„Jokių Rusijos armijos dalinių ar karinių instruktorių Ukrainos pietryčiuose nebuvo ir nėra“, - teigė V. Putinas, prancūzų žurnalistų paklaustas apie Rusijos karinio įsikišimo į įvykius Ukrainoje galimybę.

Į klausimą, ar Rusija turėjo ketinimų aneksuoti Ukrainą, V.Putinas atsakė neigiamai. „Ne, mes niekada tuo neužsiminėjome ir neužsiimame“,– pabrėžė jis.

Pasak V.Putino, „Ukrainos valdžia turi pradėti dialogą su savo tauta, ir (tai turi padaryti) ne tankų ir aviacijos remiama, o derybomis“.

„Žmonės, kur jie begyventų, turi teises, kurias reikia ginti“, – kalbėjo Rusijos vadovas.

Kalbėdamas apie savo santykius su JAV prezidentu Baracku Obama, V.Putinas pareiškė esąs pasiruošęs palaikyti su juo dialogą.

Rusijos ir JAV vadovai dalyvaus sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-ųjų metinių minėjimo renginiuose, tačiau atskirai jų susitikimas nėra numatytas.

„Neturiu pagrindo manyti, kad B.Obama nenori susitikti su Rusijos prezidentu. Bet tai jo (B.Obamos) pasirinkimas, aš pasiruošęs dialogui“, – pareiškė V.Putinas.

Tačiau V.Putinas taip pat kritikavo Jungtines Valstijas dėl jos agresyvios užsienio politikos. Jis pabrėžė, kad Rusija „beveik neturi karinio kontingento užsienyje“, tuo tarpu JAV kariuomenės bazės yra išbarstytos plačiai po visą pasaulį.

„Amerikiečių kariai yra dislokuoti už tūkstanči kilometrų nuo savo sienų“, -sakė jis.

Kalbėdamas su žurnalistais apie savo darbus prezidento poste V.Putinas prisiminė Prancūzijos vadovą Charles de Gaulle.

„Generolas de Golis visada bandė apginti Prancūzijos suverenitetą, jis vertas pagarbos“, – pažymėjo prezidentas.

Visas V. Putino interviu bus paskelbtas trečiadienio vakare.