškai. Tuo pačiu toks poelgis gali reikšti V. Putino siekį paneigti galimas abejones dėl jo biografijos“, - rašo vokiečių leidinys „Die Zeit“.

Šių metų vasario mėn. „Die Zeit“ žurnalistai aplankė 88-erių V. Putiną Metechuose, kur ji iki šiol ir gyvena. Moters giminaičiai patikino, kad jai su žurnalistais kalbėti uždraudė „žmonės iš specialiųjų tarnybų“.

Taip pat V. Putinos giminaičiai įsitikinę, kad prieš porą metų Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojai, apsimesdami policininkais ir medicinos darbuotojais, paėmė garbaus amžiaus moters kraujo mėginių ir vėl dingo. Pačios V. Putinos teigimu, prieš tai iš jos buvo paimtos nuotraukos ir kiti dalykai, liudijantys, kad V. Putinas yra jos sūnus.

Vienintelė tikra nuotrauka, kurioje galimai užfiksuotas trejų metų V. Putinos sūnus, atsidūrė pas R. Daudovą. Antropologė Andrea Voigt, teikianti konsultacijas teismams dėl asmenų identifikavimo pagal nuotraukas, palygino šią R. Daudovo turėtą nuotrauką su 14-mečio V. Putino nuotrauka, atliko morfologinę ekspertizę ir padarė išvadą, kad nuotraukų perspektyva ir nuotraukose esančių asmenų amžius taip skiriasi, kad tiesiog neįmanoma pateikti tinkamą įvertinimą.

Vis dėlto ji pasakė, kad įžvelgia ženklų, liudijančių, kad tai nėra vienas ir tas pats veidas. Jos teigimu, antakių linija ir akių forma skiriasi. A. Voigt labiau linkusi teigti, kad nuotraukose – du skirtingi berniukai. Vis dėlto išlieka šiokia tokia tikimybė, kad trimetis nuotraukoje iš tikrųjų gali būti V. Putinas.

Pirmieji straipsniai apie „tikrąją V. Putino motiną“ Verą Nikolajevną, gyvenančią Gruzijos Metechų gyvenvietėje, pasirodė 2000 m., o 2008 m. apie tai pradėjo rašyti ir britų spauda.

V. Putina pasakoja, kad 1990 m. pamatė V. Putiną per televiziją ir atpažino savo sūnų. Jos teigimu, V. Putinas Metechuose gyveno nuo dviejų iki dešimties metų, o vėliau buvo išsiųstas pas senelę ir senelį, kurie gyveno Rusijos Permės srityje esančiame Očioro mieste. Šiuos jos teiginius patvirtina ir įrašai vietos mokykloje, pagal kuriuos 1959-1960 m. ten mokėsi „gruzinų“ tautybės Volodia Putinas.