„Kaimynas man paskambino ir įspėjo, kad pastate – ginkluoti asmenys, todėl turime uždaryti duris. Po keleto minučių nuaidėjo šūviai – iš automatinių ginklų buvo šaudoma visomis kryptimis. Pažvelgęs pro langą pamačiau, kad šaudoma Richard-Lenoir bulvare. Tai iš tikrųjų buvo baisu. Atrodė, kad tai – karo zona“, – pasakojo tame pačiame pastate, kur įsikūrusi ir „Charlie Hebdo“ redakcija, dirbantis Gillesas Boulanger.

Tame pačiame pastate dirbantis žurnalistas „iTele“ sakė: „Kai atsidūriau ten, užuodžiau paraką. Kartu su kolegomis padėjome atvykusiems pareigūnams ir gelbėtojams. Buvo siaubinga. Net keliuose kabinetuose gulėjo kūnai, telkšojo kraujo balos, pagalbos meldė sunkiai sužeisti žmonės“.

„Charlie Hebdo“ karikatūristas papasakojo apie akimirką, kai, priėjęs prie pastato, sutiko du ginkluotus vyrus.

Vienas iš ginkluotų vyrų pasakęs: „Mes esame „al Qaeda“.

„Buvau pasiimti dukros iš darželio. Kai atsidūriau prie laikraščio pastato pagrindinių durų, mums pradėjo grasinti du ginkluoti vyrai. Norėjo patekti vidun, eiti gilyn. Įvedžiau kodą. Jie nušovė Wolinski, Cabu... Ta beprotybė truko 5 minutes... Pasislėpiau po savo stalu... Jie kuo puikiausiai kalbėjo prancūziškai. Sakė, kad yra iš „al Qaedos“, – pasakoja karikatūristas.

„The Telegraph“ žurnalistas Davuidas Blairas rašo, kad Paryžiuje siautėję ginkluoti vyrai išsiskyrė ypatingais kariniais gebėjimais.

„Jie elgėsi itin profesionaliai ir ramiai, o tai byloja apie puikų karinį pasirengimą.

Jie buvo puikiai pasirengę mirtinai užduočiai. Incidento vietoje darytose nuotraukose matomi du juodai vilkintys ir veidus baklavomis slepiantys vyrai. Abu buvo ginkluoti šturmo šautuvais AK47.

Vyrai mūvėjo karinio stiliaus batais, elgėsi ir atrodė kaip tikri kariai. Vienas iš vyrų vilkėjo smėlio spalvos amunicijos liemenę. Yra pranešimų, kad vienas iš užpuolikų su savimi turėjo ir granatsvaidį“, – sakė žurnalistas.

Pranešimai apie sprogimą

Praėjusios vos kelioms valandoms po kruvino išpuolio Paryžiuje paskelbta apie dar vieną incidentą.

Apie 15.45 Lietuvos laiku „The Telegraph“ pranešė, kad pasirodė pranešimai apie Prancūzijos sostinėje šalia vienos sinagogos sprogusį automobilį.

Kol kas neaišku, ar šis sprogimas susijęs su išpuoliu savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje.

Vėliau paaiškėjo, kad automobilis sprogo dėl techninio gedimo.

Žuvo mažiausiai 12 žmonių

Mažiausiai 12 žmonių, tarp jų du policininkai, žuvo trečiadienį, kai du Kalašnikovo automatais ir raketiniu granatsvaidžiu ginkluoti užpuolikai įsiveržė į Prancūzijos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją.

Prancūzijos ekonomistas, rašytojas ir žurnalistas
Foto: AP/Scanpix


Šaltiniai praneša, kad tarp žuvusiųjų yra Pranzūzijos ekonomistas, rašytojas ir žurnalistas Bernardas Maris, skelbia BBC.  

Šis išpuolis tapo daugiausiai žmonių gyvybių nusinešusia teroro ataka per pastaruosius 40 metų.

Vienas tyrimui artimas šaltinis sakė, kad du vyrai, „ginkluoti Kalašnikovo (automatu) ir raketiniu granatsvaidžiu“, šturmavo pastatą Paryžiaus centre ir kad „įvyko susišaudymas su apsaugininkais“.

Šaltinis pridūrė, kad po atakos užpuolikai pagrobė vieną automobilį ir sprukdami parbloškė vieną pėsčiąjį. Pasak jo, per ataką žuvo du policininkai.

Televizija iTELE citavo vieną liudininką, kuris esą stebėjo tą incidentą iš gretimo pastato sostinės centre.

„Maždaug prieš pusvalandį juodus gobtuvus užsimaukšlinę du vyrai įžengė į pastatą, ginkluoti kalašnikovais, – sakė televizijos pašnekovas Benoit Bringer. – Po kelių akimirkų išgirdome daug šūvių.“

Vienas Paryžiaus policijos profsąjungos pareigūnas sakė, kad tarp žuvusiųjų buvo bent vienas žurnalistas, o trys policininkai buvo sužeisti

Televizijos reportažuose matėsi tragedijos vietoje sutelktos stiprios policijos pajėgos, kulkomis suvarpyti langai ir neštuvais išnešami žmonės.

Pasak vieno policijos šaltinio, užpuolikai šaukė „Mes atkeršijome už Pranašą!“, turėdami omenyje musulmonų pranašą Muhammadą.

Vaizdo įraše, nufilmuotame vyro, tuo metu buvusio ant gretimo pastato stogo, girdima, kaip užpuolikai šaukia „Allahu Akbar“ („Dievas (visų) didesnis“) ir įnirtingai šaudo.

Kol kas neaišku, kas nutiko užpuolikams. Prancūzijos Vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve'as per surengtą spaudos konfrenciją sakė, kad išpuolyje dalyvavo ƒtrys nusikaltėliai.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as patvirtino, kad išpuolis „Charlie Hebdo“ redakcijoje yra teroro aktas ir kad šalyje „pastarosiomis savaitėmis“ buvo užkirstas kelias kelioms kitoms atakoms.

„Tai teroristinė ataka – dėl to nėra jokių abejonių“, – žurnalistams sakė F.Hollande'as, tuojau po to išpuolio atvykęs į tragedijos vietą.

Prezidentas pridūrė, kad buvo įvykdytas „nepaprastai barbariškas aktas“, taip pat sušaukė nepaprastąjį ministrų kabineto posėdį.

F.Hollande'as paragino laikytis „nacionalinės vienybės“, o vyriausybė Paryžiuje ir jo apylinkėse paskelbė aukščiausio laipsnio parengtį ir sustiprino saugumo priemones maldos namuose, parduotuvėse, žiniasklaidos biuruose bei transporto sistemoje.

„Charlie Hebdo“ pagarsėjo 2006 metų vasarį, kai perspausdino musulmonų pranašą Muhammadą (Muhamadą) vaizduojančią karikatūrą, iš pradžių paskelbtą Danijos dienraščio „Jyllands-Posten“. Tas žingsnis išprovokavo musulmonų įtūžį visame pasaulyje.

Satyrinio leidinio biuras jau buvo tapęs užpuolikų taikiniu 2011-ųjų lapkritį, kai į pastatą buvo mestas Molotovo kokteilis. Tas išpuolis buvo įvykdytas, kai savaitraštis paskelbė kitą Muhammado karikatūrą ir „pakoregavo“ vieno savo numerio pavadinimą – „Charia Hebdo“, turėdamas omenyje griežtą islamo teisę (šariatą).

Nors buvo paduotas į teismą dėl įtariamo antirasistinių įstatymų pažeidimo, „Charlie Hebdo“ toliau spausdino prieštaringai vertinamas pranašo karikatūras.

2012 metais buvo paskelbta apsinuoginusį Muhammadą vaizduojančią karikatūrą, kai keliose šalyse vyko protestai dėl Jungtinėse Valstijose sukurto mažo biudžeto filmo „Musulmonų nekaltumas“ (Innocence of Muslims), esą įžeidžiančio pranašą.

Per tuos neramumus Prancūzijos mokyklos, konsulatai ir kultūros centrai, veikiantys 20 musulmoniškų šalių, buvo trumpam uždaryti, baiminantis atsakomųjų atakų.

