Šis atsistatydinimas sudavė smūgį premjero skelbiamam vajui dėl reformos lyčių lygybės srityje.

Pramonės ministrė Yuko Obuchi ir teisingumo ministrė Midori Matsushima suklupo kelios dienos po to, kai pasigirdo įtarimai, kad jos netinkamai leido pinigus bandydamos, kaip teigia oponentai, pirkti balsus.

Joms pasitraukus ministrų kabinete liko trys moterys. Rugsėjį premjeras pertvarkydamas vyriausybę pelnė daug pagyrų, kai moterims buvo patikėti penki svarbūs postai – daugiausiai per visą šalies istoriją.

„Esu tas žmogus, kuris jas paskyrė. Kaip premjeras prisiimu už tai atsakomybę ir labai atsiprašau dėl šios situacijos“, – sakė premjeras žurnalistams ir pridūrė, kad artimiausiomis dienomis paskirs naujus ministrus.

Dviejų ministrių atsistatydinimas yra pirmoji rimta problema premjerui, kuris į valdžią atėjo 2012 metų gruodį, užbaigdamas periodą, kai vyriausybės vadovai keisdavosi kasmet.

Nors komentatoriai paprastai sutinka, kad tai nebus Sh.Abe, kuris siekia išjudinti Japonijos ekonomiką, pabaiga, bet perspėja, kad dabar jis yra pažeidžiamas.

„Tai pirmas rimtas Abe suklupimas“, – sakė Tokijo universiteto „Nihon“ politologijos profesorius Tomoaki Iwai.

„Dėl šių dviejų atsistatydinimų pritarimas jam tikriausiai mažės ir Abe jaus spaudimą, – sakė jis. – Jei jis kartos panašias klaidas, tai bus lemiamas smūgis jo administracijai“.

Y.Obuchi, kuri tęsia savo tėvo, buvusio premjero, dinastiją, buvo naujas, jaunatviškas veidas aukščiausiuose valdžios ešelonuose, kuriuose paprastai dominuoja vyresnio amžiaus vyrai.

Tikėtasi, kad pasitelkus šios politikės – šeimai atsidavusios dviejų vaikų motinos – įvaizdį bus lengviau įtikinti skeptiškai nusiteikusią šalies visuomenę, kad Japonija turėtų vėl įjungti savo atominius reaktorius.

Tačiau jos iškilimas, kaip pranešama, suerzino politikus vyrus, kurie jautė, kad nors lojaliai tarnavo galiniuose suoluose, juos aplenkė jauna moteris, turinti mažai darbo ministrų kabinete patirties.