Jie teigia neturį jokių duomenų, kad tragedija gali būti susijusi su politiniais ar religiniais motyvais. Taip pat tvirtina neradę ir jokio atsisveikinimo laiško, rašo BBC.

Diuseldorfo prokurorai neįvardija, kokia liga sirgo A. Lubitzas.

Vokietijos žiniasklaida skelbia, kad jaunas vyras sirgo depresija, jo būklė turėjo būti nuolat stebima.

Pasirodė informacija, kad buvo rasta suplėšyta gydytojo pažyma, išduota nelaimės dieną, kuria A. Lubitzui dėl ligos leidžiama nedirbti.


Prokurorų pareiškime teigiama, kad jie iš dviejų A. Lubitzo gyvenamųjų vietų paėmė medicininių dokumentų, kuriuose „kalbama apie vyro ligą ir jos gydymą“.

„Faktas, kad buvo rasta ne tik dokumentų, bet ir suplėšytų nedarbingumo lapelių (vienas iš jų išduotas nelaimės dieną), leidžia daryti preliminarią išvadą, kad tragiškai žuvęs pilotas ligos faktą nuo savo darbdavių slėpė“, – teigiama pranešime.

Tokius nedarbingumo lapelius Vokietijos gydytojai neretai išrašo netgi dėl lengvų sveikatos sutrikimų.

Prokurorų pranešime nurodoma, kad tie dokumentai buvo rasti per kratas A.Lubitzo bute Diuseldorfe ir jo tėvų namuose Montabauro miestelyje vakarinėje Reino krašto-Pfalco žemėje.

Vienas Vokietijos aviacijos pareigūnas sakė, kad A.Lubitzo byloje Federaliniame aviacijos biure buvo žyma SIC, rodanti, kad jam reikalingi „specifiniai reguliarūs medicinos tyrimai“. Tokia žyma gali būti susijusi tiek su fiziniu, tiek su psichikos sutrikimu, bet pareigūnas, kuris pageidavo neviešinti jo vardo, sakė, kad tame dokumente susirgimo pobūdis nebuvo įvardytas.

Kita vertus, A.Lubitzo kaimynai pasakojo, kad to vyro fizinė būklė buvo nepriekaištinga.

„Jis tikrai nerūkė. Jis labai savimi rūpinosi. Visuomet bėgiodavo. Nesu tikras, ar jis bėgdavo maratoną, bet buvo labai sveikas“, – sakė Johannesas Rossmannas, gyvenantis šalia A.Lubitzo namų Montabaure.

Vokietijos žiniasklaida paskelbė, kad tas lakūnas anksčiau kreipėsi į specialistus dėl gilios depresijos ir kad jis galėjo būti susikrimtęs dėl nesutarimų su savo mergina. Vokietijos tyrimui vadovaujantys Diuseldorfo prokurorai atsisakė komentuoti tuos pranešimus, grindžiamus neįvardytų šaltinių informacija, sakydami, kad negali aptarinėti vykstančio tyrimo.

Vokietijos oro vežėjų flagmanės „Lufthansa“, kuri yra „Germanwings“ pirminė bendrovė, vadovas Carstenas Spohras sakė, kad prieš šešerius metus pilotų rengimo kursuose mokęsis A.Lubitzsas turėjo padaryti „kelių mėnesių“ pertrauką, bet vėliau „ne vien praėjo visus sveikatos patikrinimus, bet ir (baigė) skraidymo pamokas, visus skraidymo egzaminus ir patikrinimus“.

Prokurorų pranešime nurodoma, kad minėti dokumentai buvo rasti per kratas A.Lubitzo bute Diuseldorfe ir jo tėvų namuose Montabauro miestelyje vakarinėje Reino krašto-Pfalco žemėje.

Vokiečių leidinys: prieš katastrofą pilotas jautėsi sugniuždytas

Vokiečių leidinys „Bild“ teigia, kad pilotas Andreas Lubitzas, kaip įtariama, tyčia nukreipęs oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvą sudužti Prancūzijos Alpėse, prieš katastrofą jautėsi sugniuždytas.

„Prieš katastrofą jo santykius su drauge buvo ištikusi krizė, jis jautė sielvartą, kuris, ko gero, ir paskatino nelaimę. Tyrėjai šiuo metu tiria šią versiją“, – rašo „Bild“.

A. Lubitzo draugas papasakojo: „Jo pravardė buvo „Tomato Andi“ („Pomidoras Andi“), nes anksčiau jis buvo skrydžių palydovas.“ Draugas pridūrė, kad A. Lubitzas beveik metus dirbo oro linijų bendrovėje „Lufthansa“ stiuardu, ir tik po to buvo priimtas mokytis pilotavimo.

Jo tėvas buvo bankininkas, o mama – vargonininkė vietos protestantų bažnyčioje.

53 m. Habibalah Hassani, kuriam priklauso picerija Diuseldorfe, esanti visai šalia jo antrųjų namų, papasakojo, kad dažnai matydavo jį su mergina.

Jo seneliai gyvena Noiburge prie Dunojaus. Kaimynai jį prisimena kaip „malonų, mandagų, gerą vaikiną, kuris buvo gana santūrus su nepažįstamais žmonėmis.“

Juodosios dėžės, įrašinėjančios pokalbius pilotų kabinoje, informacija rodo, kad antrasis Andreas Lubitzas antradienį sąmoningai užblokavo kabinos duris, kai iš jos trumpam išėjo įgulos kapitonas, ir sąmoningai nukreipė reiso 4U 9525 lėktuvą rėžtis į Alpes. Prancūzijos pareigūnai sakė, kad A.Lubitzo veiksmai veikiausiai yra savižudybė ir masinė žmogžudystė.

Preliminariuose apibūdinimuose tas 27 metų lakūnas buvo pateikiamas kaip malonaus ir draugiško būdo vyras, mėgęs sportuoti ir gyvenęs su savo tėvais jų namuose ramiame gyvenamajame rajone Vokietijos vakariniame Montabauro miestelyje. Tačiau aiškėja, kad už malonios išvaizdos slypėjo sudėtinga asmenybė.

A.Lubitzas kreipėsi psichiatrą dėl „gilios depresijos priepuolio“ 2009 metais, nurodė dienraštis „Bild“, cituodamas Vokietijos oro susisiekimo priežiūros biuro (Luftfahrtbundesamt, LBA) dokumentus.

Jam iki šiol buvo taikomas „reguliarus privatus gydymas“, rašo „Bild“. Laikraštis nurodo, kad „Germanwings“ pirminė bendrovė „Lufthansa“ buvo pateikusi šią informaciją LBA.

„Lufthansa“ vykdomasis direktorius Carstenas Spohras sakė, kad A.Lubitzas „kuriam laikui“ buvo padaręs pertrauką pilotų kursuose, bet nepateikė daugiau detalių. A.Lubitzas vėliau tęsė mokslus ir įgijo lainerio „Airbus A320“ piloto kvalifikaciją 2013 metais.

„Bild“ nurodė, kad per tą pertrauką A.Lubitzas išgyveno „depresijos ir nerimo priepuolius“.

Vokietijos policija atliko kratą Diuseldorfo mieste esančiame bute, kuriame A.Lubitzas kai kada apsistodavo su savo širdies drauge, bet policijos atstovas Marcelis Fiebigas penktadienį sakė naujienų agentūrai AFP, kad pareigūnai nerado jokio „rūkstančio pistoleto“.

Kratos taip pat buvo atliktos piloto tėvų name. Iš namo, kurį saugojo policininkai, pirštines dėvintys pareigūnai nešė lagaminus, krepšius ir dėžes.

Policija, atlikusi kratas namuose, kuriuose gyveno pilotas, penktadienį nurodė paėmusi kai kurių daiktų, bet tarp jų nėra jokių neginčijamų įkalčių.

Pareigūnai, apieškoję velionio lakūno A. Lubitzo butą vakariniame Diuseldorfo mieste, sakė paėmę „įvairių daiktų ir dokumentų“, naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovas Marcelis Fiebigas.

