Ši operacija, kurioje dalyvavo apie 240 policijos pareigūnų, buvo nukreipta prieš vieną tinklą, kaip įtariama, remiantį islamistus Sirijoje.

58 metų Pakistano pilietis Mirza Tamooras B. buvo suimtas įtariant, kad jis padėjo dviem kovotojams slapta išvykti iš Vokietijos į Siriją, o 31 metų vokietis Kaisas B.O. buvo areštuotas dėl įtariamo trijų kitų potencialių džihadistų užverbavimo ir jų kelionės į Siriją organizavimo, nurodė prokurorai.

Manoma, kad abu šie asmenys pasiuntė daugiau negu 3 000 eurų (10,4 tūkst. litų) „Islamo valstybei“ ir kitoms ekstremistų grupuotėms.

Kaip praneša vietos žiniasklaida, keli kiti vyrai buvo suimti dėl lengvesnių kalinimų – be kita ko, dėl bažnyčių ir mokyklų plėšimo siekiant surinkti lėšų islamistams.

Vokietija ir kitos Vakarų Europos šalys stengiasi užkirsti kelią jaunų musulmonų radikalėjimui ir jų išvykimui į Siriją arba Iraką, kur tiek jaunuoliai prisideda prie džihadistų pajėgų. Pareigūnai taip pat baiminasi, kad dalis tokių kovotojų galį grįžti į savo šalis ir planuoti jose išpuolius.

Vokietijos žvalgybos duomenys rodo, kad iš šalies į Siriją išvyko bent 450 žmonių, o apie 150 iš jų vėliau grįžo. Dėl daugelio tų asmenų veiklos pradėti baudžiamieji tyrimai.