Tuo tarp pareigūnai perspėjo, kad aukų gali dar padaugėti.

Katastrofą patyręs Rusijos gamybos sraigtasparnis Mi-17 buvo vienas trijų, skraidinusių užsienio diplomatų ir jų padėjėjų delegaciją į Gilgito-Baltistano teritoriją, priklausančią ginčijamam Kašmyro regionui. Per šią kelionę diplomatus planuota supažindinti su tame regione vykdomais projektais ir surengti susitikimą su premjeru Nawazu Sharifu.

Norvegijos pasiuntinys Leifas H.Larsenas ir Filipinų ambasadorius Domingo D.Lucenario Jr.  žuvo kartu su Malaizijos ir Indonezijos ambasadorių žmonomis ir dviem sraigtasparnio pilotais pakistaniečiais, sakoma armijos „Twitter“ pranešime.

Tarp sužeistųjų yra Lenkijos ambasadorius Andrzejus Ananiczius ir Nyderlandų ambasadorius Marcelis de Vinkas, pridūrė armija.

Ši orlaivio katastrofa yra didžiausia Pakistane nuo 2012 metų, kai Islamabade sudužus civiliniam laineriui „Boeing 737“ žuvo 130 žmonių.

Naujausias incidentas taip pat atgaivino prisiminimus apie 1988 metais įvykusią lėktuvo katastrofą, per kurią žuvo tuometis Pakistano karinis valdytojas generolas Mohammadas Zia-ul-Haqas, taip pat tuometis JAV ambasadorius Arnoldas Raphelas.

Vienas aukšto rango vietos administracijos pareigūnas sakė, kad susiklostė „įtempta“ padėtis, kai sraigtasparnis, kuris buvo vienas iš trijų orlaivių, skraidinusių delegacijos narius, jų padėjėjus ir žiniasklaidos darbuotojus, nukrito ant mokyklos, kurioje buvo vaikų.

Premjeras N.Sharifas „išreiškė gilų liūdesį ir sielvartą“ dėl to incidento, sakoma jo biuro paskelbtame pranešime. Premjeras irgi skrido į tą regioną, bet jo lėktuvas grįžo į Islamabadą, kai buvo gauta žinia apie katastrofą, pridūrė premjero kanceliarija.

Naujienų agentūros AFP gautas keleivių sąrašas rodo, kad tuo sraigtasparniu turėjo skristi Indonezijos, Libano, Malaizijos, Nyderlandų, Rumunijos, Norvegijos, Pietų Afrikos Respublikos, Filipinų ir Lenkijos ambasadoriai.

„Atnaujinimas iš Naltaro: žuvo 2 pilotai, 4 užsieniečiai (Filipinų ir Norvegijos ambasadoriai bei Malaizijos ir Indonezijos ambasadorių žmonos). Sužeisti 5 – (tarp jų) Lenkijos ir Olandijos ambasadoriai“, – rašoma Pakistano armijos atstovo Asimo Bajwos „Twitter“ žinutėje.

„Tai buvo diplomatinė kelionė, kurioje dalyvavo iš viso 37 šalių nariai“, – sakė vienas savo vardo nepanoręs viešinti keleivis, skridęs kitu sraigtasparniu. Pasak jo, mokykla per tą incidentą užsiliepsnojo.

Keleivis vėliau pridūrė, kad iš pradžių planuota, jog delegacija skris keturiais sraigtasparniais, bet vėliau jų skaičius sumažėjo iki trijų.

Įspūdingais kalnais ir unikalia kultūra garsėjantis autonominis Gilgito-Baltistano regionas yra strategiškai svarbi teritorija, besiribojanti su Kinija, Afganistanu ir Indijos administruojama Kašmyro regiono dalimi.

Gelbėjimo operacija Pakistane, kai sraigtasparnis įsirėžė į mokyklos pastatą

Pakistano Talibanas pareiškė numušęs užsienio diplomatų delegacijos sraigtasparnį, taikydamasis į premjerą

Pakistano Talibanas penktadienį prisiėmė atsakomybę dėl šešių žmonių, tarp jų Norvegijos ir Filipinų ambasadorių gyvybes nusinešusios sraigtasparnio katastrofos, sakydamas, kad tos atakos pagrindinis taikinys buvo premjeras Nawazas Sharifas.

„Sraigtasparnis buvo numuštas priešlėktuvine raketa; žuvo pilotai ir daug užsienio ambasadorių“, – sakoma elektroniniame laiške urdu kalba, kurį išplatino talibų pagrindinis atstovas Muhammadas Khorasani.

Šio pareiškimo kol kas nebuvo įmanoma patvirtinti, bet Gilgito–Baltistano regionas Pakistano šiaurėje, kur nukrito tas sraigtasparnis, nėra žinomas kaip Talibano tvirtovė.

Ankstesniame N.Sharifo biuro pranešime sakoma, kad jo lėktuvas tuo metu irgi skrido į Gilgito regioną, bet grįžo į Islamabadą, gavus žinią apie sraigtasparnio katastrofą.

Norvegija liūdi dėl savo ambasadoriaus žūties

Norvegija pareiškė„didžiai liūdinti“ dėl savo ambasadoriaus Pakistane žūties penktadienį, sudužus sraigtasparniui, kurį tvirtina numušę Talibano kovotojai.

61-erių Leifas Larsenas buvo „vienas geriausių ir labiausiai patyrusių diplomatų“; jis buvo „itin gerbiamas savo kolegų“, – sakė žurnalistams užsienio reikalų ministras Borge Brende, kuris dar pridūrė, kad Pakistano užsienio reikalų ministras jam akęs, jog sudužimo priežastys „dar nėra visiškai išaiškintos“ ir tam reikalui „sudarytas tyrimo komitetas“.

L.Larsenas, vedęs, turintis vieną vaiką, Islamabade tarnavo nuo 2014-ųjų.

Norvegijos pasiuntinys L.Larsenas ir Filipinų ambasadorius Domingo D.Lucenario Jr. žuvo kartu su Malaizijos ir Indonezijos ambasadorių žmonomis ir dviem sraigtasparnio pilotais pakistaniečiais, sakoma armijos „Twitter“ pranešime.

Katastrofą patyręs Rusijos gamybos sraigtasparnis Mi-17 buvo vienas trijų, skraidinusių užsienio diplomatų ir jų padėjėjų delegaciją į Gilgito-Baltistano teritoriją ginčijamame Kašmyro regione. Per šią kelionę diplomatus planuota supažindinti su regione vykdomais projektais ir surengti susitikimą su premjeru Nawazu Sharifu.

Pakistano Talibanas penktadienį prisiėmė atsakomybę dėl šešių žmonių gyvybes nusinešusios sraigtasparnio katastrofos, sakydamas, kad tos atakos pagrindinis taikinys buvo premjeras Nawazas Sharifas.

„Sraigtasparnis buvo numuštas priešlėktuvine raketa; žuvo pilotai ir daug užsienio ambasadorių“, – sakoma elektroniniame laiške urdu kalba, kurį išplatino talibų pagrindinis atstovas Muhammadas Khorasani.

Šio pareiškimo kol kas nebuvo įmanoma patvirtinti; be to lig šiol Gilgite-Baltistane Talibano veiklos nebuvo pastebėta.