„Pažiūrėsim, ar tai paaiškins, kas nutiko – viskas yra tiriama“, – sakė jis, pridūręs, kad nebuvo rasta jokio „rūkstančio pistoleto“ ir kad tikėtini A.Lubitzo motyvai lieka neaiškūs.

Diuseldorfo prokuratūra pradėjo tyrimą, lygiagretų vykdomam Prancūzijos pareigūnų, nes daugelis iš 150 tos katastrofos aukų buvo to Vokietijos regiono gyventojai.

A.Lubitzas, kuriam, pasak vietos pareigūnų, buvo 27 metai, daugiausiai laiko praleisdavo savo tėvų namuose vakariniame Montabauro miestelyje.

Tą namą ramiame gyvenamajame rajone ketvirtadienį taip pat saugojo policija, o aplink būriavosi televizijos žurnalistai.

Kaip pranešė vienas AFP žurnalistas, pirštines dėvintys pareigūnai nešė iš namo lagaminus, krepšius ir dėžes.

Diuseldorfo prokuroras savo pranešime nurodė, kad kratos šiame mieste ir kitose vietose buvo atliktos siekiant „surasti ir apsaugoti asmeninius dokumentus“, kurie galėtų padėti išaiškinti tą incidentą.

JAV ekspertai: nepakankamai tiriama pilotų psichinė sveikata

Pilotai ir saugumo ekspertai pažymi, kad JAV ir tarptautinės taisyklės reikalauja, jog pilotams būtų atliktos psichinės sveikatos patikros, tačiau realybėje jos atliekamos neefektingai, skelbia AP.

Po skrydžių bendrovės „Germanwings“ lėktuvo „Airbus A320“ katastrofos Prancūzijos Alpėse, nusinešusios 150 žmonių gyvybių, sunerimta dėl antrojo piloto psichikos. Pareigūnai įsitikinę, kad 28-erių vokietis tyčia siekė sunaikinti „Airbus 320“ lėktuvą, antradienį skridusį iš Barselonos į Diuseldorfą.

JAV Federalinė aviacijos administracija reikalauja, kad pilotai tikrintųsi psichinę sveikatą kasmet arba kas šešis mėnesius, priklausomai nuo piloto amžiaus. Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija, Jungtinių Tautų (JT) agentūra, kuri nustato pasaulinius aviacijos standartus, taip pat reikalauja, kad pilotai periodiškai laikytų sveikatos egzaminą, įskaitant psichikos įvertinimą. Tačiau pasirodo, kad realybėje viskas vyksta kiek kitaip.

„Iš tikrųjų nėra jokios psichinės sveikatos patikros“, – nurodė Johnas Gadzinski, didelės JAV oro linijų bendrovės kapitonas ir buvęs karinio jūrų laivyno pilotas, nurodęs, kad per 29-erius metus niekada nebuvo klausta apie jo psichinę sveikatą.

„Jie patikrina tavo akis, ausis, širdį – visus dalykus, kurie silpsta, tau senstant. Tačiau jie niekada netikrina tavo galvos“, – nurodė buvęs Amerikos oro linijų pilotas Bobas Kudwa.

„Jei turėjai psichinių sutrikimų, tikrai apie juos nesakysi skrydžių chirurgui, kadangi informacija keliauja tiesiai į Federalinę aviacijos administraciją“, – pridūrė Dž. Gadzinskis.

Taip pat reikalaujama, kad pilotai nurodytų savo psichologinę būklę ir vaistus, kuriuos vartoja. Šią anketą jie užpildo patys ir pateikia Federalinei aviacijos administracijai. To nepadarius, gali grėsti bauda iki 250 tūkst. dolerių. Anketoje taip pat klausiama apie tai, ar pilotas jaučiasi prislėgtas, ar nebandė nusižudyti, pasakojo J. Gadzinski.

„Ar tai tikrai pats geriausias būdas?“ – retoriškai klausė kapitonas, pridūręs, kad psichinėmis ligomis sergantis asmuo to tikrai neatskleis.

Jungtinės Karalystės Civilinės aviacijos institucijos atstovas Richardas Tayloras nurodė, kad Europoje sveikatos patikrą pilotams atlieka gydytojai, turintys aviacijos medicinos išsilavinimą ir žinantys, kokių psichinių ir fizinių susirgimų būtina ieškoti.

Skrydžių bendrovės „Lufthansa“ atstovai teigia nežiną, kas galėjo motyvuoti antrąjį pilotą A. Lubitzą taip negailestingai pasielgti.

