Šis pasiūlymas 28 šalių Bendrijoje svarstomas jau kurį laiką, ES ne kartą susidūrus su nemalonumais nuožmiame informacijos kare dėl Ukrainos, sakė šaltiniai.

Europos Taryba pabrėžė būtinybę mesti iššūkį Rusijos vykdomai dezinformacijos kampanijai ir paragino (ES užsienio politikos vadovę Federica Mogherini), bendradarbiaujant su kitomis šalimis ir ES institucijomis, iki birželio paruošti strateginės komunikacijos žiniasklaidos laisvei remti veiksmų planą“, – nurodoma viršūnių susitikimo išvadų projekte, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.

„Komunikacijos grupės suformavimas yra pirmas žingsnis šiuo atžvilgiu“, – sakoma jame.

Briuselis nujaučia, kad kol kas Rusija pirmauja šioje srityje, todėl ES privalo ką nors daryti, kad būtų atstatyta pusiausvyra, ypač anksčiau Maskvai pavaldžiose Rytų Europos šalyse.

„Norima Briuselyje sukurti grupę, kuri stebėtų Rusijos žiniasklaidą, atskleistų akivaizdžias melagystes bei tikrąją tiesą, ir perduotų tai šalims narėms“, – sakė šaltinis ES.

Vis tik ketvirtadienį ir penktadienį ES viršūnių susitikime jokių sprendimų dėl 2014 metų liepą Rusijai įvestų sankcijų pratęsimo arba naujų spaudimo priemonių greičiausiai nebus. Sankcijų ES ėmėsi, reaguodama į Rusijos poziciją dėl įvykių rytinėje Ukrainoje ir Krymo pusiasalio aneksijos.

Susitikimo išvadų projekte sankcijų skyrius yra tuščias.

ES lyderiai turėtų paraginti visiškai įgyvendinti Minsko taikos susitarimus, pagal kuriuos įsigaliojo trapios paliaubos Ukrainoje, ir pabrėžti „Rusijos valdžios atsakomybę šiuo klausimu“, nurodoma projekte.

Vakarai, ES, kaltina Rusiją paramos teikimu prorusiškiems sukilėliams rytinėje Ukrainoje, tačiau Rusija šiuos kaltinimus tradiciškai neigia.