Izraelio reidas buvo surengtas, kai tūkstančiai žmonių išėjo į Gazos gatves švęsti po „Hamas“ ir Palestinos išvadavimo organizacijos (PIO) pranešimo apie susitarimą formuoti bendrą vienybės vyriausybę po septynerių metų susiskaldymo.

Besivaržantys palestiniečių judėjimai trečiadienį sutarė per penkias savaites suformuoti vienybės vyriausybę, pareiškė Vakarų Kranto ir Gazos Ruožo palestiniečių lyderiai.

„Susitarta tarp Palestinos išvadavimo organizacijos (PIO) ir islamistų judėjimo „Hamas“ dėl nepriklausomos, prezidento Mahmudo Abbaso vadovaujamos vyriausybės sudarymo per penkias savaites“, – sakoma pareiškime, kurį perskaitė „Hamas“ ministras pirmininkas Ismailas Haniya Gazoje viešinčios PIO delegacijos akivaizdoje.

Besivaržančios palestiniečių frakcijos jau ne pirmąkart skelbia planus suformuoti nacionalinės vienybės vyriausybę, tačiau ankstesni mėginimai įkurti tokią administraciją žlugdavo.

Izraelis atšaukė taikos derybas

Naujasis palestiniečių vadovybės siekis susitaikyti su islamistais iššaukė piktą Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu reakciją; pastarasis pareiškė, kad palestiniečių sprendimas rodo, jog jie nevertina rimtai 11 valandų trukusių pastangų išgelbėti JAV tarpininkaujamas taikos derybas.

Anksčiau trečiadienį B. Netanyahu ragino M.Abbasą, kad šis pasirinktų – taika su Izraeliu ar taika su Izraelio priešu „Hamas“.

Izraelis atšaukė taikos derybų su palestiniečiais sesiją, planuotą trečiadieniui, kai Palestinos išsivadavimo organizacija (PIO) bei „Hamas“ sutarė sudaryti bendrą vyriausybę, pranešė Izraelio ministro pirmininko padėjėjas.

„Izraelis atšaukė derybų susitikimą kuris turėjo įvykti šį vakarą“, – sakė savo oficialioje paskyroje tinkle „Twitter“ Ofiras Gendelmanas, kuris yra premjero Benjamino Netanyahu atstovas.