Tai penktadienį pranešė Japonijos naujienų agentūra „Radio-Press“, stebinti ir analizuojanti KLDR žiniasklaidos laidas.

Rugsėjo 25-osios vakare parodytą siužetą lydėjo diktoriaus žodžiai, jog „nors maršalas negaluoja, jis kaip liepsnos srautas toliau eina vadovavimo liaudžiai keliu“. Taip pat buvo pranešta, kad šis įrašas darytas liepos mėnesį.

Bet kokio KLDR lyderio negalavimo demonstravimas yra labai neįprastas Pchenjano žiniasklaidai.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas nedalyvavo aukštų partijos ir vyriausybės pareigūnų susitikime, perdavė valstybinė televizija, sukeldama įtarimus, kad 31 metų šalies lyderis viešumos vengia dėl sveikatos problemų.

Kim Jong Unas turėjo dalyvauti aukščiausios valdžios institucijos Aukščiausiosios Liaudies Asamblėjos arba parlamento, turinčio teisę keisti konstituciją, skirti svarbiausius pareigūnus ir tvirtinti biudžetą, posėdyje.

Pirmą kartą nuo atėjimo į valdžią prieš trejus metus Kim Jong Unas nedalyvavo parlamento posėdyje. Valstybinė televizija parodė tuščią jam skirtą vietą, kurios niekas taip ir neužėmė.

Nemažą antsvorį turintis Kim Jong Unas viešumoje paskutinį kartą buvo matytas šį mėnesį per koncertą, kuriame jį lydėjo jo žmona ir buvęs komikas Ri Sol Ju.