Pasak NATO pajėgų vado, bet kokie JAV arba kitų Vakarų šalių veiksmai „gali išprovokuoti aštresnę Rusijos reakciją“.

Jungtinės Valstijos davė ženklą, kad svarsto galimybę siųsti gynybinius ginklus Ukrainai, siekiant padėti apsaugoti jos pajėgas prie sienos nuo stiprėjančio Rusijos remiamų separatistų puolimo. Jis ir kiti JAV vadovai tvirtina, kad konflikto kariniu būtų išspręsti neįmanoma, tačiau priduria, kad Ukraina turi teisę gintis.

„Bet ką darydami privalome įvertinti, ar tai priartins prie to politinio sprendimo, kurio mes čia ieškome, – sakė Ph.Breedlove interviu naujienų agentūrai „The Associated Press“. – Taigi, bet kokia pagalba turi būti (teikiama) atsižvelgiant į tai, kokia, kaip mes spėjame, bus Rusijos reakcija“.

Pasak Ph.Breedlove'o, padėtis rytinėje Ukrainoje blogėja ir bet kokie JAV veiksmai, kurių imsis, turi padėti pastūmėti konfliktą link politinio sprendimo.

Rusija ir toliau tiekia separatistams pasienyje sunkiuosius moderniausių technologijų ginklus, priešlėktuvinę gynybą ir kovotojus, sakė jis.

Trečiadienį JAV ambasadorius prie NATO Douglas Lute' as sakė, kad rytinėje Ukrainoje yra Rusijos žvalgybos agentų ir karinio personalo, su uniformomis ir be jų, kurie ten tarnauja ir šalia separatistų turi savo vadovybės struktūrą.

„Mūsų vertinimais, rusų kariai pietrytinėje Ukrainoje šiandien naudojasi sudėtingesne rusiška technika, nei ta, kuria buvo aprūpintas separatistų judėjimas“, – sakė D.Lute'as, kalbėdamas apie elektroninio karo ginklus ir priešlėktuvinės gynybos sistemas.

Kitos NATO sąjungininkės visi tik nepritaria arba net priešinasi bet kokiam letalinių ginklų tiekimui Kijevo pajėgoms.

Viename interviu Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen sakė, kad ukrainiečių aprūpinimas ginklais, kurių jiems reikia gynybai, gali turėti netikėtų ir lemtingų pasekmių.

„Ginklų tiekimas būtų ugnies skatinimas, – sakė U.von der Leyen, kurią cituoja dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“. – Ir jis gali suteikti Kremliui dingstį tiesiogiai įsikišti į šį konfliktą“.

Kalbėdamas su žurnalistais Ph.Breedlove'as taip pat sakė, kad pareigūnai yra susirūpinę dėl branduolinį ginklą nešti galinčio Rusijos naikintuvo dalyvavimo pratybose pasienyje. Bet, pasak NATO pajėgų vado, dar labiau neramina tai, kad vis daugiau ir didesnių lėktuvų grupių skraido ten, kur anksčiau jų nebūdavo.

Vis tik Ph.Breedlove'as sakė nematantis poreikio vadinamajai „raudonajai telefono linijai“ bendrauti su Rusijos kolegomis.

Pasak jo, jis turi patikimą ryšį su Maskva, kuriuo bus pasinaudota, prireikus.

Ch. Hagelis susirūpinęs dėl galimo NATO susiskaldymo

Chuckas Hagelis
JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis sako nerimaujantis dėl galimo NATO susiskaldymo, Aljanso šiaurinėms valstybėms norint sutelkti dėmesį ties Rusijos keliama grėsme, o pietinėms valstybėms daugiau besirūpinant užsienio kovotojų iš Šiaurės Afrikos antplūdžiu.

Pasak Ch.Hagelio, dabar yra laikas vienybei ir teisingiems sprendimams, o NATO turi atremti visus iššūkius vienu metu.

Taip jis kalbėjo NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje, kuriame buvo kalbame apie Aljanso reorganizavimo būdus.

NATO šalys jau seniai nesutaria, kur turėtų būti nukreiptos Aljanso lėšos. Praėjusių metų įvykiai, kai iš vienos pusės NATO grėsmę kėlė Rusija, o iš kitos – islamo ekstremistai, tik paaštrino šį nesutarimą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (953)