Leidinio redaktorius Stephane'as Charbonnier, kurį ne kartą buvo grasinta nužudyti, gyvena saugomas policijos.

Ši ataka buvo įvykdyta tą pačią dieną, kai vienas garsus prancūzų rašytojas išleido knygą, kurioje vaizduoja, kaip Prancūzijos prezidentu pirmąkart išrenkamas musulmonas.

„Charlie Hebdo“ šios savaitės numerio pirmajame puslapyje buvo paskelbta tos knygos autoriaus Michelio Houellebecqo (Mišelio Velbeko) nuotrauka. Jo naujausiame romane „Pasidavimas“ (Soumission) vaizduojama sukrečianti Prancūzijos netolimos ateities vizija: islamiška vyriausybė, moterys su skaromis ir šydais, Sorbonos universitetas pervardytas Paryžiaus Sorbonos islamo universitetu.

Daugelio nuomone, ta knyga atspindi didėjantį nerimą tarp Prancūzijos piliečių nemusulmonų dėl imigracijos ir didėjančios islamo įtakos visuomenėje.

Prancūzijoje – nauji išpuoliai
Kouachi brolių kaimynė rado ginklų arsenaląLeidiniui „The Globe and Mail“ pavyko surasti nukautų brolių teroristų kaimynę iš Tuniso. „Ji buvo susirūpinusi dėl visiškos tylos kaimynystėje ir girdėdavo tik kaip garsiai broliai meldžiasi. Ji pagalvojo, kad jie gali būti ekstremistai, todėl jos vyras su santechniko pagalba įsilaužė į kaimynų butą ir rado ginklų arsenalą. Broliai juos užtiko ir privertė pažadėti, kad šie nesikreips į policiją,“ - rašo leidinys. 
Neįvardijamas šaltinis AP teigė, kad iš žydų parduotuvės Paryžiuje buvo išvaduota 15 įkaitų. 
Košerinio maisto krautuvės užpuolikas televizijai tvirtino veiksmus derinęs su „Charlie Hebdo“ žurnalistų žudikaisKošerinio maisto krautuvės užpuolikas Amedy Coulibaly (Amedi Kulibali), kurį policija penktadienį vakare nukovė per įkaitų dramos atomazgą, televizijos stočiai BFMTV kiek anksčiau pareiškė, kad jis savo veiksmus „koordinavo“ su satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ žurnalistų žudikais ir kad jis esąs „Islamo valstybės“ narys.Tuo tarpu Cherifas Kouachi (Šerifas Kvaši), vienas iš dviejų brolių, kurie trečiadienį surengė žudynes Paryžiuje, o po dvi paras trukusių gaudynių penktadienį paėmė įkaitą, BFMTV tikino, kad jį finansavo Jemene veikianti „al Qaeda“ Arabijos pusiasalyje“ (AQAP). Abu broliai irgi buvo nukauti per policijos surengtą puolimą miestelyje į šiaurės rytus nuo Paryžiaus.
Į solidarumo mitingą Paryžiuje vyks ES, Britanijos, Italijos, Ispanijos lyderiaiEuropos Sąjungos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sekmadienį dalyvaus Paryžiuje solidarumo mitinge, rengiamame po išpuolio prieš satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją ir įkaitų dramos dviejose vietose – šiauriau Paryžiaus ir rytinėje sostinės dalyje – košerinėje parduotuvėje, pranešė penktadienį D.Tusko atstovas.„Prezidentas (D.)Tuskas gavo prezidento (Francois /Fransua) Hollande (Holando) kvietimą, ir jis vyks į Paryžių dalyvauti eisenoje“, – sakė jo atstovas Prebenas Aamannas (Prebenas Amanas).Apie dalyvavimą šiame mitinge jau pranešė ir kitų šalių lyderiai: Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy (Marianas Rachojus), Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas).Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi (Matėjas Rendzis) savo paskyroje tinkle „Twitter“ parašė: „aš būsiu su @FHollande Paryžiuje sekmadienį#JeSuisCharlie. Mes neleisime baimei pakeisti mus #Europe“.
Dar viena įkaitų drama Prancūzijoje – Monpeljė juvelyrinėje parduotuvėjeIš Monpeljė Prancūzijos pietuose pranešama apie vienoje juvelyrinėje parduotuvėje paimtus įkaitus.Ši žinia pasirodė po pranešimų apie įkaitų išlaisvinimą Paryžiuje ir miestelyje šiauriau sostinės.Kaip nurodoma tinklalapyje www.20minutes.fr, du žmonės tapo įkaitais Monpeljė centre esančioje juvelyrinėje; šį miesto rajoną apsupo policija.Žurnalistai spėja, kad mėginta apiplėšti parduotuvę, bet nepavykus, plėšikai nutarė paimti įkaitus.BBC praneša, kad įvykiai tarpusavy nesusiję. Daugiau - čia. 
Ispanijos premjeras Rajoy dalyvaus solidarumo mitinge ParyžiujeIspanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy dalyvaus sekmadienį Paryžiuje rengiamame mitinge, kuriuo norima parodyti solidarumą po islamistų išpuolio satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje.„Aš būsiu Paryžiuje sekmadienį, kad parodyčiau palaikymą prancūzams; Ispanija kartu su Prancūzija – prieš terorizmą ir už laisvę“, – parašė M.Rajoy savo paskyroje tinkle „Twitter“.Pasak jo atstovo, M. Rajoy į minėtą mitingą pakvietė Prancūzijos vyriausybė.
Izraelyje nerimaujama dėl teroristų puolimo PrancūzijojeIzraelis penktadienį išreiškė susirūpinimą dėl „teroro atakų“ Prancūzijoje, kur ginkluotas vyriškis įsiveržė į košerinių produktų parduotuvę po žudynių žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcijoje ir vienos policininkės nužudymo per kitą išpuolį.„Izraelis stebi situaciją Paryžiuje su susirūpinimu“, – sakė užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas (Avigdoras Libermanas).„Pastarąsias tris dienas vykstantis teroristinis puolimas yra ne tik prieš prancūzus ar prancūzų žydus, bet prieš visą laisvąjį pasaulį“, – pabrėžė jis.
Prancūzijoje žuvo keturi įkaitai per specialią policijos operaciją košerinių produktų parduotuvėjePer specialią policijos operaciją košerinių produktų parduotuvėje Paryžiuje žuvo penki žmonės: keturi įkaitai ir jų pagrobėjas, pranešė šaltinis saugumo pajėgose.Daugiau skaitykite - čia. 
Broliai teroristai nušauti, įkaitas išlaisvintasPrancūzijos komandosai penktadienį pradėjo šturmuoti pastatą, kuriame su įkaitais užsidarę yra redakcijos „Charlie Hebdo“ užpuolikai; girdėti sprogimai.Operacija vyksta prie spaustuvės mažame miestelyje į šiaurės rytus nuo Paryžiaus.Sujudo ir policininkai Paryžiuje prie košerinio maisto parduotuvės; matyti iš jos bėgantys įkaitai.Daugiau - čia. 
Įvykio vietą paliekantys žmonės apsipylė ašaromisLeparisien.fr praneša, jog neseniai evakuotas būrys žmonių, buvusių netoli užgrobtos parduotuvės esančiose įstaigose ir dėl pavojaus negalėjusių palikti patalpų. Tarp šių žmonių - tris valandas iš „Home Depot“ parduotuvės negalėję išeiti pirkėjai ir darbuotojai. Anot portalo, du parduotuvės darbuotojai, palikę pavojingą teritoriją, apsipylė ašaromis.
Viena Venseno parduotuvėje įkaite laikoma moteris sugebėjo paskambinti savo dukrai.Ji pasakė: Aš parduotuvėje, myliu tave. 
Pasirodo vis daugiau pranešimų, kad Prancūzijos pareigūnai buvo perspėti apie Saidą ir Cheriffą Kouachi dar prieš trečiadienio išpuolį „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Esą specialių perspėjimą jie buvo gavę ir iš Alžyro slaptųjų tarnybų.
