Šiais metais, kai Rusija aneksavo Krymą, kurstė konfliktą Ukrainoje, pasirašė milijardus dolerių vertą dujotiekio tiesimo į Kiniją sandorį, kurį žurnalas „Forbes“ pavadino didžiausi pasaulyje statybų projektu, V.Putinas išliko viršūnėje.

Tuo tarpu prezidentu būdamas B.Obama jau trečią kartą pralaimi kovą dėl aukščiausios vietos – du kartus V.Putinui ir vieną kartą Kinijos vadovui Xi Jinping.

„Taigi, kas yra galingesnis: visagalis yrančios bet vis dar atkaklios valstybės vadovas, ar labiausiai pasaulyje dominuojančios šalies vadovas surištomis rankomis?“ – klausia „Forbes“.

„Antrus metus iš eilės mūsų balsai teko Rusijos prezidentui – galingiausiam pasaulyje asmeniui, o po jo seka JAV prezidentas Barackas Obama“, – nurodo žurnalas.

2014 metų sąraše įtraukti 72 politiniai intrigantai, iš kurių penki pirmieji išliko nuo praėjusių metų.

Trečioji vieta teko Xi Jinpingui, kuris, tikimasi, valdys šalį dešimtmetį, per kurį Kinija ketina užtemdyti ir JAV, tapdama didžiausia pasaulyje ekonomika.

Ketvirtas – popiežius Pranciškus, penkta – Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Tarp 12 naujų vardų minėtinas Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi, kuriam teko 15 vieta; „Alibaba“ steigėjas ir turtingiausias Kinijoje žmogus Jack Ma yra 30-tas, o kalifu pasiskelbęs grupuotės „Islamo valstybė“ vadovas Abu Bakr al-Baghdadi yra 54-as.

Sąraše yra 26 asmenys iš JAV; Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono atstovų yra 19, tarp kurių – šeši iš Kinijos.

Šiame sąraše 17 valstybių vadovai vadovauja šalims, kurių bendras vidaus produktas sudaro 48 trilijonus dolerių, bei 39 firmų vadovai, kurie valdo 3,6 trilijono dolerių metinių pajamų.

Dešimtuke be minėtos A.Merkel yra ir JAV federalinių rezervų pirmininkė Janet Yellen, kuri yra šeštoji, o į sąrašą pateko dar septynios moterys, bet jos nepakilo aukščiau 30 vietos.