Kritikai tvirtina, jog šis draudimas diskriminuoja musulmonus, skelbia „Reuters“.

Sindziangą, kuriame gyventojų daugumą sudaro musulmonai uigūrai, ne vienerius metus kamuoja smurtas, dėl kurio Kinijos vyriausybė kaltina islamistus kovotojus ar separatistus.

Šiaurės vakarinio Karamajaus miesto valdžia draudimą taikys penkiems keleivių tipams - tiems, kurie dėvi skraistes, galvos apdangalus, palaidą, žemę siekiantį religinį drabužį - džilbabą, ir kurie yra ilgomis barzdomis.

Džilbabo žvaigždė ir pusmėnulis yra islamo religijos simbolis, vaizduojamas daugelyje valstybių vėliavų.

Nauja iniciatyva, kurią vykdys saugumo pajėgos, siekiama sustiprinti saugumą rugpjūčio 20 dieną vykstant sporto renginiui, pirmadienį informavo valdančiosios komunistų partijos laikraštis „Kamaray Daily“.

"Apie nepaklūstančius, ypač šių penkių tipų keleivius, bus pranešta policijai", - rašoma dienraštyje.

Liepą Sindziango sostinės Urumčio vadovybė, norėdama užkirsti kelią smurtiniams išpuoliams, uždraudė autobuso keleiviams turėti su savimi įvairius daiktus - nuo žiebtuvėlio iki jogurto ar vandens.

Uigūrų grupės tremtyje ir žmogaus teisių aktyvistai teigia, kad neramumus kursto represinė vyriausybės politika Sindziange, įskaitant islamo kontrolę. Pekinas šiuos pareiškimus neigia.

Dauguma uigūrų moterų dėvi įprastus kasdieniško stiliaus drabužius kaip ir bet kurioje Kinijos teritorijoje, tačiau dalis jų pradėjo nešioti visą veidą dengiančias čadras, kurios yra labiau būdingos Pakistanui ar Afganistanui, o ne Sindziangui.