Prancūzijoje sudužo keleivinis lėktuvas, kuriuo skrido 150 žmonių
Po tragedijos Prancūzijoje ES turi apsispręstiPenktadienį Europos Sąjunga (ES) pranešė, kad po pastarųjų įvykių, bus svarstoma, ar pilotų kabinoje visada turės būti du įgulos nariai, praneša „EUbusiness“.Plačiau skaitykite čia. 
Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas sakė, kad visi ženklai „byloja apie veiksmus, kurių mes negalime nusakyti: nusikalstamus, pamišėliškus, savižudiškus“.Vokietijos prokurorai atskleidė, kad per kratas A.Lubitzo namuose rasta „medicinos dokumentų, kurie rodo buvus susirgimą ir atitinkamą medicinos gydymą“, tarp jų „suplėšytus neseniai išrašytus nedarbingumo lapelius, kurių vienas išrašytas katastrofos dienai“.
Įvykių „Germanwings“ lėktuve rekonstrukcija ir eksperto komentarasTyrėjai nustatė, kad lėktuvą į pražūtį sąmoningai pasiuntė piloto kabinoje užsibarikadavęs antrasis pilotas. Nelaimė sukrėtė visą pasaulį. Skrydžių bendrovės nedelsiant pakeitė galiojusias taisykles – nuspręsta, kad pilotų kabinoje visada turi būti du žmonės.Plačiau -čia. 
Prakalbo piloto A. Lubitzo mergina: jis žadėjo padaryti tai, kas pakeis visą sistemąPlačiau skaitykite čia. 
Vokietijos skrydžių bendrovės „Germanwings“ lėktuvo antrasis pilotas Andreasas Lubitzas nuo savo darbdavių slėpė ligos faktą, teigia vokiečių prokurorai.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad žinia, jog A.Lubitzas buvo nusiteikęs sunaikinti savo lėktuvą, suteikia antradienį įvykusiai tragedijai „absoliučiai neįsivaizduojamą matmenį“.Dauguma tos katastrofos, įvykusios lėktuvui skrendant iš Barselonos į Diuseldorfą, aukų buvo Vokietijos ir Ispanijos piliečiai.Ispanijos premjeras Mariano Rajoy (Marianas Rachojus) sakė esantis „smarkiai sukrėstas“ šios žinios ir pareiškęs „nuoširdžią užuojautą“ aukų artimiesiems, kurių dešimtys atvyko į miestelį Prancūzijoje, esantį netoli lainerio sudužimo vietos.Ten juos trumpai informavo tyrimui vadovaujantis prokuroras Brice'sa Robinas (Brisas Robenas), kuris sakė, kad žmonės atrodė „priblokšti“ naujausių išvadų.Tyrėjai sakė, kad A.Lubitzo ketinimai sudaužyti lėktuvą atrodo akivaizdūs, nes jis nuspaudė mygtuką, perjungusį lainerį į nusileidimo režimą.Prancūzijos prokuroras pridūrė, kad atrodo mažai tikėtina prielaida, kad A.Lubitzas galėjo netyčia paspausti žemėjimo mygtuką.„Jeigu nualptum ir ant jo užsigultum, (mygtukas) pajudėtų tik ketvirtadalį (eigos), ir nieko neįvyktų“, – aiškino B.Robinas.Jis pridūrė, kad A.Lubitzas, kuris dirbo „Lufthansa“ antrinėje pigių skrydžių bendrovėje nuo 2013 metų, specialiai nustatė lėktuvo valdymo prietaisus, kad „paspartintų lėktuvo nusileidimą“.
Vokiečių leidinys „Bild“ teigia, kad pilotas Andreas Lubitzas, kaip įtariama, tyčia nukreipęs oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvą sudužti Prancūzijos Alpėse, prieš katastrofą jautėsi sugniuždytas.Daugiau – čia.
„Germanwings“ lainerio kapitonas mėgino išlaužti kabinos duris kirviuVokietijos oro bendrovės „Germanwings“ lainerio, antradienį sudužusio Prancūzijos Alpėse, kapitonas mėgino kirviu išlaužti pilotų kabinos duris, kurių užraktą užblokavo viduje likęs vienas antrasis pilotas, nukreipęs lėktuvą žemyn, penktadienį pranešė dienraštis „Bild“, cituodamas saugumo šaltinius.Antrasis pilotas Andreas Lubitzas veikiausiai sąmoningai nukreipė lainerį rėžtis į kalno šlaitą atokioje Alpių vietovėje, kai užsirakino kabinoje ir neleido į ją sugrįžti trumpam išėjusiam kapitonui, sakė Prancūzijos pareigūnai. Per tą katastrofą žuvo visi 150 lėktuve buvusių keleivių ir įgulos narių.Garso įrašas iš pilotų kabinos rodo, kad kapitonas kelis kartus pasibeldė į duris ir mėgino sugrįžti į kabiną, kai lėktuvas pradėjo lemtingą nusileidimą, aiškino Prancūzijos prokurorai. Tačiau „Bild“ taip pat pranešė, kad kapitonas pasinaudojo kirviu, mėgindamas atidaryti šarvuotas pilotų kabinos duris.Šis faktas kol kas nebuvo patvirtintas, bet vienas „Germanwings“ atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, kad kirvis tikrai buvo tarp lėktuve laikomų įrankių.Toks įrankis yra lainerio „A320“ saugumo įrangos dalis, atstovas sakė „Bild“.
Draugiškas, sportiškas, mandagus - taip A. Lubitzą apibūdina kaimynaiA.Lubitzo kaimynai 12,5 tūkst. gyventojų turinčiame Montabaure sakė, kad jis turėjo merginą ir kad jiedu dažnai kartu bėgiodavo. Lakūnas taip pat turėjo jaunesnį brolį, kuris gyvena kitur.Ramioje švarioje gyvenamojo rajono gatvėje A.Lubitzo pažįstami sakė, kad pastarosios naujienos juos pribloškė.„Negaliu ir nenoriu tuo tikėti. Esu absoliučiai priblokštas“, – AFP sakė 23 metų Johannesas Rossbachas.„Matydavau jį tik retkarčiais, bet jis visuomet buvo mandagus ir draugiškas, taip pat gana sportiškas. Jis daug bėgiodavo, – pridūrė piloto pažįstamas. – Nežinau, ar jis buvo prislėgtas, ar sirgo, bet niekada nesu girdėjęs, kad kas nors kalbėtų, jog jam arba jo šeimai būtų iškilę kokių nors ypatingų problemų.“Vienas apie 50 metų vyras, kuris atskleidė tik savo vardą – Hansas-Dieteris  – tramdė ašaras, pasakodamas, kaip atvažiavo iš kaimyninio miestelio, kad pamatytų A.Lubitzo namą.„Norėjau žinoti, kur gyveno žudikas“, – sakė vyras.„Jis kaip tas vaikinas Norvegijoje, kuris pradėjo šaudyti į žmones“, – pridūrė AFP pašnekovas, turėdamas omenyje ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistą Andersą Behringą Breiviką, kuris 2011 metais nužudė 77 žmones.
Po aviakatastrofos Prancūzijoje – sprendimasKanada nurodė savo oro bendrovėms nustatyti taisyklę, kad jų lėktuvų kabinose visuomet privalo būti du žmonės, kai paaiškėjo, kad Vokietijos bendrovės „Germanwings“ antrasis pilotas sąmoningai sudaužė savo lainerį po, kai buvo paliktas vienas.Plačiau skaitykite čia. 
Prancūzijos Alpėse sudužus lėktuvui žuvo 75 vokiečiaiVokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas ketvirtadienį pranešė, kad, bendrovės „Germanwings“ lėktuvui sudužus Prancūzijos Alpėse, žuvo 75 vokiečiai. Šis skaičius grindžiamas naujausia informacija.Trečiadienį „Germanwings“ vadovas Thomas Winkelmannas minėjo 72 žuvusius Vokietijos piliečius, pridūręs, kad tam tikros painiavos skaičiuose esama dėl to, kad kai kurie keleiviai turėjo dvigubas pilietybes.
Vokiečių policija krato bendrovės „Germanwings“ sudužusio lėktuvo antrojo piloto namusVokietijos prokuroras ketvirtadienį pranešė, kad policija Diuseldorfe ir kitose vietovėse krato valdas, ieško dokumentų ir įkalčių, kai Prancūzijos tyrėjai nurodė, jog bendrovės „Germanwings“ antrasis pilotas tyčia sudaužė lėktuvą Alpėse.Prokuroras Christophas Kumpa sakė, kad kratos tebevyksta ir kad prireiks laiko surinktiems duomenims įvertinti. Daugiau detalių apie teisėsaugos veiksmus jis nepateikė.Naujienų agentūros „Reuters“ reporteris, buvęs prie antrojo piloto Andreas Lubitzo namų, matė, kaip kartonines dėžes nešini į namą ir iš jo vaikšto policininkai.
