Kaip skelbia TV4, paaiškėjo, kad į nuotrauką patekęs asmuo – visai ne slaptasis agentas, o pensininkas Ove, gyvenantis Stokholme

Vėlų pirmadienio vakarą pats Ove portalui expressen.se sakė: „Labai džiaugiuosi, kad paaiškėjo tiesa“.

Nuotrauka, kurioje įamžintas paslaptingas vyras, sukėlė tikrą ažiotažą.

Juodai vilkintis vyras iš karto buvo susietas su mįslingu povandeniniu laivu, kurio paieškų misija Stokholmo salyne vyksta jau penkta diena.

Prasidėjo spėlionės, kas tas vyras – galbūt naras, o gal – slaptasis agentas.

Mįslė įminta – tiek diskusijų sulaukę vyras yra pensininkas iš Stokholmo, rašo expressen.se.

Vėlų pirmadienio vakarą žurnalistams pavyko susisiekti su Ove, kuris ir pats sutinka – nuotraukoje greičiausiai įamžintas būtent jis.

„Aš ten dažnai žvejoju, neblogai kimba. Bet tą dieną nieko nepagavau“, - teigia pensininkas. Pensininką, kuris tą akimirką žvalgėsi žuvų, o ne atliko žvalgybos operaciją, pastebėjo ir nufotografavo privatus asmuo, kuris, paviešinęs kadrą, ir sukėlė tokią suirutę.

„Nesu joks šnipas, tik pensininkas. Žvejojau. Matosi, kad mūvėjau džinsus, ant kupros turėjau kuprinę“, - pasakoja netikėtai išgarsėjęs Ove.

Kaip teigia pensininkas, faktą, kad nuotraukoje jis, patvirtina ir jo kaimynai bei bičiuliai. Stokholmo gyventojas teigia, kad saugumo pareigūnai su juo nesusiekė.

Apie mįslingo vyro tapatybę pareigūnus informavo TV4.

DELFI primena, kad Švedijos karinės jūrų pajėgos pirmadienį suintensyvino įtartino užsienio povandeninio laivo paieškas savo vandenyse, o kaltinimų taikiniu tapo Maskva, atmosferai tapus panašia į Šaltojo karo.

Švedijos jūrininkai ir kariai naršė jūrą į pietryčius nuo sostinės Stokholmo, surengę didžiausią tokio pobūdžio operaciją per daugelį metų. Visuomenė buvo pirmąkart perspėta laikytis atokiai, taip pat buvo įvesti apribojimai oro erdvėje.

Paslaptis dėl numanomo įsibrovimo dar labiau pagilėjo pirmadienį, tiek Rusijai, tiek Nyderlandams neigiant, kad tas laivas priklauso jiems, o įtampai Baltijos regione padidėjus dėl krizės Ukrainoje.

„Karinis aktyvumas padidėjęs tiek Rusijos, tiek NATO pusėje“, – premjeras Stefanas Loefvenas sakė per spaudos konferenciją Helsinkyje.

Pirmadienį toliau buvo spėliojama, kur galėtų būti tas slapus laivas, o ginkluotosios pajėgos savo paieškų zoną išplėtė pietų kryptimi į atvirą jūrą už maždaug 70 kilometrų į pietryčius nuo Stokholmo.

Didėjant paieškų mastui, kariškiai pirmąkart perspėjo visuomenę laikytis bent 10 km atstumo nuo operacijos teritorijos, taip pat sustabdė bet kokius nebūtinus skrydžius virš tos zonos.

Nuo penktadienio, kai ginkluotosios pajėgos gavo pranešimą apie pastebėtą „žmogaus sukurtą objektą“, karinių jūrų pajėgų laivai, minų traleriai ir sraigtasparniai šukavo jūrą aplink salas netoli Švedijos sostinės.

„Šiuo metu nevyksta jokia povandeninio laivo medžioklė – ten tęsiasi žvalgybos duomenų rinkimo operacija“, – Helsinkyje tvirtino S.Loefvenas.

Paieškos, kurios pirmadienį tęsėsi jau ketvirtą dieną, Švedijos ir užsienio žiniasklaidoje kurstė spėliones, kad tas laivas galbūt priklauso Rusijai.

Tačiau Rusija pareiškė, kad paslaptingasis povandeninis laivas galbūt priklauso Nyderlandų karinėms jūrų pajėgoms.

Šią prielaidą iškart atmetė Haga, pabrėždama, kad jos povandeninis laivas „nesusijęs“ su šiuo incidentu ir jau anksčiau išplaukė iš to regiono po bendrų karinių jūrų pajėgų pratybų su Švedija.

Švedijos nacionalinės gynybos mokyklos ekspertas Tomas Riesas sakė beveik neabejojantis, kad tas laivas yra Rusijos.

„Esama daug užuominų, kad jis galėtų būti rusiškas. Būtų labai sunku įsivaizduoti, kad kuri nors kita šalis galėtų siųsti mažuosius povandeninius laivus į Stokholmo salyną“, – pažymėjo jis.

Sekmadienio vakarą Švedijos ginkluotosios pajėgos paskelbė vieną nuotrauką, padarytą tą pačią dieną, kurioje esą matomas „užsienio laivas“ netoli salų, esančių už maždaug 50 km į rytus nuo šalies sostinės.