F. Hollande'o susitikimas su A. Merkel atidėtasPrancūzijos prezidento Francois Hollande'o ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel susitikimas, planuotas sekmadieniui Strasbūre, atidėtas po virtinės išpuolių Paryžiuje, pranešė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas.
Paryžietė Diane leparisien.fr papasakojo per laimingą atsitiktinumą netapusi šeštąja įkaite. Moteris teigė apsipirkinėjusi „HyperCasher“ prieš pat išpuolį.„Buvau tik ką baigusi apsipirkimą. Kai išėjau, išgirdau labai garsų trenksmą. Pamaniau, kad įvyko avarija. Tada pamačiau bėgančius žmones. Pasislėpėme. Viena sekundė, ir būčiau likusi parduotuvės viduje", - teigė moteris.
AP praneša, kad policija, baimindamasi naujų atakų, įsakė uždaryti visas prie parduotuvės, kur vyksta įkaitų drama, įstaigas.
Vidaus reikalų ministras paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie du per išpuolį žuvusius žmones.
Paryžiaus gyventojai į Porte de Vincennes apylinkes suplūdo genami tiek smalsumo, tiek noro pasidalinti nuotraukomis ar vaizdo įrašais iš įvykio vietos. Paryžiaus policija ragina civilius nedelsiant pasišalinti iš šios teritorijos: tiek dėl pareigūnų darbo, tiek dėl pačių civilių saugumo.
Liudininkai praneša, jog evakuojama turistų pamėgta Trucadero aikštė Paryžiuje.
https://www.youtube.com/watch?v=O07jsHHytt4
Pranešama, jog Prancūzijos žandarmerijos pareigūnai keičia pozicijas Dammartin-en-Goële, kur įkaitą laiko įtariamieji „Charlie Hebdo“ išpuolio vykdytojai. Apie tai informuoja leparisien.fr.
RTL skelbia, kad per šaudynes parduotuvėje žuvo mažiausiai du žmonės. Kol kas ši informacija nepatvirtinta.
Paryžiaus mokyklų, esančių netoli incidento vietos, auklėtiniams uždrausta palikti patalpas.
Paryžiaus parduotuvėje įkaitais paimti mažiausiai 5 žmonės, praneša lefigaro.fr.
https://twitter.com/Kannu_Y/status/553534433291022336
https://twitter.com/Dftnkvn/status/553530212202590208
Apie 13 val. Paryžiuje vėl aidėjo šūviai, remdamasis AFP praneša portalas lefigaro.fr.Daugiau – čia.
https://www.youtube.com/watch?v=t4IHqn61FVE
Evakuoti netoli įvykio vietos esančios mokyklos auklėtiniai. Jie išvežti su pareigūnų palyda.https://twitter.com/Lukijuli/status/553527028352561152
Pasirodė pirmosios versijos apie įkaito tapatybę. Lefigaro.fr skelbia, kad tai gali būti Création Tendance Découverte įmonės darbuotojas Michelis Catalano. Jo artimieji esą iš jo nieko negirdėjo nuo penktadienio ryto.
Pranešama, kad derybininkams pavyko sutarti su įtariamaisiais, jog būtų leista evakuoti netoliese esančią mokyklą. 
AP praneša gavusi policininko patvirtinimą, kad jau pavyko telefonu susisiekti su įkaitais paėmusias įtariamaisias.
D. Tuskas: ataka Paryžiuje pademonstravo būtinybę dalytis duomenimis apie lėktuvų keleiviusPražūtingas išpuolis prieš vieną satyrinį savaitraštį Paryžiuje pabrėžė būtinybę dalytis duomenimis apie oro bendrovių keleivius, nors tokį žingsnį blokavo Europos Parlamentas, penktadienį pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas. D.Tuskas sakė žurnalistams Rygoje, kad ateinančią savaitę ragins Europos Parlamentą paspartinti svarstymus dėl pasiūlymo, kad policija ir žvalgybos agentūros galėtų prieiti prie duomenų apie keleivius, per pastaruosius kelerius metus skraidžiusius Europos Sąjungos (ES) viduje arba už Bendrijos ribų. „Tikiuosi, kad tai gali padėti aptikti keliaujančius pavojingus žmones. Tai labai svarbu, ypač po tragiškos atakos Paryžiuje“, – pabrėžė D.Tuskas. Europos Komisija, 28 šalių bloko aukščiausioji vykdomosios valdžios institucija, pasiūlė šią priemonę, galinčią padėti kovoti su terorizmu ir nusikalstamumu, bet Europos Parlamento pilietinių teisių komitetas blokavo jį, susirūpinęs dėl galimų privatumo pažeidimų.
Policijos pareigūnai tragediją „Charlie Nebdo“ redakcijoje oficialiai sieja su policijos pareigūnės nužudymu Paryžiaus pietvakarinėje dalyje ketvirtadienio rytą.
Henry Dunanto mokykloje užsirakinę apie 200 vaikų. Jų amžius – nuo 3 iki 10 metų. Pasak BBC, vaikai dainuoja, kad išliktų ramūs.
Operacijai vadovauja labai patyręs pareigūnas. Kaip skelbia lefigaro.fr, apsiausčiai vadovauja generolas Denisas Favier, 1994 m. sėkmingai vadovavęs užgrobto „Airbus“ lėktuvo keleivių išlaisvinimo operacijai.
Nepatvirtintais duomenimis, paimta įkaitė moteris. Manoma, kad įtariami teroristai įžengdami į spaustuvės teritoriją apsimetė esantys policininkai.
Portalas europe1.fr skelbia interviu su prancūzu, kuris tvirtina, kad broliai užgrobė būtent jo automobilį.Daugiau – čia.
Somalio „Shebab“ ir „Islamo valstybės“ kovotojai giria „didvyriškas“ žudynes „Charlie Hebdo“ redakcijoje.Plačiau...
Lefigaro.fr skelbia, esą derybos tarp teisėsaugos ir teroristų dar neprasidėjo. Tačiau prancūzų teisėsaugai keliamas uždavinys brolius sulaikyti gyvus. Pareigūnai esą abejoja, ar teroristai sutiks pasiduoti be kovos.
ES surengs viršūnių susitikimą kovos su terorizmu klausimams aptartiArtėjančiame Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime vasario 12 dieną bus tariamasi, kaip sustiprinti kovą su terorizmu po kruvinos islamistų atakos Paryžiuje prieš vieną satyrinį leidinį, penktadienį nurodė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas. „Ketinu panaudoti susitikimą ... vasario 12 dieną, kad plačiau aptartume, kokį atsaką ES gali pateikti tokiems iššūkiams“ po „barbariškų atakų Paryžiuje“, D.Tuskas sakė Rygoje.
Kaip praneša leparisien.fr, į įvykio vietą atvyko medikai: miestelyje pastebėtas žandarmerijos lydimas greitosios pagalbos ekipažas.
Lepoint.fr skelbia, esą trečiadienį Paryžiuje šaudęs ir policininkę mirtinai sužeidęs asmuo ir broliai Kouachi priklauso tai pačiai džihadistų grupuotei. Šie duomenys kol kas nepatvirtinti.
Paryžiaus pagrindinis oro uostas uždarė du takus dėl įtariamų teroristų gaudyniųPagrindinis Paryžiaus oro uostas penktadienį uždarė du takus, netoliese vykstant policijos operacijai, per kurią buvo užspeisti du įtariamieji, siejami su islamistų išpuoliu Paryžiuje, nusinešusiu 12 žmonių gyvybių.Mažiausiai trys sraigtasparniai skraidė virš Damarten an Goelio miestelio, esančio netoli Charles'io de Gaulle'o oro uosto.Oro uostas uždraudė tūpti lėktuvams dviejuose takuose, kad nebūtų trukdoma policijos operacijai, sakė vienas jo atstovas.Taip pat buvo uždarytos aplinkinės mokyklos.
