„Jis neplanuoja vykti“, - Šiaurės Indijos Dharamsalos mieste, kur yra įsikūręs Tibeto dvasinis lyderis, AFP sakė jo atstovas Tenzinas Takhla.

Jis nenurodė, kodėl Dalai Lama, kuris kaip ir N.Mandela yra gavęs Nobelio taikos premiją, nevyks į PAR nacionalines pamaldas už N.Mandelą šį antradienį ar gruodžio 15 dieną įvyksiančias laidotuves jo vaikystės kaime Kunu.

Tačiau 2011 metais, kaip žinia, Dalai Lamai nebuvo išduota PAR viza, kai jis buvo pakviestas skaityti paskaitos švenčiant kito kovotojo su apartheidu, Desmondo Tutu, 80-ojo gimtadienio.

Sprendimas neišduoti jam vizos vertintas prieštaringai. Taip tada įvyko jau antrą kartą - Pretorija Dalai Lamos neįsileido ir 2009 metais.

Naomi Campbell, Oprah Winfrey ir Melanie Brown taip pat pagerbė Mandelą

Tuo metu laidotuvėse pasirodys būrys garsių žmonių. 

Supermodelį Naomi Campbell nepaprastai sukrėtė kovos už pilietines teises simbolio Nelsono Mandelos mirtis, nes jis jai suteikdavęs „priežastį būti“ sunkiais asmeninio gyvenimo tarpsniais.
Britų gražuolė tapo viena iš buvusio Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidento „garbės vaikaičių“, kai 10-ajame dešimtmetyje užmezgė glaudų ryšį su šiuo politiku. Jiedu bėgant metams drauge dirbo dėl virtinės labdaros projektų.

Penktadienį N.Campbell, kuri anksčiau turėdavo bėdų dėl narkotikų ir ūmaus būdo, pasidalijo savo prisiminimais apie ketvirtadienį mirusį N.Mandelą, kuriam pagarbą socialiniuose tinkluose reiškia daug įžymybių.

Facebook.com paskelbtame N.Campbell pareiškime sakoma: „Nelsonas Mandela buvo stiprybės, vilties, laisvės, nesavanaudiškumo ir meilės figūra, ir aš prisidedu prie visų, kurie visame pasaulyje gedi dėl jo mirties. Tačiau man jis buvo daug daugiau nei tik autoritetas: jis buvo mano globėjas, mano garbės senelis, mano Tata. Nuo 1993-iųjų, kai su juo susipažinau, jis rodė man kelią ir suteikė man priežastį būti sunkiais mano gyvenimo periodais. Jis pakeitė mano pasaulio suvokimą“.

„Prireiks laiko susitaikyti su jo nebuvimu, bet žinau, kad jo energija ir poveikis amžinai bus mano sielos širdyje, - rašė supermanekenė. - Iš visos širdies užjaučiu visą Mandelos šeimą - Mamą Graca , Mamą Winnie, dukrą Zindzi, posūnį Malengani, podukrą Josiną ir likusius šeimos narius“.
Televizijos magnatė Oprah Winfrey, kurią N.Mandela įkvėpė atidaryti mergaičių mokyklą PAR, taip pat reiškė savo liūdesį dėl šios didelės netekties.

Elektroniniame laiške EW.com ji rašo: „Viena didžiausių mano gyvenime buvo garbė būti pakviestai į Nelsono Mandelos namus, privačiai praleisti kažkiek laiko ir jį pažinti. Jis turėjo visa, apie ką esate girdėję, ir dar daugiau – (buvo) kuklus ir nepaliestas kartėlio. Ir jam visuomet patikdavo pasakyti kokį gerą pokštą. Būti šalia jo buvo tarsi sėdėti su malone ir didybe tuo pačiu metu. Jis visuomet bus mano didvyris. Jo gyvenimas buvo dovana mums visiems“.

Tuo tarpu „Spice Girls“ dainininkė Melanie Brown, kuri užmezgė kiek netikėtą draugystę su N.Mandela, kai grupės narės susitiko su juo 1997 metais, velionį prisiminė jaudinama ketvirtadienio žinute Instagram.com.

Greta bendros „Spice Girls“ ir N.Mandelos nuotraukos ji parašė: „Išties ką tik praradome tooookį visais atžvilgiais nuostabų žmogų, kokia siela, koks žmogus, tegu ilsisi ramybėje, aš niekada nepamiršiu mūsų pokalbių ir niekada nepamiršiu jo, šiandien man – liūdna diena“.

DELFI primena, kad ateinantį antradienį nacionalinėse gedulo iškilmėse didžiuliame stadione dalyvaus dabartinis JAV prezidentas Barackas Obama su žmona bei trys buvę JAV prezidentai George W. Bushas, Billas Clintonas ir Jimmy Carteris. Ceremonijoje taip pat bus daugybė kitų pasaulio lyderių. Vienas PAR ministras mano, kad 95 tūkst. sėdimų vietų stadionas antradienį bus sausakimšas.