„Kad šalyje būtų atkurta taika ir tvarka, ir vienybės labui, karalius paskyrė generolą Prayutą Chan-O-Chą Nacionalinės taikos ir tvarkos tarybos vadovu, vadovauti šaliai“, – sakoma karaliaus įsakyme, kurio tekstą pirmadienį gavo AFP.

Jame nurodoma, jog Prayutas Chan-O-Cha buvo perspėjęs rūmus, kad smurtas Bankoke ir kitose šalies dalyse tikriausiai galėjo plisti ir „sukelti pavojų nacionaliniam saugumui“.

Prayutas Chan-O-Cha, kuris praėjusią savaitę užgrobęs valdžią prisiskyrė sau plačius įgaliojimus, režimo lyderiu buvo patvirtintas per pirmadienio ceremoniją Bankoke.

„Daviau priesaiką, kad garbingai vykdysiu savo pareigą“, – po jos žurnalistams sakė vyriausiasis vadas.

„Tikimės, kad problemos netrukus bus išspręstos ir galėsime grįžti prie teisingos demokratinės sistemos“, – pridūrė jis.

Monarchiją, kuriai vadovauja sergantis 86 metų karalius Bhumibolas Adulyadejas, daugelis šalies gyventojų labai gerbia.

Karaliaus palaiminimas tradiciškai būdavo svarbus žingsnis legitimizuojant periodinius karinius perversmus Tailande. Nuo 1932 metų šalyje įvyko 19 perversmų ar bandymų įvykdyti perversmą.

Karalius, kuris dar nepadarė viešo pareiškimo dėl naujausio perversmo, kaip manoma, nedalyvavo už uždarų durų vykusioje ceremonijoje.