Italijoje homoseksualių asmenų sąjungos oficialiai nepripažįstamos.

Groseto miesto Toskanoje teismas nurodė miesto tarybai užregistruoti tą porą, kurios vestuvės įvyko 2012 metais Niujorke, kaip susituokusią.

Šią teismo nutartį džiugiai sutiko homoseksualių asmenų teisių gynėjai, kurie ją vadino istorine.

„Tai beprecedentis atvejis mūsų šalyje“, - žurnalistams sakė Demokratų partijos senatorius ir buvęs didžiausios šalyje gėjų organizacijos „Arcigay“ vadovas Sergio Lo Giudice.

„Jie sugebėjo pasiekti tai, ko niekada neleido miesto valdžia ir teismai - kad būtų pripažintas jų, kaip poros, kuri susituokė užsienyje, statusas“, - savo ruožtu sakė organizacijos „Equality Italia“ vadovas Aurelio Mancuso.

„Gėjų centro“ atstovas spaudai Fabrizio Marrazzo (Fabricijus Maradzas) taip pat sveikino „revoliucinį įvykį, kuris nusipelno pozityvaus politinio atsako“ iš ministro pirmininko Matteo Renzi.

Italija yra viena iš kelių Europos valstybių, nepripažįstančių tos pačios lyties asmenų civilinių sąjungų ar santuokų.

Groseto teisėjas Claudio Boccini nusprendė, kad miesto santuokų registre „nėra minima lytis“, todėl ši pora, dėl kurios kilo abejonių, turėtų būti į jį įtraukta.

Teisė į santuoką „įgijo naujų ir platesnių reikšmių, įskaitant santuoką tarp dviejų tos pačios lyties asmenų“, sakė teisėjas.

Ta pora, 68-erių ir 57 metų vyrai, kreipėsi į teismą, kai buvo atsisakyta užregistruoti jų santuoką, kuri buvo sudaryta 2012 metais Niujorke.

Vietos dienraštis „Il Tirreno“ šiuos vyrus įvardijo kaip architektą Giuseppe Chigiotti ir žurnalistą Stefano Bucci.