Po šiurpios tragedijos, kai buvo tyčia sukelta 150 gyvybių nusinešusi „Germanwings“ lėktuvo katastrofa, Norvegijos oro bendrovė „Norwegian Air Shuttle“ paskelbė keičianti savo saugumo taisykles.Daugiau – čia. 
Nors iš pradžių pasirodė informacija, kad pilotas A. Lubitzas nebuvo kamuojamas depresijos, tačiau aiškėja nauji faktai. Matthiasas Gebaueris iš „Der Spiegel“ socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad vienam iš katastrofą patyrusio lėktuvo pilotų Andreasui Lubitzui galėjo būti depresija arba išsekimas. https://twitter.com/gebauerspon/status/581107798932631552M. Gebaueris tikina pasikalbėjęs su A. Lubitzo kaimynais ir draugais, kurie patvirtino, kad keletą mėnesių 2009 m., kai A. Lubitzas laikinai buvo sustabdęs apmokymus pagal pilotų rengimo programą, jį vargino depresija. Daugiau skaitykitečia. 
Berlynas: „tikėtina“, kad „Germanwings“ lėktuvas buvo sudaužytas tyčiaVokietijos transporto ministras Alexanderas Dobrindtas pareiškė, jog prancūzų prokuroro pateikta versija, jog 150 žmonių gyvybių nusinešusi „Germanwings“ lėktuvo katastrofa Prancūzijos Alpėse įvyko antrajam lėktuvo pilotui sąmoningai sudaužius lėktuvą, yra „tikėtina“.„Prancūzijos prokuratūros vertinimai, kad lėktuvas buvo sąmoningai nukreiptas žemyn, pasak mūsų ekspertų, yra taip pat tikėtina“, – sakė jis ketvirtadienį.„Remdamiesi mūsų turimomis žinioms, manome, kad kapitonui buvo sąmoningai neleista patekti į kabiną“, – sakė jis.
Bendrovės „Lufthansa“ vadovas apstulbęsBendrovės „Lufthansa“ pagrindinis vadovas Carstenas Spohras pasakė, kad jį „apstulbino“ spėjimai, jog firmos „Germanwings“ lėktuvo antrasis pilotas sąmoningai sudaužė lėktuvą.C.Spohras sakė per spaudos konferenciją, kad „nebuvo jokių požymių, kurie galėjo atvesti“ prie tokių Andreaso Lubitzo veiksmų.Jis pažymėjo, kad 28-erių A.Lubitzas sėkmingai atlaikė visus psichologinius testus, kurie atliekami prieš apmokymą, jo fizinė būklė buvo nuolat tikrinama.
Bendrovės „Germanwings“ antrasis pilotas neturėjo ryšių su teroristais, sako Vokietijos ministras.
Katastrofą tiriantys pareigūnai pirmą kartą įvardijo ir piloto pavardę – tai Andreas Lubitzas.
Antrasis „Germanwings“ skrydžių bendrovės lėktuvo, kuris sudužo Prancūzijos Alpėse, pilotas vienas tyčia sudaužė lėktuvą.
Prancūzijos Alpėse sudužusio lainerio pilotų kabinos duris yra įmanoma atrakinti iš išorės, sako šaltinis.Daugiau – čia.
Vokietijos lainerio sudužimo vietoje Prancūzijos Alpėse atnaujintos paieškosPrancūzijos Alpėse ketvirtadienio rytą buvo atnaujintos operacijos, per kurias toliau bus renkami žuvusiųjų per oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvo „Airbus A320“ lainerio katastrofą žuvusių žmonių palaikai ir ieškoma užuominų apie tos tragedijos priežastis, pranešė policijas.Giedrą rytą gydytojai specialistai ir kalnuose parengti dirbti karo policijos pareigūnai išskrido į nelaimės vietą sraigtasparniu tęsti darbo teritorijoje, kurioje išsibarsčiusios subyrėjusio lėktuvo liekanos.
Sudužusio „Germanwings“ antrasis pilotas dirbo nuo 2013-ųjų rudens.Daugiau – čia.
Pradėjo žuvusiųjų palaikų išskraidinimąPrancūzų gelbėtojai jau pradėjo žuvusiųjų per aviakatastrofą Alpėse žmonių palaikų likučių išskraidinimą sraigtasparniais, bet tai bus ilgas darbas, nes ne tik pats „Germanwings“ lėktuvas subyrėjo į mažus gabalėlius, bet tai pat sudraskyti ir juo skrendančių keleivių ir įgulos narių kūnai.Milžiniška smūgio jėga ir aviacinių degalų sprogimas visiškai sunaikino ir lėktuvą ir jo krovinį.    
 Oro bendrovės „Germanwings“ lėktuve vienas iš pilotų buvo išėjęs iš kabinos, o vėliau nebegalėjo grįžti, nes jos durys buvo užrakintos, ir beviltiškai mėgino jas išlaužti, kol 150 žmonių skraidinęs laineris galiausiai sudužo Prancūzijos Alpėse, ketvirtadienį nurodė vienas tyrimui artimas šaltinis.Katastrofos vietoje rasto pilotų kabinos pokalbių registratoriaus įrašas rodo, kad vienas iš pilotų krėslų buvo atstumtas, o durys atsidarė ir užsidarė. Šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, kad vėliau pasigirdo beldimas, bet „nebebuvo jokių pokalbių nuo to momento iki sudužimo“.
Paviešintas dar vienas vaizdo įrašas iš katastrofos vietos: Survol de la zone du crash du vol 4U9525 de la... by Ministere_interieur   
Oro linijų darbuotojai ir „Lufthansa“ vykdomasis direktorius Carsten Spohr Barselonoje surengė spaudos konferenciją. C. Spohr teigė, kad šiandien susitiko su aukų draugais ir artimaisiais. „Sunku apibūdinti žodžiais, koks buvo šis susitikimas. Tai labai jautru visiems,“ - sakė jis. Vakar C. Spohr buvo įvykio vietoje. „Buvo siaubinga matyti mažas lėktuvo nuolaužas,“ - sakė jis. Anot jo, dabar svarbiausia išsiaiškinti, kas nutiko. 
JAV Valstybės departamentas, pranešė, kad identifikavo trečią per katastrofą žuvusį pilietį. 
Policija teigia neatskleisianti pilotų pavardžių, kol vyksta tyrimas. „Mes tirsime ir nagrinėsime šių pilotų profesinę istoriją,“ - teigė policijos atstovė. 
Vyras iš Virdžinijos patvirtino, kad jo amerikėtės žmona ir dukra žuvo lėktuvo katastrofoje. Raymond Selke „Washington Post“ patvirtino, kad jo žmona Yvonne Selke ir dukra Emily Selke buvo lėkltuve, kuris sudužo Alpėse. Vyras nenorėjo pateikti daugiau detalių apie nelaimės aukas ar kalbėti apie tragediją. Emily Selke buvo Drexel alumnė. „Kaip žmogus ir draugė Emily visada buvo svarbiau kiti nei ji pati, jis visada nuoširdžiai rūpinosi visais, kurie yra jos gyvenime,“- rašoma Universiteto Gamma Sigma Sigma Zeta fakulteto „Facebook“ paskyroje. 
Prancūzijos tyrėjai teigia, kad garso įrašai išgauti iš „Germanwings“ lėktuvo „juodosios dėžės“ nesugadinti, jie yra naudojami, tačiau iki šiol nedavė jokių užuominų apie katastrofos priežastis. 
Prancūzijos prezidentas: rastas tik „juodosios dėžės“ dėklasPrancūzijos prezidentas Francois Hollande'as trečiadienį pranešė, kad rastas antrosios Alpėse sudužusio „Germanwings“ lėktuvo juodosios dėžės dėklas, bet be turinio.„Mes tebeieškome antros juodosios dėžės; jos dėklas rastas, bet, deja, be dėžės jame“, – sakė jis per spaudos konferenciją, surengtą netoli katastrofos vietos, kartu su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Ispanijos ministru pirmininku Mariano Rajoy.
Rasta antra sudužusio lainerio „juodoji dėžė“.
https://twitter.com/NahlahAyed/status/580686771228393472