Prancūzijos vyriausybė „beveik įsitikinusi“, kad pavyko užspeisti įtariamuosiusPrancūzijos vyriausybė pareiškė, kad beveik neabejotina, jog saugumo pajėgoms pavyko surasti du pagrindinius įtariamuosius, siejamus su ataka prieš satyrinį leidinį „Charlie Hebdo“, kurie buvo užspeisti vienoje lengvosios pramonės įmonėje į šiaurės rytus nuo sostinės, o policijos šaltiniai anksčiau nurodė, kad bėgliai paėmė įkaitų.„Esame beveik įsitikinę, kad tie du asmenys užspeisti tame pastate“, – Vidaus reikalų ministerijos atstovas Pierre-Henry Brandet penktadienį sakė televizijai iTELE.
D. Grybauskaitė pasirašė užuojautų knygoje Prancūzijos ambasadojePagerbdama teroristinio išpuolio Prancūzijoje aukas, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė šios šalies ambasados užuojautų knygoje. Savo ir Lietuvos vardu šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą visiems Prancūzijos žmonėms šią skausmo ir netekties valandą. Prezidentė griežtai pasmerkė mirtiną išpuolį prieš „Charlie Hebdo" žurnalo redakciją Paryžiuje ir pabrėžė, jog smurtas ir prievarta niekuomet nenutildys laisvo žodžio ir nesutryps demokratinių vertybių.  Reikšdama solidarumą su Prancūzijos žmonėmis ir žurnalistais visame pasaulyje, valstybės vadovė užuojautų knygoje prancūziškai pieštuku įrašė „Nous sommes tous Charlie aujourd‘hui" - „šiandien mes visi esame Charlie".  
Ligoninėse, esančiose netoli miestelio, kur vyksta apsiaustis, padidinta parengtis, praneša lefigaro.fr.
Prancūzija kariauja su terorizmu, o ne su religija, sako premjerasPrancūzija kariauja su terorizmu, o ne su religija, penktadienį sakė premjeras Manuelis Vallsas, policijai netoli Paryžiaus užspeitus du įtariamus atakos žurnalo redakcijoje vykdytojus islamistus.„Mes kariaujame su terorizmu. Nekariaujame su religija, su civilizacija“, – sakė M.Vallsas.Prancūzija šiuo metu išgyvena šoką dėl trečiadienio atakos Paryžiuje, kai du broliai, kurie šaukė islamistinius šūkius, satyrinio žurnalo redakcijoje išžudė 12 žmonių.
Pasirodė liudininkas, kuris ketvirtadienio rytą teigia susidūręs su broliais Kouachi, rašo lefigaro.fr. „Susidūriau su vienu iš teroristų, padaviau jam ranką ir pasisveikinau", - pasakoja vyriškis. Anot jo, įtariamas žudikas atsakė: „Pone, mes nežudome civilių“.
Pareigūnai kreipėsi į žurnalistus, kad šie nepateiktų išsamios informacijos apie teisėsagos pajėgų užimamas pozicijas, mat tuo gali pasinaudoti teroristai.
„The Telegraph“ praneša, kad žiniasklaidai nurodyta pasitraukti toliau nuo incidento vietos – prie kalvos, esančios už kelių kilometrų nuo pramoninio komplekso. Dėl tiršto rūko labai sunku ką nors įžiūrėti, matomumas siekia ne daugiau 300 metrų. Skelbiama, kad dramos baigties laukia daugiau nei šimtas žurnalistų.Policijos pareigūnai intensyviai dirba, į vietą atvažiuoja vis daugiau policijos automobilių, kaukia sirenos, ribojamas eismas N2 kelyje. Diena kaip reta bjauri – šlapia, lyja, pučia smarkus vėjas.
Pranešama, kad keturi per skerdynes „Charlie Hebdo“ redakcijoje sužeisti žmonės išlieka sunkios būklės, bet jų gyvybei pavojus nebegresia. Tai patvirtino vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve'as.
Kituose kimplekso, kur vyksta įkaitų drama, pastatuose esantiems žmonėms įskakyta likti viduje ir nesiartinti prie langų.
Prancūzijos policija vykdo operaciją, siekdama „neutralizuoti“ du įtariamuosius, siejamus su 12 žmonių gyvybių nusinešusiu išpuoliu Paryžiuje prieš satyrinį savaitraštį „Charlie Hebdo“, penktadienį pranešė vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as.„Vyksta operacija, per kurią siekiama neutralizuoti prieš dvi dienas įvykdytos bailios atakos vykdytojus“, – ministras sakė duodamas interviu televizijai.Policijos automobiliai apsupo Damarten an Goelio miestelį, kuriame pasislėpė bėgliai, esą paėmę mažiausiai vieną įkaitą.
Lefigaro.fr skelbia, kad identifikuotas trečiadienį Paryžiuje šaudęs asmuo. Du jo artimieji sulaikyti.
Naujausiais prancūzų žiniasklaidos duomenimis, įkaitu paimtas vienas žmogus.
Įtariamas atakos Paryžiuje vykdytojas Jemene buvo susitikęs su dabar jau mirusiu „al Qaeda“ pamokslininkuVienas iš dviejų brolių, įtariamų įvykdžius kruviną ataką prancūzų satyrinio savaitraščio redakcijoje, 2011 metais lankėsi Jemene, kur susitiko su dabar jau mirusiu „al Qaeda“ pamokslininku Anwaru al Awlaki, penktadienį sakė aukšto rango šaltinis Jemeno žvalgyboje.Pasak šaltinio, Saidas Kouachi 2011 metais kelis mėnesius buvo Jemene, kaip užsienietis, atvykęs religinėms studijoms, tačiau nėra patvirtintos informacijos apie tai, ar jį mokė „al Qaeda“ Arabijos pusiasalyje“ (AQAP) – vienas aktyviausių „Al Qaeda“ padalinių.
Lefigaro.fr skelbia, esą įkaitui galbūt pavyko pabėgti. Tačiau tai gali būti tik spėlionės.
Socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtos nuotraukos iš įvykio vietos: įmonės Dammartin-en-Goële gyvenvietėje, kur vyksta įkaitų drama. Šias nuotraukas viešina portalo lepoint.fr žurnalistas Olivier Perou.
Dammartin-en-Goële licėjaus moksleiviams nurodyta nekelti kojos iš mokyklos. Apie tai lefigaro.fr pranešė vienas licėjaus auklėtinis. Pamokos licėjuje nevyksta, nurodyta nesiartinti prie langų.
Lefigaro.fr praneša, jog specialiosios pajėgos šturmo kol kas nepradeda. Remdamasis šaltiniais teisėsaugoje, portalas taip pat neigia kai kur pasirodžiusias žinias, kad įkaitai du, o vienas iš jų yra sužeistas. Anot portalo šaltinių, teroristai turi vieną įkaitą, kuris sužeidimų nėra patyręs.
Kaip skelbia „Le Figaro“, su įtariamaisiais vyksta derybos.Per susišaudymą, kuriame panaudoti Kalašnikovo automatiniai šautuvai, pirminiais duomenimis žuvo du žmonės, o 20 buvo sužeisti, tačiau ši informacija dar nepatvirtina. Henry Samuelis praneša: „Prieš paimdami įkaitų, įtariamieji broliai iš vienos moters pavogė automobilį „Peugeot 206“. Ji juos ir įdavė policijos pareigūnams“.Skelbiama, kad įkaitai gali būtų laikomi spaustuvės CTD patalpose.„Kol kas negalima tiksliai pasakyti, kiek viduje yra žmonių“, – AFP sakė policijos šaltinis.
Kol kas neaišku, kiek žmonių buvo paimti įkaitais, sakė policijos šaltinis, artimas šiam tyrimui.Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve'as atskirai patvirtino, kad policijos operacija vyksta miestelyje, esančiame už maždaug 40 km nuo vietos, kurioje policija medžiojo tuos du įtariamuosius ketvirtadienį.„Operacija šiuo metu vyksta Damarten an Goelyje, kur mobilizuojamos visos tarnybos toje zonoje“, – sakė B.Cazeneuve'asJis pridūrė, jog tolesnės operacijos bus vykdomos „ateinančiomis valandomis, ateinančiomis minutėmis“.
Pasirodo vis daugiau pranešimų, kad paimtas vienas įkaitas. Pareigūnai oficialios informacijos apie įkaitų skaičių kol kas neteikia.
Prancūzijoje vėl aidi šūviai. Kaip praneša lefigaro.fr, didelis susišaudymas fiksuojamas Seine-et-Marne regione, netoli Roissy oro uosto.Daugiau – čia.
