JAV prezidentas Barackas Obama vienas pirmųjų apžiūrėjo Manhateno rajone atidarytą muziejų.

Kaip pranešė Baltųjų rūmų atstovai, ekskursiją po kompleksą, pastatytą sugriautų bokštų-dvynių vietoje, Amerikos lyderiui ir pirmajai poniai Michelle Obamai, taip pat juos lydėjusiam eksprezidentui Billui Clintonui ir buvusiai valstybės sekretorei Hillary Clinton, surengė Michaelas Bloombergas, kuris anksčiau buvo Niujorko meras.

Jie, be kita ko, apžiūrėjo sugriauto Pasaulio prekybos centro plieninio karkaso ir betoninių laiptų, kuriais žmonės bėgo po teroro aktų iš vieno dangoraižių, fragmentus.

"Mes apžiūrėjome kelias ekspozicijas, - pareiškė B. Obama. - Manau, jog visi, kurie čia ateina, sutiks, kad jos palieka gilų įspūdį. Noriu padėkoti visiems, dalyvavusiems įgyvendinant šį didingą sumanymą, tiems, kurie mums leido šiandien susirinkti šioje vietoje, simbolizuojančioje viltį ir atkūrimą".

JAV prezidentas taip pat susitiko su kai kuriais teroro akto aukų artimaisiais, gelbėjimo tarnybų, padėjusių evakuoti žmones iš dangoraižių, darbuotojais.

Pradžioje galimybė nekliudomai apžiūrėti muziejų bus suteikta žuvusiųjų artimiesiems, teroro aktus išgyvenusiems žmonėms ir gelbėtojams. O nuo kitos savaitės vidurio muziejus bus atviras visiems.

Muziejus įsikūręs daugiau kaip 10 000 kvadratinių metrų plote septyniuose aukštuose po žeme. Paroda „In Memoriam“ skirta iš viso 2 983 aukoms, žuvusioms per rugsėjo 11-osios teroro atakas bei išpuolį prieš Pasaulio prekybos centrą 1993 metų vasario 26 dieną.

Dar viena paroda pavadinimu „Istorija“ pasakos 2001 metų atakų eigą ir jų padarinius.

Teroristų tinklo „Al Qaeda“ šalininkai 2001 metų rugsėjo 11-ąją į Pasaulio prekybos centro dangoraižius dvynius nukreipė du keleivinius lėktuvus ir juos sugriovė. Dar vienas lėktuvas rėžėsi į Pentagoną Vašingtone, o ketvirtasis sudužo Pensilvanijoje.

Muziejaus statyba atsiėjo gerokai daugiau nei planuota. JAV žiniasklaidos teigimu, projektas kainavo milijardą dolerių (729,77 mln. eurų).