F. Hollande'as, A. Merkel ir M. Rajoy atvyko prie keleivinio lėktuvo sudužimo vietos Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy trečiadienį atvyko prie oro bendrovės „Germanwings“ lainerio „Airbus A320“ katastrofos vietos.Juodai apsirengę, liūdnai nusiteikę trijų šalių lyderiai susitiko su gelbėtojais ir policijos pareigūnais krizės valdymo centre, kuris buvo suformuotas prieš dieną, po 150 gyvybių nusinešusios nelaimės.Prancūzijos televizija pranešė, kad F.Hollande'as ir A.Merkel sraigtasparniu praskrido virš nelaimės vietos, kur ant sunkiai prieinamų kalnų šlaitų išsibarsčiusios sudužusio lėktuvo liekanos.Vėliau Prancūzijos ir Vokietijos vadovai kartu su M.Rajoy spaudė rankas išsirikiavusiems pagalbos darbuotojams, ieškantiems atsakymų į daugybę klausimų, kuriuos iškėlė ši katastrofa.Kol kas pareigūnai negali paaiškinti, dėl kokių priežasčių sudužo iš Barselonos į Diuseldorfą skridęs laineris „Airbus A320“, kartu nusinešęs visų juo skridusiųjų gyvybes. Ši aviakatastrofa yra daugiausia gyvybių pareikalavusi Prancūzijos teritorijoje per kelis dešimtmečius.Rasta viena vadinama juodoji lėktuvo dėžė, kurios įrašai analizuojami Paryžiuje.Reuters nuotr.
72 Vokietijos, 35 Ispanijos ir 2 JAV piliečiaiOro bendrovės „Germanwings“ vykdomasis direktorius pranešė, kad remiantis turima informacija, Prancūzijos Alpėse sudužusiu lėktuvu skrido 75 Vokietijos, 35 Ispanijos ir du Jungtinių Valstijų piliečiai.Thomas Winkelmannas trečiadienį Kelne žurnalistams sakė, kad šis sąrašas dar nėra galutinis, nes kompanija vis dar bando susisiekti su 27 aukų artimaisiais.Pasak Th.Winkelmanno, kai kuriais atvejais žuvusiųjų pilietybė nėra visiškai aiški dėl turimos dviejų šalių pilietybės.Tarp žuvusiųjų yra po du asmenis iš Austrijos, Argentinos, Irano ir Venesuelos, po vieną iš Britanijos, Nyderlandų, Kolumbijos, Meksikos, Japonijos,Danijos, Belgijos ir Izraelio, sakė jis.Savo ruožtu Ispanijos vyriausybė pranešė identifikavusi 49 aukas iš Ispanijos, o Britanija sako mananti, jog lėktuvu skrido mažiausiai trys britai.
Ispanijoje paskelbtas gedulasIspanijoje trečiadienį vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, atšaukti oficialūs susitikimai, o žmonės nuščiuvo darbo vietose, gedėdami 150 žmonių, tarp jų bent 49 ispanų, žūties per lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse.Tragedijos aukos buvo pagerbtos tylos minute vidurdienį vietos (13 val. Lietuvos) laiku daugybėje vietų visoje šalyje, įskaitant abejus parlamento rūmus Madride ir valstybines įstaigas.Barselonos El Prato oro uoste, iš kurio antradienį į lemtingą reisą pakilo Vokietijos oro bendrovės „Germanwings“ laineris, taip pat buvo sustabdytas darbas, o darbuotojai minutę stovėjo tylėdami.Ispanijos jaunesnysis saugumo ministras Francisco Martinezas sakė per spaudos konferenciją, kad buvo nustatyta, jog tarp aukų buvo bent 49 šalies piliečiai, bet pridūrė, kad tas skaičius tebėra „preliminarus“.Premjeras Mariano Rajoy atšaukė visus planuotus susitikimus ir pirmadienį prieš pietus išskrido į Prancūziją.Jie susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir kitais lyderiais netoli katastrofos vietos sunkiai pasiekiamoje Prancūzijos Alpių pietinėje dalyje.Dėl šios tragedijos M.Rajoy išskrido vienu lėktuvu su vienu iš įnirtingiausių savo politinių oponentų – Katalonijos regiono vadovu Arturu Masu, kurį jis paėmė užsukęs į Barseloną pakeliui į Prancūziją.
Madridas: žuvo mažiausiai 49 Ispanijos piliečiaiMažiausiai 49 Ispanijos piliečiai buvo tarp 150 žmonių, žuvusių per Vokietijos keleivinio lainerio katastrofą Prancūzijos Alpėse, trečiadienį pranešė Madrido vyriausybė.Po antradienį įvykusios katastrofos iki šiol „atpažintos 49 aukos iš Ispanijos“, sakė per spaudos konferenciją jaunesnysis saugumo ministras Francisco Martinezas.Ministras pridūrė, jog šis skaičius tebėra „preliminarus“.
„Lufthansa“: Prancūzijos Alpėse sudužusio lainerio techninė būklė buvo nepriekaištingaVokietijos oro vežėjų flagmanės „Lufthansa“ vadovas Carstenas Spohras trečiadienį pareiškė, kad ankstesnę dieną Prancūzijos Alpėse sudužęs jos dukterinės įmonės „Germanwings“ laineris buvo „nepriekaištingos būklės“.„Tai nesuprantama“, – sakė jis, kai buvo paprašytas pateikti daugiau informacijos apie antradienį įvykusią katastrofą, nusinešusią 144 keleivių ir šešių įgulos narių gyvybes.„Lėktuvas buvo nepriekaištingos būklės, o abu pilotai buvo patyrę“, – pabrėžė C.Spohras.
Žuvo mažiausiai trys britaiTarp 150 žmonių, kurie antradienį žuvo per Vokietijos oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse, buvo mažiausiai trys Didžiosios Britanijos piliečiai, trečiadienį pranešė užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas (Filipas Hamondas).„Šiuo metu manome, kad per šią tragediją žuvo trys britai, tačiau negalime atmesti galimybės, kad ten buvo ir daugiau britų“, - sakė Ph.Hammondas žurnalistams.
Kovo 25 dieną specialistai teigia radę įrodymų, kad mįslingas laipsniškas „Germanwings“ lėktuvo kritimas užtruko mažiausiai 18 minučių, o ne aštuonias, skelbia „The Independent“.Daugiau – čia.
Skrido du argentiniečiaiTarp 150 žmonių, kurie antradienį žuvo per Vokietijos oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse, buvo du argentiniečiai, pranešė vienas Argentinos diplomatas.„Susisiekėme su krizių centru ir jie oficialiai mums pasakė, kad lėktuve buvo du argentiniečiai“, – „Radio America“ sakė diplomatas Santiago Martino iš Argentinos ambasados Paryžiuje.
Terorizmas nėra pagrindinė versijaVisos galimybės yra svarstytinos tiriant priežastį, kodėl Vokietijos oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvas antradienį patyrė katastrofą Prancūzijos Alpėse, bet teroristinė ataka nėra labiausiai tikėtinas scenarijus, trečiadienį radijui RTL sakė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as.B.Cazeneuve'as patvirtino, kad antradienį buvo rasta juodoji dėžė su pilotų kabinos pokalbių įrašais.Ministras nurodė, kad šis įrenginys per katastrofą buvo apgadintas, tačiau neatmetė galimybės, kad jame esančią informaciją bent iš dalies pavyks atkurti.
Juodoji dėžė apgadintaPrancūzijos Alpėse antradienį sudužusio Vokietijos oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvo juodoji dėžė su pilotų kabinos pokalbių įrašais, surasta tarp lainerio nuolaužų, yra „apgadinta“ ir nugabenta į Paryžių analizei, trečiadienį pranešė su katastrofos tyrimu susijęs šaltinis.„Surasta juodoji dėžė yra CVR (cockpit voice recorder - pilotų kabinos pokalbių įrašymo įrenginys)“, - sakė šaltinis naujienų agentūrai AFP.„CVR apgadintas. Šįryt jis nugabentas į Paryžių“, - pridūrė šaltinis.Kitos juodosios dėžės, kurioje yra registruojami skrydžio duomenys,kol kas rasti dar nepavyko.
Tarp Prancūzijos aviakatastrofos aukų – dvi operos žvaigždės, net 16 moksleiviųPlačiau skaitykite čia.