Prancūzija pasiuntė elitines pajėgas ieškoti įtariamų „Charlie Hebdo“ užpuolikų
JAV brolius buvo įtraukusi į juodąjį sąrašąVienas aukšto rango JAV administracijos pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP, kad vienas iš dviejų brolių, kaip manoma, buvo apmokytas tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ stovykloje Jemene, o kitas šaltinis sakė, kad jie abu „ne vienerius metus“ buvo įtraukti į JAV įtariamų teroristų sąrašą.Broliai Jungtinėse Valstijose buvo įtraukti į asmenų, kuriems draudžiama keliauti lėktuvais, sąrašą, todėl jie negalėjo atskristi į JAV, sakė pareigūnai.
Po šaudymo „Charlie Hebdo“ redakcijoje puolamos mečetėsPrancūzijos vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve teigia, jog „kol kas“ nėra jokio ryšio tarp išpuolio „Charlie Hebdo“ redakcijoje ir ketvirtadienio rytą Montruže nušautos policininkės, praneša „Euronews“.Spaudos konferencijoje jis sakė, kad grėsmės lygis Prancūzijoje vis dar „labai aukštas“, policija toliau ieško už išpuolį atsakingų nusikaltėlių, tačiau įspėjo: „keliamas pavojus religinėms vietoms ar priešiškos demonstracijos prieš Prancūzijos žmones dėl jų kilmės ar religijos nebus toleruojami“.Keliose vietose buvo pranešama apie išpuolius prieš mečetes bei vieną sprogimą netoli maldos namų.Le Mano mieste į vienos mečetės kiemą buvo įsviestos kelios mokomosios granatos. Viena iš jų sprogo, bet nukentėjusių nėra. Policija pastatą aptvėrė. Vietiniai pareigūnai tokius išpuolius vadina „nusikaltimais“.
JAV prezidentas B. Obama aplankė Prancūzijos ambasadąJAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį aplankė Prancūzijos ambasadą Vašingtone, pagerbdamas 12 žmonių, žuvusių per islamistų ataką prieš satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ būstinę Paryžiuje.B.Obama, parskridęs po kelionės Arizonos mieste Finikse, pasirašė ambasados užuojautų knygoje dėl trečiadienį įvykdytos atakos Prancūzijos sostinėje, po kurios buvo pradėta didžiulė saugumo pajėgų operacija, ieškant dviejų įtariamų užpuolikų.
Per naktį nepavyko sučiupti įtariamųjų.
Corcy mieste – kratos, blokuojami keliai Lefigaro.fr praneša, esą teisėsauga šukuoja butus Corcy mieste, esančiame netoli vietos, kur ryte pastebėti įtariamieji, netoliese taip pat blokuojami keliai. Portalas cituoja liudininką, anot kurio, šukuojami miesto butai ir namai.
Po išpuolio Paryžiuje ES parengs naujus pasiūlymus kovai su terorizmuPo išpuolio Paryžiuje Europos Komisija per ateinančias savaites paruoš naujus pasiūlymus, kaip kovoti su terorizmu, žada Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris, skelbia „EUbusiness“.Plačiau skaitykite čia. 
Ginkluotas vyras bandė patekti į dar vieno leidinio redakcijąKaip pranešė lefigaro.fr, ketvirtadienį, tarp 11 ir 12 val. vietos laiku, ginkluotas vyriškis bandė įsibrauti į leidinio „Valeurs Actuelles“ redakciją. Skelbiama, esą pareigūnai jį sulaikė mėginantį išlaužti duris atsuktuvu. Vyriškis buvo sulaikytas prie pastato būdėjusių pareigūnų. Pranešama, kad jis buvo pasiruošęs pabėgimui: esą tai liudija faktas, jog jis buvo išėmęs savo išmaniojo telefono bateriją, kad jo judėjimo nebūtų galima sekti pasitelkiant ryšio sistemas. Įtariamasis, anot lefigaro.fr, kilęs iš Belgijos. Vyriškis suimtas.
„The Telegraph“ praneša, kad miškuose prie Viler-Kotrė gyvenvietės pastebėti du ginkluoti asmenys.  Daugiau – čia.
Prancūzijos prokurorai ketvirtadienio išpuolį prieš policininkę laiko teroro aktuĮvykį Paryžiaus pietiniame priemiestyje, per kurį ketvirtadienį ginkluotas užpuolikas mirtinai sužeidė vieną policijos pareigūnę, svarstys teroristinių nusikaltimų bylas nagrinėjantys teisėjai, pranešė prokurorai.Toks sprendimas priimtas, „atsižvelgiant į dabartinį kontekstą“ po išpuolio satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcijoje, kur ginkluoti islamistai nušovė 12 žmonių, nurodoma prokuratūros pareiškime, kuriame taip pat pabrėžiama, jog kol kas ryšio tarp šių dviejų incidentų nenustatyta.
Britanija sustiprino sienų apsaugąDidžiosios Britanijos vyriausybė ketvirtadienį paskelbė sustiprinusi šalies sienų saugumą, įskaitant uostų ir jos sienos kontrolės postų Prancūzijos teritorijoje apsaugą, reaguodama į Paryžiuje įvykdytą kruviną ataką prieš satyrinio dienraščio „Charlie Hebdo“ biurą.Premjero Davido Camerono atstovė sakė, kad papildomos saugumo priemonės nėra pagrįstos kokiais nors konkrečiais žvalgybos duomenimis ir kad neplanuojama padidinti šalyje saugumo parengties lygio, kuris jau dabar yra antras aukščiausias.„Prevenciškai sustiprinome sienų saugumą, – atstovė sakė žurnalistams. – Pavyzdžiui, uostuose žmonės susidurs su dažnesnėmis automobilių ir sunkvežimių patikromis; šiek tiek dažniau bus skenuojami kroviniai. Jie taip pat matys pastebimai padidėjusį (saugumo pareigūnų) buvimą.“Premjero atstovė pridūrė, kad saugumo priemonės, be kita ko, bus sustiprintos Britanijos patikros postuose Prancūzijos Kalė uoste ir traukinių „Eurostar“ terminale Paryžiuje.Pasak jos, Britanija taip pasiuntė į Prancūziją policijos kovos su terorizmu ekspertų.
Paryžiuje sustiprintas saugumas. Pasklidus žiniai, jog du įtariamieji šauliai galimai juda sostinės kryptimi, sustiprintos teisėsaugos pajėgos ties įvažiavimais į miestą, praneša lefigaro.fr.
Prancūzija tylos minute pagerbė išpuolio prieš „Charlie Hedo“ aukasPrancūzija ketvirtadienį pagerbė tylos minute 12 žmonių, nužudytų per islamistų išpuolį, kurio taikiniu tapo satyrinis savaitraštis, neretai išspausdindavęs musulmonų pasipiktinimą sukeldavusių karikatūrų.Vidurdienį vietos (13 val. Lietuvos) lauku žmonių minios stovėjo aikštėse, mokyklose ir prie valstybinių institucijų pastatų, gaudžiant Paryžiaus Švč.Dievo Motinos katedros ir kitų šalies bažnyčių varpams.
Islamistų atakos taikiniu tapusio savaitraščio „Charlie Hebdo“ naujas numeris išeis ateinančią savaitę.Plačiau... 
Popiežius aukojo gedulingas mišias už išpuolio Paryžiuje aukasPopiežius Pranciškus ketvirtadienį aukojo gedulingas mišias už 12 žmonių, nužudytų per islamistų išpuolį Prancūzijos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ būstinėje Paryžiuje.„Ši teroro ataka Paryžiuje kelia minčių apie didelį žiaurumą, žmonių žiaurumą; didelį terorizmą – tiek izoliuotą terorizmą, tiek valstybių terorizmą“, – Vatikano radijas citavo 78 metų argentinietį pontifiką.„Meldžiamės už šio žiaurumo aukas, kurių tiek daug. Taip pat meldžiamės už tokio žiaurumo vykdytojus – kad Viešpats galėtų pakeisti jų širdis“, – pridūrė jis.Po rytinių pamaldų koplyčioje Vatikane esančioje Šv.Mortos rezidencijoje, kurioje gyvena popiežius, Pranciškus savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė žymą #PrayersForParis (Maldos už Paryžių).Katalikų Bažnyčios vadovas anksčiau griežtai pasmerkė „šiurpią ataką“ prieš satyrinį leidinį, ragindamas „priešintis visomis priemonėmis neapykantai ir visų pavidalų fiziniam bei moraliniam smurtui, kuris griauna žmonių gyvenimą arba pažeidžia žmogaus orumą“.
