Televizija ABC pranešė, kad šis garsus kino ir teatro režisierius mirė nuo širdies smūgio trečiadienio vakarą.

1968 metais M.Nicholsas pelnė JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimą už geriausią režisūrą filme „Absolventas“, kuris 1967-aisiais išgarsino jauną maištautojo prieš vyresniųjų lūkesčius įkūnijusį Dustiną Hoffmaną. Pats M.Nicholsas sakydavo, kad tapatinasi su D.Hoffmano neparankiu ir amžinai sutrikusiu Bendžaminu Bradoku.

Jo režisūrinis debiutas, 1966 metų filmas „Kas bijo Virdžinijos Vulf?“ (Who's Afraid of Virginia Woolf?), kuriame vaidmenis sukūrė Richardas Burtonas ir Elizabeth Taylor, neužmirštamai perteikė pagiežingą, bet vis dėlto kibirkščiuojantį ir žaismingą Edwardo Albee pjesės dialogą.

2003 metų televizijos miniserialas „Angelai Amerikoje“ pagal teatrinę sensaciją suliejo daugiasluoksnį patosą ir įnorius vaizduojant žmones, besigrumiančius su AIDS ir danguje ieškančius užuojautos, kurios jiems trūksta Ronaldo Reagano 9-ojo dešimtmečio Amerikoje.

Šis Vokietijoje gimęs žydų kilmės režisierius, kurio tikrasis vardas – Michailas Igoris Peschkovsky, taip pat sukūrė kitų įsimintinų filmų, tokių kaip „Kūniška pažintis“ (Carnal Knowledge), „Veikli mergina“ (Working Girl) ir „Čarlio Vilsono karas“ (Charlie Wilson's War).

M.Nicholsas, gyvenęs santuokoje su televizijos žurnaliste Diane Sawyer (Dajen Sojer), taip pat buvo vienas iš komedijos improvizacijos meistrų, bendradarbiavęs su aktore Elaine May populiariame scenos ir televizijos projekte.

Kaip nurodė „ABC News“ prezidentas Jamesas Goldstonas, režisieriaus šeima surengs nedidelę privačią laidotuvių ceremoniją šią savaitę.