Prancūzijos Alpėse sudužusiu lėktuvu skrido du kolumbiečiaiTarp 150 žmonių, kurie antradienį žuvo per lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse, buvo du kolumbiečiai.Maria del Pilar Tejada ir Luisas Eduardo Medrano žuvo, kai Vokietijos oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvas sudužo atokioje vietovėje netoli slidinėjimo kurorto Barsijoneto Prancūzijos pietryčiuose.Kolumbijos užsienio reikalų ministerija apie tai pranešė netrukus po to, kai prancūzų pareigūnai nurodė, kad per lainerio „Airbus A320“ katastrofą žuvo visi juo skridę žmonės.„Šios žinios buvo tiesiogiai patvirtintos aukų artimiesiems“, - sakoma Kolumbijos URM paskelbtame pareiškime, kuriame nepateikiama daugiau jokių detalių apie žuvusius kolumbiečius.
Tarp aukų – du Australijos piliečiaiAustralijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad sudužusiame lėktuve buvo 2 australai – moteris su suaugusiu sūnumi, praneša CNN. Jau anksčiau skelbta, kad tragiškame skrydį buvo  67 vokiečiai, o 45 asmenų pavardės buvo ispaniškos arba panašios į jas.
Nutraukė gelbėjimo operacijąKatastrofos vietoje gelbėjimo operacija, kurios metu ieškomi aviakatastrofos keleivių kūnai ir lėktuvo nuolaužos, bus tęsiama ryte.
Gedulas prie Vokietijos gimnazijosHalterno miesto Josepho-Koenigo gimnazijos prieigos sekndi žvakučių leipsnose. Mokiniai ir miestiečiai išreiškia užuojautą skrydžio metu žuvusiems šios mokyklos gimnazistams ir mokytojams.  Lėktuvu skrido 16 mokinių ir 2 mokytojai. Reuters nuotr.
Prancūzijos aplinkos ministrė Segolene Royal ir Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris atvyko į apylinkes netoli katastrofos vietos. Vokietijos politikas pamatęs padėtį palygino ją su siaubo filmo vaizdais.  AFP nuotr.
Pasirodė vaizdo įrašas iš nelaimės vietos<blockquote class="twitter-tweet" lang="en"><p>VIDEO: Aerial video from French Interior Ministry shows debris field from <a href="https://twitter.com/hashtag/Germanwings?src=hash">#Germanwings</a> crash - <a href="http://t.co/DztGD0IPZV">http://t.co/DztGD0IPZV</a> <a href="http://t.co/jXG7lc4AI6">pic.twitter.com/jXG7lc4AI6</a></p>&mdash; ABC News (@ABC) <a href="https://twitter.com/ABC/status/580430155140763648">March 24, 2015</a></blockquote><script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
„Germanwings“ savo svetainėje galiausiai patvirtino liūdną žinią, kad Alpėse sudužo būtent jų bendrovės lėktuvas, skridęs iš Barselonos į Diuseldorfą.
Kodėl svarbios juodosios dėžės?Juodoji dėžė yra sudaryta iš dviejų sistemų: skrydžio duomenų įrašų it pilotų pokalbių įrašų. Apir svarbą paaiškina spiegel.de.https://twitter.com/digitalhen/status/580417477206781952
Pamatė judantį kūną?Gelbėjimo operacijai vadovaujantis generolas Davidas Galtier suteikė šiokios tokios vilties, kad gali būti katastrofą išgyvenusių žmonių. „Prioritetas – išgyvenusiųjų paieška, rodos, galime aptikti judantį kūną“, – sakė jis.Tačiau šį optimizmą sklaido policija, kuri sako neturinti jokios vilties rasti bendrovės „Germanwings“ lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse patyrusio lainerio išgyvenusių keleivių ar įgulos narių.Gelbėjimo operaciją – tiek gyvųjų, aukų, tiek ir antrosios juodosios dėžės paieškas apsunkina prastos oro sąlygos.
Rasta pirmoji lėktuvo juodoji dėžėspiegel.de praneša, kad aviakatastrofos priežastys gali paaiškėti netrukus, nes pavyko rasti pirmąją juodąją lėktuvo dėžę.
Liudininkas: neabejoju, kad lėktuvas rėžės į uolasPasak liudininkų, lėktuvas rėžėsi į uolas. Vienas vietinis gyventojas sakė galėjęs matyti nuolaužas nuo vienos iš kalnų vietovės, praneša laikraštis „La Provence“.  „Iš viršaus regėjau nuolaužas. Neabejoju, kad lėktuvas tiesiog rėžėsi į uolas“, – sakė jis.
Pilotai ir dispečeriai nutraukia streikąVokietijos pilotų profsąjunga „Cockpit“ dėl įvykusios aviakatastrofos nutraukia savo streiką, kuris pastarosiomis dienomis buvo sutrikdęs dalį skrydžių. „Kova dėl darbuotojų teisių tapo nebeaktuali tema šiuo metu“, – sakė „Cockpit“ atstovas spaudai Jörgas Handwergas dienraščiui „Tagesspiegel“.Prancūzijos oro eismo kontrolės dispečeriai pasielgia panašiai. Trečiadienį planavę pradėti protesto akciją, atsisakė tokių savo planų po bendrovės „Germanwings“ orlaivio katastrofos. Apie tai praneša Estijos naujienų portalas „ERR.EE“.„Dėl katastrofos pristabdome planuotą protesto akciją – taip norime parodyti savo užuojautą“, – teigia Prancūzijos oro linijų dispečerių profesinės sąjungos SNCTA atstovas spaudai.Anksčiau buvo planuojama streiką rengti kovo 25-27 dienomis.
Po „Germanwings“ lėktuvo sudužimo smunka „Airbus“ ir „Lufthansa“ akcijų vertėEuropos orlaivių gamintojos „Airbus Group“ bei Vokietijos vežėjos „Deutsche Lufthansa“ akcijų vertė antradienį smuko atitinkamai 2 ir 5 proc. Tai atsitiko po „Lufthansa“ priklausančios pigių skrydžių vežėjos „Germanwings“ keleivinio „Airbus A320“ lėktuvo sudužimo Prancūzijos Alpėse. Apie tai praneša naujienų portalas „International Business Times“.Europos orlaivių gamintoja „Airbus Group“, laikoma antrąja pagal dydį aeronautikos grupe po „Boeing Co“, dar praėjusį mėnesį buvo paskelbusi apie planus didinti savo siauro fiuzeliažo A320 modelių gamybos apimtis iki 50 vienetų per mėnesį. Vasarį bendrovė pranešė, kad jos pelnas praėjusiais metais kilstelėjo 54 proc. ir pasiekė 4 mlrd. eurų. Savo ruožtu pajamos šiuo laikotarpiu ūgtelėjo 5 proc. ir pasiekė 60,7 mlrd. eurų.
Ispanijos karalius nutraukia vizitą PrancūzijojeLiūdnas sutapimas – Ispanijos karalius Filipe su žmona Letizia aviakatastrofos dieną lankėsi Prancūzijoje, kurioje ir nukrito lėktuvas, skridęs iš Ispanijos į Vokietiją. Karalius nutraukia savo pirmąjį valstybinį vizitą į kaimyninę šalį ir grįžtą į tėvynę. SIPA nuotr.
Dėl lėktuvo katastrofos V. Putinas pareiškė užuojautą A. Merkel ir Ispanijos karaliui FelipePietų Prancūzijoje sudužus vokiečių pigių skrydžių bendrovės "Germanwings" lėktuvui Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė užuojautą Vokietijos kanclerei Angelai Merkel  ir Ispanijos karaliui Felipe.V. Putinas paprašė A. Merkel jo užuojautą perduoti ir žuvusių aukų šeimoms bei draugams, pranešė Kremlius. Ispanijos karaliui Rusijos vadovas pareiškė, kad dalijasi liūdesiu su žmonėmis, kurie per tragediją neteko savo artimųjų.
JAV siūlo pagalbąJAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienio rytą buvo informuotas apie lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse, per kurią žuvo 150 žmonių, pranešė Baltieji rūmai.Apie bendrovės „Germanwings“ lainerio „Airbus 320“ nelaimę B.Obamai pranešė jo patarėja teritorinio saugumo ir kovos su terorizmu srityje Lisa Monaco.„Kol kas nėra požymių, siejančių tai su terorizmu“, – sakė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Bernadette Meehan.Pasak jos, „JAV pareigūnai palaiko ryšį su Prancūzijos, Vokietijos ir Ispanijos pareigūnais ir pasiūlė savo pagalbą“.„Mintimis ir maldomis esame su aukomis, jų šeimomis ir mylimaisiais“, – pridūrė ji.