Prancūzijos islamiškos organizacijos ragina musulmonus pasmerkti terorizmąPagrindinės Prancūzijos islamiškos organizacijos ketvirtadienį paragino šalies musulmonus pagerbti tylos minute žudynių satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje aukas, o šalies imamus – pasmerkti terorizmą. Organizacijos ragina „Prancūzijos piliečius musulmonus šiandien vidurdienį (13 val. Lietuvos laiku), kartu su visa šalimi pagerbti tylos minute terorizmo aukų atminimą“.
Musulmonų maldos vietos tapo išpuolių taikiniaisDviejuose Prancūzijos miestuose musulmonų maldos vietos tapo išpuolių taikiniais praeitą naktį, tačiau žmonės per juos nenukentėjo, ketvirtadienį pranešė prokurorai.Tuojau po vidurnakčio trys kurtinamosios granatos buvo sviestos į vieną mečetę Le Mano mieste į vakarus nuo Paryžiaus, o Por la Nuvelio miestelyje netoli pietinio Narbono miesto viena musulmonų maldų salė buvo apšaudyta pasibaigus vakarinėms pamaldoms.
ES pagerbė išpuolio prieš „Charlie Hebdo“ aukas tylos minute ir nuleistomis vėliavomisEuropos Sąjungos (ES) vėliavos ketvirtadienį buvo nuleistos iki pusės stiebo, o Bendrijos lyderiai pagerbė tylos minute 12 žmonių, žuvusių per islamistų ataką prieš satyrinį savaitraštį „Charlie Hebdo“ Paryžiuje.Briuselyje 10 val. 45 min. vietos (11 val. 45 min. Lietuvos) laiku Europos Parlamento nariai ir darbuotojai susirinko prie pastato per lietų, siekdami „parodyti savo solidarumą“ su Prancūzija, sakė parlamento pirmininkas Martinas Schulzas.ES komisarai kartu su Latvijos vyriausybės nariais atskirai pagerbė to išpuolio aukas tylos minute per susitikimą Rygoje, žymintį Latvijos pirmininkavimo Bendrijai ateinančius šešis mėnesius pradžią.Europos Komisija, 28 nares turinčios ES aukščiausioji vykdomosios valdžios institucija, taip pat paskelbė, kad darbas jos biuruose Briuselio centre bus sustabdytas vidurdienį (13 val. Lietuvos laiku), reiškiant pagarbą.Europos Vadovų Tarybos vadovas Donaldas Tuskas irgi sakė pakvietęs savo darbuotojus pagerbti atakos Paryžiuje aukas tylos minute.Gedint dėl tų žudynių, Bendrijos vėliavos ant ES pastatų buvo nuleistos iki pusės stiebo.
„Le parisien“ praneša, esą galimai nustatyta dviejų įtariamųjų „Charlie Hebdo“ šaulių buvimo vieta.Daugiau – čia.
Ispanija padidino terorizmo grėsmės lygįPo išpuolio Paryžiuje Ispanijos valdžia padidino terorizmo grėsmės lygį. Pranešama, kad imamasi didesnių saugumo priemonių svarbiausiuose strateginiuose objektuose. Tačiau Ispanijos vidaus reikalų ministras pabrėžia, jog kol kas nėra pagrindo manyti, kad šaliai iškilusi tiesioginė terorizmo grėsmė. Trečiadienį Ispanijos žiniasklaidos grupės, leidžiančios labiausiai šalyje skaitomą laikraštį „El Pais“, tarnautojai buvo evakuoti iš biuro Madride, kai buvo gautas įtartinas paketas su laidais, praėjus dviem valandoms nuo išpuolio satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje. Pareigūnams patikrinus paaiškėjo, kad paketas yra nepavojingas.
Netoli mečetės Rytų Prancūzijoje nugriaudėjo sprogimas.
Paryžiaus priemiestyje per išpuolį prieš policiją sužeisti du žmonės.
Prancūzijos vėliavos perrištos juodu kaspinu – gedima išpuolio aukų.AP/Scanpix nuotr.
Paryžiaus pietinėje dalyje ketvirtadienį šūviais sužeisti du policininkai. Policijos duomenimis, į pareigūnus šovęs asmuo suimtas. Jis buvo su neperšaunama liemene, skelbia žiniasklaida.Kol kas nežinoma, ar šis incidentas susijęs su išpuoliu prieš satyrinio laikraščio "Charlie Hebdo" redakciją trečiadienį.
Vilniuje prie Prancūzijos ambasados vyks solidarumo akcijaIšpuolis Paryžiuje ne tik pražudė nekaltus žmones, bet ir buvo ataka prieš žiniasklaidos laisvę, kuri yra pamatinė vertybė demokratinėse visuomenėse, tokiose kaip Prancūzija ir Lietuva.  Todėl Lietuvoje žurnalistai ėmėsi iniciatyvos išreikšti solidarumą su žuvusiais, nukentėjusiais ir žodžio laisvės prasmę suprantančiais žmonėmis. „Turime pareigą ginti žodžio laisvę ir parodyti solidarumą, tik tuomet galime patys tikėtis solidarumo“, - rašoma kvietime ketvirtadienį susitikti prie Prancūzijos ambasados 12 val. į solidarumo akciją „Aš esu Charlie“. 
Šaltiniai: sulaikė dar 7 asmenisSeptyni asmenys buvo sulaikyti ieškant įtariamųjų brolių, ketvirtadienį pranešė vienas teismų šaltinis.  Patvirtindamas ankstesnius premjero Manuelio Vallso komentarus, šaltinis, nesutikęs viešinti savo vardo, sakė, kad minėtiems broliams artimi vyrai ir moterys šiuo metu apklausiami policijos. Šaltinis nenurodė, kur buvo sulaikyti tie žmonės.
Teroristai šaukė aukų vardusNusikaltėliai, surengę išpuolį prancūzų žurnalo redakcijoje Paryžiuje, tiksliai žinojo, ką reikia sunaikinti. Išpuolio aukomis tapo 12 žmonių, dar 11 buvo sužeisti, jie gydomi ligoninėje. „Sky News“ žurnalistai iš liudininkų sužinojo, kas iš visų nužudytųjų tik keturi teroristų iš anksto buvo pasirinkti taikiniais.Prieš sušaudydami aukas, teroristai juos šaukė vardais – norėjo būti tikri, kad žus tikrai tie asmenys, kurie ir turėtų, skelbia „Sky News“. Visi keturi teroristų taikiniais pasirinkti žmonės buvo žurnalo karikatūristai. Tai 80 metų George Wolinsky, 47 metų vyriausiasis redaktorius Stephane Charbonnier, 58 metų Bernard Verlhac ir 76 metų Jeanas Cabu.
Suėmė daugiau asmenųPrancūzijos premjeras Manuelis Vallsas patvirtino, kad naktį per nusikaltėlių medžioklę sulaikyta daugiau asmenų, nors pagrindiniai du įtariamieji vis dar nesuimti. 
Sulaikytas įtariamasis ginasi esąs ne prie koSulaukytas 18-etis H. Mouradas, kaip vėliau paaiškėjo, vakare pats atėjo į policijos nuovadą Šarlevil – Mezjerė ir pasidavė, kai spaudoje pasirodė jo pavardė. „Reuters“ duomenimis, jis gyvena Reimse.Jaunas vyras policijai pareiškė esąs nekaltas, tvirtindamas, kad atakos metu buvo licėjuje. Televizijos „iTele“ teigimu, jo alibi patvirtino pažįstami. Nepaisant to, H. Mouradas tebėra sulaikytas. 
Prancūzijoje skelbiamas trijų dienų gedulas.
SkyNews praneša, kad įtariamieji gali būti susiję su teroristų grupe iš Jemeno. 