Prancūzijos aviacijos valdyba: lėktuvo pilotai nepasiuntė nelaimės signalo „mayday“Prancūzijos Alpėse antradienį sudužęs bendrovės „Germanwings“ laineris sparčiai prarasdamas aukštį nepasiuntė jokio nelaimės signalo, informavo Prancūzijos civilinės aviacijos valdyba (DGAC).„Pats lėktuvas nepasiuntė nelaimės signalo, tačiau, nutrūkus radijo ryšiui ir lėktuvui pradėjus leistis, dispečeris paskelbė nelaimės stadiją“, – nurodoma DGAC pranešime.„Nelaimės stadija“ yra paskutinis iš trijų dispečerių naudojamų perspėjimų apie nelaimę, siekiant padėti koordinuoti pagalbą lėktuvui, kuriam, kaip manoma, gresia didelis pavojus.Anksčiau DGAC pranešė, kad lėktuvas pasiuntė nelaimės signalą 10 val. 47 min. vietos (11 val. 47 min. Lietuvos) laiku, kai nuo 38 tūkst. pėdų (11,6 tūkst metrų) nusileido iki 5 tūkst. pėdų (1,5 tūkst. metrų) aukščio, nors tokio signalo iš tikrųjų nebuvo.
Vokietijos prezidentas nutraukia vizitą Pietų AmerikojePeru besilankantis Vokietijos, šalies, kurios piliečių katastrofą patyrusiame lėktuve buvo itin daug, prezidentas Joachimas Gauckas nutraukia savo vizitą Pietų Amerikoje dėl aviakatastrofos. Jis išreiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems. „Įsivaizduoju, koks liūdesys, nusivylimas ir kančia apėmė nukentėjusias šeimas“, – sakė jis. J. Gauckas nebevyks į Urugvajų, jis iš Limos parskrenda į Berlyną.AFP nuotr.
Pareigūnas: aukų kūnams surasti prireiks ne vienos dienosNė vienas iš Pietų Prancūzijoje antradienį nukritusio bendrovės „Germanwings“ lėktuvo keleivių ir įgulos narių neišgyveno, o dėl žuvusiųjų kūnų paieškos dėl nelygaus vietovės reljefo gali užimti ne vieną dieną, pranešė Prancūzijos pareigūnai.„Gali prireikti dienų aukų kūnams, o paskui (lėktuvo) nuolaužoms surasti“, – sakė aukšto rango policijos pareigūnas Jean-Paulis Bloy.Kol kas nelaimės priežasčių policija nurodyti negali, pridūrė jis.Taip pat pranešama, kad lėktuvo nuolaužos yra išsibarsčiusios. „Gavome pranešimų, kad #Germanwings #4U9525 lėktuvas subyrėjo ir kad didžiausia nuolauža yra automobilio dydžio“, – nurodoma tinklalapyje airlive.net
Skelbia, kad Twitter pasirodė pirmoji katastrofos nuotrauka https://twitter.com/Menno_Boermans/status/580382638768275456/photo/1
Sudužusiame lėktuve galėjo būti 16 mokinių ir 2 mokytojai iš vienos Vokietijos miesto mokyklosVokietijos šiaurės vakarinio Halterno miesto atstovė antradienį pareiškė, kad yra priežasčių manyti, kad katastrofą patyrusiame Vokietijos ekonominių skrydžių bendrovės lėktuve buvo 16 moksleivių ir du mokytojai iš vienos šio miesto mokyklos.„Yra rimtų įtarimų“, kad mokiniai ir mokytojai skrido šiuo lėktuvu, sakė Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje esančio miesto atstovė. „Kol kas neturime jokio oficialaus patvirtinimo“, – kalbėjo ji.Anksčiau Vokietijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad lėktuvu skrido 16 mokinių ir 2 mokytojai iš mieste esančios Josepho Koenigo gimnazijos.Tuos pačius skaičius patvirtino ir Ispanijos miestelio, kuriame pagal moksleivių mainus buvo apsistoję vokiečiai, meras.„16 vaikų ir du mokytojai išbuvo ten savaitę. Vaikai buvo apie 15 metų amžiaus“, – sakė Ljinars de Valjės netoli Barselonos meras Marti Pujolis, kuris dar pridūrė, kad jie išvyko į oro uostą antradienio rytą.
https://twitter.com/PollyR_Aviation/status/580383703261691904/photo/1
Vietinės tarybos atstovas Gilbertas Sauvanas „Les Echos“ laikraščiui pranešė, kad lėktuvas yra subyrėjęs į atskiras dalis ir pridūrė, kad didžiausios nuolaužos yra automobilio dydžio.
A. Merkel vyks į lėktuvo katastrofos rajonąVokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį sakė vyksianti į Prancūziją, kad aplankytų vietovę, kur nukrito bendrovės „Germanwings“ lėktuvas su 150 žmonių; ji pažymėjo, jog ši nelaimė sukrėtė Vokietiją, Prancūziją ir Ispaniją ir sukėlė labai gedulingas nuotaikas.„Aš vyksiu ten rytoj, kad pati susidaryčiau savo įspūdį ir pakalbėčiau su vietiniais pareigūnais“, – sakė kanclerė žurnalistams.SIPA nuotr.
„Germanwings“ praneša, kad lėktuve buvo 67 vokiečiai.
Prancūzijos Alpėse antradienį sudužusio bendrovės „Germanwings“ lėktuvo įgula nesiuntė nelaimės signalo, sakė civilinės aviacijos pareigūnas naujienų agentūrai AFP.„Įgula nesiuntė „Mayday“. Dispečerinėje buvo nuspręsta paskelbti, kad lėktuvą ištiko nelaimė, nes nebebuvo ryšio su lėktuvo įgula“, – sakė šis šaltinis.
Gelbėtojams dėl sniego nepavyksta pasiekti „Airbus A320“ sudužimo vietos. Tokią informaciją suteikia „Russkaja služba novostej“, remdamasi žurnalisto Maksimo Čikino, esančio Prancūzijoje, suteikta informacija.Skelbiama, kad keliai, kuriais į nelaimės vietą bando vykti gydytojai ir ugniagesiai, užpustyti. Spėjama, kad gelbėjimo operacija bus tęsiama iš oro.
Ispanijos premjeras sukrėstasIspanijos premjeras Mariano Rajoy antradienį pareiškė esantis sukrėstas Vokietijos pigių skrydžių bendrovės lėktuvo katastrofos, į kurią pateko 150 iš Barselonos skridusių žmonių.„Lėktuvo katastrofa Alpėse sukrėtė. Tragedija. Tyrime bendradarbiaujame su Prancūzijos ir Vokietijos pareigūnais“, – paskelbė jis žinutę tinkle „Twitter“, prancūzų pareigūnams pranešus, jos per katastrofą niekas iš keleivių ar įgulos narių neišgyveno.Bendrovė „Germanwings“ informavo, kad jos lėktuvu skrido 144 keleiviai ir šeši įgulos nariai.
Tarp aukų yra vokiečių, ispanų, „galbūt“ turkųPrancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pareiškė, kad tarp 150 žmonių, kurie antradienį žuvo per oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse, yra vokiečių, ispanų ir „galbūt“ turkų.Prezidentas pridūrė negalintis garantuoti, kad katastrofą patyrusiame „Germanwings“ orlaivyje, kuris skrido iš Barselonos į Diueldorfą ir sudužo nuošalioje snieguotoje vietovėje, tikrai nebuvo Prancūzijos piliečių.
Viešbučio darbuotojas iš arčiausiai numanomos tragedijos vietos esančio Digne miesto sakė „BBC Radio 5“, kad lėktuvas skrido labai žemai. Jis sakė, kad šiuo metu keli sraigtasparniai vyksta į tragedijos vietą. Taip pat jis pridūrė, kad labai sudėtinga pasiekti tragedijos vietą. Jo teigimu, paprastai šią vietovę dengia sniegas, tačiau šiuo metu ji yra sausa.
A. Merkel sukrėstaVokietijos kanclerė Angela Merkel buvo „sukrėsta“ antradienį Prancūzijos Alpėse įvykusios nusinešusios keleivinio lainerio katastrofos, per kurią tikriausiai žuvu visi 150 jame buvusių žmonių, nurodė vyriausybės vadovės atstovas.A.Merkel kalbėjosi telefonu su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u ir Ispanijos premjeru Mariano Rajoy bei „atšaukė visus susitikimus, kad galėtų sekti įvykius“ po Vokietijos pigių skrydžių bendrovės „Germanwings“ katastrofos, sakoma atstovo Steffeno Seiberto pranešime.
„Lufthansa“ vadovas sako kol kas nieko nežinantis apie „Airbus A320“ katastrofąVokietijos oro milžinė „Lufthansa“ nurodė kol kas neturinti informacijos apie jos antrinės įmonės „Germanwings“ lėktuvo katastrofą Prancūzijos Alpėse ir sakė, kad jai tai „tamsi diena“.„Kol kas nežinome, kas nutiko 4U 9525 reiso lėktuvui“, - sakė oro vežėjos „Lufthansa“ vadovas Carstenas Spohras.„Reiškiu giliausią užuojautą mūsų keleivių ir įgulos narių, buvusių 4U 9525 reiso lėktuve, šeimoms ir draugams. Jei mūsų būgštavimai pasitvirtins, tai bus tamsi diena bendrovei „Lufthansa“. Tikimės, kad bus rasta išsigelbėjusių žmonių“, - sakė jis.
https://twitter.com/airlivenet/status/580342917291708416
„Bloomberg“ skelbia, kad lėktuve buvo ne 148, o 154 žmonės, tuo metu „Germanwings“ dabar pranešė apie 144 keleivius ir šešis įgulos narius.
„Germanwings“ ketina surengti spaudos konferenciją šalia šių oro linijų centrinės būstinės Kelno oro uoste 14 val. vietos laiku.
Gelbėjimo brigados sraigtasparniais gabenamos į katastrofos vietą. Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos atstovo teigimu, tai – didžiulė kelių šimtų asmenų komanda, kurią sudaro tiek vietinės, tiek ir nacionalinės pajėgos.Pranešama, kad į katastrofos vietą išsiųsta 240 asmenų ekstrinės pagalbos komanda, kuri padės vietos tarnyboms ir kalnų gelbėtojams.Taip pat pranešama, kad šiuo metu į tragedijos vietą vyksta teismo medicinos ekspertai.
Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai pranešė, kad nustatyta, kur yra lėktuvo nuolaužos.  Gelbėjimo pajėgų atstovas pranešė, kad išsigelbėjusiųjų nėra, o jei jų ir yra, šis skaičius bus labai mažas.
Ispanijos ministro pirmininko pavaduotojas pranešė, kad katastrofą patyrusiame lėktuve buvo 45 ispanai.
Prancūzijos Barseloneto miesto meras Pierre‘as Martinas Charpenelis  BFMTV pranešė, kad į katastrofos vietą išsiųstos avarinės brigados. Jo teigimu, iš sraigtasparnio mėginama nustatyti tikslią katastrofos vietą.Taip pat jis patvirtino, kad katastrofos vieta mažai apgyvendinta. P. M. Charpenelis informavo, kad šis slėnis yra labai didelis, jį sudėtinga pasiekti.  Jo teigimu, čia gyventojų buvo daug XIX a., tačiau dabar šioje vietovėje beveik niekas negyvena.
Šaltiniai nurodė, kad tas lėktuvas pasiuntė nelaimės signalą 10 val. 47 min. vietos (11 val. 47 min. Lietuvos) laiku.Pranešimuose sakoma, kad lėktuve buvo 142 keleiviai ir šeši įgulos nariai – du pilotai ir keturi stiuardai ir stiuardesės.Laineris priklausė bendrovei „Germanwings,“ – Vokietijos oro vežėjų flagmanės „Lufthansa“ pigių skrydžių antrinei įmonei.Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as, kuris sakė, kad lainerio nuolaužos jau surastos 2 km aukštyje, išvyko į nelaimės vietą.
Prancūzijos policija prašo žmonių nemėginti patekti į „Airbus“ lėktuvo katastrofos vietą. „Nemėginkite patekti į A320 katastrofos vietą. Neužtverkite kelių“, – teigiama oficialiame Prancūzijos žandarmerijos pranešime, paskelbtame socialiniame tinkle „Twitter“.
„Aukų kūnai skubiai gabenami į Seyne Les Alpes kaimelio gimnazijoje įkurdintą morgą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašo „Daily Mirror“ reporteris Andy Linesas.
„Lufthansa“ vis dar tikisi rasti gyvų po lainerio katasrofos.
 „Airbus A320“ lėktuvas buvo eksploatuojamas 24 metus.
Prancūzijos radijo stočiai „Europe 1“ katastrofos liudininkas sakė, kad lėktuvas skrido mažesniame aukštyje nei paprastai.
https://www.facebook.com/lufthansa/posts/10153125179894004#w=466
„Airbus“ praneša, kad kol kas neturi jokios informacijos dėl šios katastrofos aplinkybių.
F. Hollande’as: tai tragedija mūsų žemėjePrancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pareiškė, kad veikiausiai žuvo visi 148 žmonės, skridę laineriu "Airbus A320", kuris antradienį sudužo Prancūzijos Alpių pietinėje dalyje.„Tai tragedija mūsų žemėje“, - sakė valstybės vadovas ir pridūrė, kad artimiausiu metu pasikalbės su Vokietijos kanclere Angela Merkel.Pasak prezidento, tikėtina, jog tarp katastrofos aukų yra nemažai vokiečių.F.Hollande'as, kurio kreipimąsi tiesiogiai transliavo televizija, taip pat sakė, kad orlaivis sudužo nuošalioje vietovėje ir kol kas neaišku, ar yra nukentėjusiųjų ant žemės.
Televizijos kanalas „Europa1“ praneša, kad oro sąlygos tuo metu, kai lėktuvas vykdė skrydį, buvo geros.Be to, pranešama, kad lėktuvas vykdė skrydį mažesniame nei numatyta aukštyje.
Dauguma katastrofą patyrusiame lėktuve „Airbus“ buvusių keleivių – Vokietijos piliečiai, praneša „France24“.
Katastrofą patyręs lėktuvas iš Barselonos oro uosto pakilo 8.55 val. vietos laiku, pranešė šio oro uosto atstovė spaudai. Ji atsisakė pateikti daugiau detalių apie lėktuvą ar juo skridusius keleivius.
https://twitter.com/laprovence/status/580327661039415296
Kaip nurodo Flightradar24.com, paskutinis signalas iš lėktuvo užfiksuotas jam esant 2100 metrų aukštyje. Tai reiškia, kad lėktuvas paskutinėmis skrydžio minutėmis staigiai sumažino aukštį nuo 11 km iki 2 km.
Sudužusio lėktuvo „Airbus A320“ nuolaužos rastos šalia Pietryčių Prancūzijoje esančio Barseloneto miesto, praneša „France Info“.
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as pranešė, kad vilties dėl galimo per katastrofą lėktuve buvusių asmenų išsigelbėjimo nėra, praneša „France24“.„Incidento aplinkybės, kurios kol kas dar nėra iki galo aiškios, leidžia manyti, kad išsigelbėjusiųjų nėra“, – pranešė F. Hollande‘as.Taip pat jis pasakė, kad ši katastrofa – tai tragedija, ir paragino išreikšti solidarumą, o taip pat pridūrė, kad katastrofos vieta yra sunkiai pasiekiama.
Skrydis, kurio numeris  4U9525, turėjo įvykti 9.35 vietos laiku, tačiau lėktuvas pakilo tik 10 val. Nusileisti jis Diuseldorfe turėjo 11.55 val.
„France24“ praneša, kad katastrofą patyręs lėktuvas „Airbus“ prieš pakildamas į orą buvo užlaikytas pusvalandžiui.
Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas patvirtino, kad kovo 24 d. Pietryčių Prancūzijoje šalia Din le Beno sudužo „Germanwings“ priklausantis „Airbus A320“ lėktuvas. M. Vallsas informavo, kad 142 lėktuve buvę keleiviai ir šeši įgulos nariai galėjo žūti.
https://twitter.com/germanwings/status/580321426449793024
„Neseniai sužinojome iš žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų apie incidentą, tačiau vis dar neturime patvirtintos informacijos“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašo „Germanwings“ atstovai. „Kai tik bus prieinama tiksli informacija, nedelsdami informuosime žiniasklaidą“, – teigiama „Germanwings“ pranešime.
Prancūzijos pareigūnai patvirtino, kad „Germanwings“ priklausantis lėktuvas skrido iš Barselonos į Diuseldorfą, kai staiga jis dingo iš radarų ekranų.