Pranešama, kad policijai pasidavė jauniausias įtariamasis – 18-etis Hamydas Mouradas. Kitų dviejų įtariamųjų – brolių  Cherifo ir Saido Kouachi – išplatintos nuotraukos. AFP nuotr.
Pranešama, jog Reimse buvo šturmuotas butas daugiabutyje, kurį porą valandų buvo apsupę policijos pareigūnai. Informacijos apie sulaikytus ar nukautus asmenis nėra. 
Apie 2 val. vietos laiku paskelbta, kad policija pradėjo dar vieną operaciją - vykdomas reidas Šiaurės Prancūzijoje esančiame mieste Šarlevilyje-Mezjere.
Reimse esančių Prancūzijos žurnalistų teigimu, policijos pajėgos ėmė skirstytis. Oficialios informacijos apie suimtus ar nukautus asmenis nepateikiama. 
„NBC News" skelbia, jog per policijos operaciją Reimse suimti du asmenys, trečias - nukautas. 
Ketvirtadienio naktį Prancūzijos žiniasklaida skelbia, kad policijos pareigūnai rengiasi šturmui Reimse, esančiame už 100 mylių nuo Paryžiaus.
Identifikuotų asmenų ieško milžiniškos policijos pajėgos - Paryžiaus gatvėse šiuo metu paieškos operacijoje dalyvauja per 800 pareigūnų. Pranešama, jog į pagalbą atskubėjo ir kariai.
Identifikuoti trys užpuolikai Pasak Prancūzijos dienraščio „Le Monde“, policija jau identifikavo tris užpuolikus, surengusius teroro aktą „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Jų tapatybės dar neviešinamos. Skelbiama, jog jų amžius yra 18, 32 ir 34 metai. Vienas iš įtariamųjų gali būti kilęs iš Reimso, esančio už maždaug 100 mylių nuo Paryžiaus.
JT Saugumo Taryba pasmerkė teroro aktą ParyžiujeJT Saugumo Taryba trečiadienį griežtai pasmerkė 12 žmonių pražudžiusį „barbarišką ir bailų teroro aktą“ Paryžiuje prieš prancūzų savaitraštį „Charlie Hebdo“.„Saugumo Tarybos narės griežtai smerkia šį netoleruotiną teroro aktą, kuriuo taikyta į žurnalistus ir laikraštį“, – sakoma 15 šalių narių Tarybos pareiškime.
Dešimtys tūkstančių žmonių Europoje renkasi į demonstracijasPlačiauskaitykite čia. 
Prancūzijoje skelbiamas gedulasPrancūzijos prezidentas Francois Hollande'as trečiadienį kalbėdamas per spaudos konferenciją paskelbė, jog ketviradienį visoje šalyje skelbiamas gedulas. 
JT Saugumo Taryba pasmerkė teroro aktą JT Saugumo Taryba trečiadienį griežtai pasmerkė 12 žmonių pražudžiusį „barbarišką ir bailų teroro aktą“ Paryžiuje prieš prancūzų savaitraštį „Charlie Hebdo“.„Saugumo Tarybos narės griežtai smerkia šį netoleruotiną teroro aktą, kuriuo taikyta į žurnalistus ir laikraštį“, – sakoma 15 šalių narių Tarybos pareiškime.
Kataras pasmerkė kruviną išpuolį Kataras trečiadienį „griežtai“ pasmerkė įtariamų ginkluotų islamistų išpuolį Paryžiaus savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje, kur žuvo 12 žmonių.„Tokie veiksmai prieš beginklius civilius gyventojus prieštarauja visiems moralės principams ir žmogiškosioms vertybėms“, – sakoma Kataro užsienio reikalų ministerijos pareiškime.Doha, kuri yra kaltinama radikalių islamistų grupuočių tokiose arabų šalyse kaip Libija ir Sirija rėmimu, išreiškė užuojautą Prancūzijos vyriausybei ir aukų artimiesiems.
JT vadovas Ban Ki-moonas: tai buvo siaubingas, nepateisinamas ir šaltakraujis nusikaltimasJungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas trečiadienį pasmerkė „siaubingą“ išpuolį prieš prancūzų satyrinį savaitraštį „Charlie Hebdo“ kaip ataką prieš žiniasklaidą ir žodžio laisvę.„Tai buvo siaubingas, nepateisinamas ir šaltakraujis nusikaltimas. Tiesioginė ataka prieš kertinį demokratijos akmenį, prieš žiniasklaidą ir žodžio laisvę“, – sakė Ban Ki-moonas žurnalistams JT būstinėje.Dvylikos asmenų, tarp kurių buvo ir leidinio redaktorius Stephane'as Charbonnier bei trys karikatūristai, gyvybes atėmė ginkluoti banditai, įsiveržę į šio leidinio redakciją Paryžiuje ir ėmę šaudyti, šaukdami „Allahu Akbar“ („Dievas (visų) didesnis“).„Mes esame su Prancūzijos žmonėmis ir vyriausybe“, – sakė Ban Ki-moonas, reikšdamas užuojautą aukų artimiesiems.„Šia siaubinga ataka siekiama skaldyti. Neturime pakliūti į šiuos spąstus“, – pridūrė jis.„Laikas solidarumui visame pasaulyje. Turime stipriai stovėti už žodžio laisvę ir toleranciją, prieš skaldymo bei neapykantos jėgas“, – pažymėjo JT lyderis.Dabartinis išpuolis surengtas tokiu metu, kai Prancūzijos ir kitose Europos sostinėse yra sustiprėję nuogąstavimai dėl galimų nelauktų pasekmių iš karų Irake ir Sirijoje, kur šimtai europiečių stojo radikaliosios grupuotės „Islamo valstybė“ gretas.
Islamo centras Egipte smerkia išpuolį Egipto universitete veikiantis „al Azhar“, vienas prestižiškiausių sunizmo mokymo centrų, pasmerkė mirtiną išpuolį Paryžiuje prieš satyrinį žurnalą, kuris išgarsėjo savo pamfletais apie radikalųjį islamą.Visame pasaulyje gerbiamas, daugiau kaip tūkstantį metų religinį mokymą viso pasaulio musulmonams skleidžiantis centras savo „Facebook“ paskyroje pavadino 12 gyvybių nusinešusį išpuolį Paryžiuje nusikalstamu aktu.
A. Butkevičius pareiškė užuojautą Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą Prancūzijos premjerui Manueliui Vallsui dėl žmonių gyvybes nusinešusio išpuolio šios šalies satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“  redakcijoje.„Esame giliai sukrėsti šios nelaimės. Lietuvos gyventojų ir Vyriausybės vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems. Šią sunkią netekties valandą Prancūzijos gyventojams linkiu stiprybės ir vienybės“, – sakoma premjero A. Butkevičiaus užuojautoje.
B. Obama pasmerkė „šiurpų“ išpuolį JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį pasmerkė „šiurpų šaudymą“ satyrinio savaitraščio redakcijoje Paryžiuje, per kurį žuvo 12 žmonių, pavadindamas jį „teroro aktu“ ir pažadėdamas Jungtinių Valstijų pagalbą.„Mes susisiekėme su Prancūzijos pareigūnais ir aš nurodžiau savo administracijai suteikti visokeriopą pagalbą, kurios reikia, kad šie teroristai stotų prieš teisingumą“, – pareiškė JAV vadovasB.Obama paragino mintimis ir maldomis būti su Prancūzijos, „seniausios Amerikos sąjungininkės“, žmonėmis. Pasak jo, Prancūzija ir Paryžius, kuriame buvo įvykdytas šis išpuolis, pergyvens „neapykantos kupiną šių žudikų viziją“.
„The Telegraph“ skelbia, kad pasirodė pranešimai apie Paryžiuje šalia vienos sinagogos sprogusį automobilį. Kol kas neaišku, ar šis sprogimas susijęs su išpuoliu  savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje.
Ispanija: dėl įtartino siuntinio evakuota žiniasklaidos grupės „Prisa“ būstinė MadrideTrečiadienį Ispanijos žiniasklaidos grupė „Prisa“ evakavo savo būstinę Madride dėl įtartino siuntinio. Tai pranešė naujienų agentūra „Reuters“.Anksčiau trečiadienį du nežinomi ginkluoti asmenys užpuolė satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakciją Paryžiuje. Naujausiais duomenimis, žuvo 12 žmonių - 10 žurnalistų ir du pastatą saugoję policininkai. Kelios dešimtys žmonių sužeista. Po žudynių nusikaltėliams pavyko pasprukti vogtu automobiliu.
Vatikanas „pasibjaurėtinu“ pavadino išpuolį ParyžiujeVatikanas trečiadienį pasmerkė „pasibjaurėtiną“ šaudymą radikalaus islamizmo kritika pagarsėjusio Prancūzijos satyrinio savaitraščio redakcijoje, kur žuvo 12 žmonių.„Tai dvigubas smurto aktas, pasibaisėtinas, nes jis įvykdytas prieš žmones ir prieš spaudos laisvę“, – pareiškė Vatikano atstovo pavaduotojas tėvas Ciro Benedettini.Jis pridūrė, jog popiežius Pranciškus vėliau trečiadienį turėtų asmeniškai pasmerkti šį išpuolį savo laiške Paryžiaus arkivyskupui.
Prancūzijos Vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve'as sakė, kad išpuolyje dalyvavo ƒtrys nusikaltėliai.
V. Putinas pareiškė užuojautąRusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė užuojautą žuvusiųjų per teroro aktą Paryžiuje artimiesiems, sakė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.„Prezidentas Putinas dėl tragiškų įvykių Paryžiuje, kur per teroristinį išpuolį žuvo daug žmonių, reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų giminėms ir artimiesiems, taip pat paryžiečiams ir visiems prancūzams, – nurodė D.Peskovas. – Maskvoje ryžtingai smerkiamas terorizmas visomis jo apraiškomis“.„Rusijoje visada laikyta ir laikoma, kad nė viena šalis pasaulyje negali efektyviai kovoti su terorizmu pavieniui. Ši kova gal būti efektyvi tik nuodugnios tarptautinės strateginės partnerystės forma“, – pabrėžė jis.AP/Scanpix nuotr.
Patvirtinta informacija, kad tarp nušautųjų yra vyriausiasis redaktorius ir trys karikatūristai.
Skelbiama, kad per išpuolį žuvo ir vyriausiasis „Charlie Hebdo“ redaktorius Stephane'as Charbonnieris.
EK vadovas pasmerkė „barbarišką“ išpuolįEuropos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris pasmerkė Prancūzijos satyrinio savaitraščio redakcijoje trečiadienį buvusį šaudymą, per kurį žuvo 12 žmonių, ir pavadino tai „barbarišku“ aktu.„Esu labai sukrėstas šio žiauraus ir nežmoniško išpuolio „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Tai nepakenčiamas aktas, barbariškas aktas, kuris meta iššūkį mums visiems kaip žmonėms ir europiečiams“, – sakoma J.-C.Junckerio pareiškime, kurį paskelbė Europos Sąjunga.
Baltieji rūmai pasmerkė išpuolį Jungtinės Valstijos trečiadienį pareiškė, kad „griežčiausia įmanoma išraiška“ smerkia mirtiną išpuolį Prancūzijos satyrinio savaitraščio redakcijoje.„Visi esantys čia, Baltuosiuose rūmuose, yra su šeimomis tų, kurie žuvo arba buvo sužeisti per šį išpuolį“, – pareiškė Baltųjų rūmų spaudos sekretorius Joshas Earnestas televizijai MSNBC.AFP/Scanpix nuotr.
Lietuva solidarizuojasi su žuvusiųjų ir nukentėjusių per teroro aktą Paryžiuje artimaisiais. Šis įžūlus išpuolis primena, kad niekas neapdraustas nuo tokių įvykių, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.Daugiau – čia.
https://www.youtube.com/watch?v=g3lSK4_6byY
Televizijos kanalas „France 24“ parodė mėgėjišką vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti šalia pastato šaudantys ginkluoti asmenys. Jie prie ant šaligatvio gulinčio ir į juos šaudančio žmogaus. Ginkluoti užpuolikai įšoka į automobilį ir nuvažiuoja.
F.Hollande'as paragino laikytis „nacionalinės vienybės“, o vyriausybė Paryžiuje ir jo apylinkėse paskelbė aukščiausios laipsnio saugumo parengtį.Prezidentas pridūrė, kad „pastarosiomis savaitėmis buvo sužlugdytos kelios teroro atakos“.Trečiadienį įvykdytas išpuolis tapo vienu iš didžiausių Prancūzijoje per kelis pastaruosius dešimtmečius.Prancūzija paskelbė aukščiausio laipsnio parengtį ir sustiprino saugumo priemones maldos namuose, parduotuvėse, žiniasklaidos biuruose bei transporto sistemoje.Pastaruoju metu atakų prieš Prancūziją grasino surengti džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), o likus kelioms minutėms iki išpuolio „Charlie Hebdo“ redakcijoje to leidinio paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ buvo paskelbta karikatūra, kurioje pavaizduotas IS lyderis, skelbiantis naujametinius sveikinimus.
Paryžiaus prokuroro atstovė spaudai Agnes Thibault-Lecuivre patvirtino, kad per išpuolį žuvusių aukų skaičius padidėjo iki 12.
Du ginkluoti vyrai vilkėjo tradicinę džihadistų uniformą – juodas balaklavas, kamufliažinę aprangą ir buvo ginkluoti „kalašnikovais“, skelbia BBC korespondentas Frankas Gardneris. Skelbiama, kad nusikaltėliai skandavo šūkį „Allahu Akbar“.
BBC praneša, kad žuvo 12 žmonių, tarp jų - du policijos pareigūnai.
Prancūzijoje sustiprintas maldos vietų, parduotuvių, žiniasklaidos tarnybų ir transporto saugumas, skelbia AP.
„French Europe 1“ cituoja liudininkus, kurie sakė, kad vienas iš užpuolikų išpuolio metu šaukė „Pranašas atkeršijo“.
F. Hollande'as: tai teroristinė atakaPrancūzijos prezidentas Francois Hollande'as patvirtino, kad bent 11 žmonių gyvybių pareikalavęs ginkluotų užpuolikų išpuolis satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje yra teroro aktas ir kad šalyje „pastarosiomis savaitėmis“ buvo užkirstas kelias kelioms kitoms atakoms.„Tai teroristinė ataka – dėl to nėra jokių abejonių“, – F.Hollande'as sakė žurnalistams.Sipa/Scanpix nuotr.
„Kaimynas man paskambino ir įspėjo, kad pastate – ginkluoti asmenys, todėl turime uždaryti duris. Po keleto minučių nuaidėjo šūviai – iš automatinių ginklų buvo šaudoma visomis kryptimis. Pažvelgęs pro langą pamačiau, kad šaudoma Richard-Lenoir bulvare. Tai iš tikrųjų buvo baisu. Atrodė, kad tai – karo zona“, – pasakojo tame pačiame pastate, kur įsikūrusi ir „Charlie Hebdo“ redakcija, dirbantis Gillesas Boulanger.
D. Cameronas išpuolį pavadino „keliančiu pasibjaurėjimą“Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas „pasibjaurėjimą keliančiu“ pavadino trečiadienio išpuolį Prancūzijos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje, per kurį, pasak šaltinių, žuvo žmonių.„Žudynės Paryžiuje kelia pasibjaurėjimą. Mes palaikome Prancūzijos žmones kovojant su terorizmu ir ginant spaudos laisvę“, – pareiškė jis žinutėje tinkle „Twitter“.
Prancūzija paskelbė aukščiausio lygio saugumo parengtįPrancūzija trečiadienį paskelbė aukščiausio lygio saugumo parengtį po to, kai Kalašnikovo automatais ir raketinius granatsvaidžiu ginkluoti užpuolikai įsiveržė į Prancūzijos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją Paryžiuje ir nužudė bent 11 žmonių. Dėl tų šaudynių Paryžiaus centre nacionalinėje saugumo perspėjimo sistemoje buvo paskelbtas „atakų pavojus“.